Dziś mamy 31 maja 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

12 września 2019

Kolejne sołectwo podzieliło fundusz. Miły akcent podczas zebrania

fot. BG

fot. BG

W Szkole Podstawowej w Kosowie odbyło się kolejne zebranie w gminie # Mrocza mające na celu podzielenie funduszu sołeckiego na 2020 rok. Do rozdysponowania była kwota 31 775 zł.

Zebranie sołeckie z powodu zbyt niskiej frekwencji odbyło się w drugim terminie. Wśród gości byli burmistrz Leszek Klesiński i kierownik referatu inwestycji i gospodarki przestrzennej Krzysztof Wiese, którzy korzystając z okazji opowiadali o problemach oraz inwestycjach w gminie Mrocza. Sołtys wsi Paweł Heymann przedstawił sprawozdanie z działalności sołtysa oraz rady sołeckiej między zebraniami. W ramach funduszu z 2019 roku zorganizowano festyn rodzinny oraz poczęstunek dla Pań z okazji Dnia Kobiet. Ponadto sołectwo wzięło udział w dożynkach gminnych, a także włączyło się w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, puszczając symboliczne światełko pokoju.

Sołectwo Kosowo w ramach budżetu sołeckiego na 2020 rok miało do rozdysponowania kwotę 31 775 zł. Po krótkiej dyskusji, mieszkańcy postanowili, że kwota zostanie przeznaczona na:

wsparcie OSP Kosowo – 500 zł
organizacja imprez integracyjnych – 5 500 zł
poprawa wizerunku wsi, poprzez zakup koszy na śmieci, pojemników do piachu oraz dokończenie ogrodzenia przy szkole – 7 500 zł
doświetlenie sołectwa – 10 000 zł
zakup pawilonu na cele sołeckie – 3 500 zł
zakup tablicy informacyjnej – 1 500 zł
zakup tablic do gry w koszykówkę oraz doposażenie kuchni – 3 000 zł
utrzymanie zieleni – 275 zł

Tuż przed zakończenie zebrania miał miejsce miły moment, ponieważ sołtys korzystając z okazji podziękował wszystkim Paniom z KGW za prężne działanie oraz promowanie sołectwa, a także Panom, na których może liczyć w każdej sytuacji.

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

  • -3 (3)

  naklo, w dniu 12-09-2019 20:26:41 napisał:

  jakie prosiaki w tym Kosowie są ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  Ollii, w dniu 13-09-2019 05:32:12 napisał:

  Paweł gratulacje twoja Wieś zaczyna tętnić życiem tak trzymaj pozdrawiam druhna

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Modrakowo , w dniu 13-09-2019 19:52:46 napisał:

  Szkoda ze Kasi nie widać piękna jest

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Kasia, w dniu 13-09-2019 21:54:29 napisał:

  Dziękuję za komplement

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  Kasia, w dniu 16-09-2019 20:27:07 napisał:

  Ha ha dobre

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Gimnastyka korekcyjna
Skup i sprzedaż części
Deska elewacyjna
Stół z blatem szklanym + krzesła
Kasa fiskalna Novitus NANO E
1290 nettoPLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Test amortyzatorów
Meble łazienkowe
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)