Dziś mamy 29 maja 2020, piątek, imieniny obchodzą:

22 maja 2020

Kolejne laptopy trafią do uczniów. Tym razem z rodzin wielodzietnych

Kolejny laptopy zostaną zakupione dla uczniów szkół z terenu gminy #Nakło. Tym razem otrzymają je głównie rodziny ubogie z minimum trojgiem dzieci.

Po projekcie pn. Zdalna Szkoła, Centrum Projektów Polska Cyfrowa ogłosiło kolejny, w którym jednostki samorządu terytorialnego mogą uzyskać 100% dofinansowania na zakup sprzętu komputerowego umożliwiającego realizację zdalnych lekcji. Łącznie z programem #zdalnaszkoła CPPC przeznaczyło 366 mln PLN na walkę z wykluczeniem cyfrowym uczniów.

O dofinansowanie z projektu ubiegała się także gmina Nakło. Za wnioskowaną i jednocześnie w 100% przyznaną kwotę 114 960 zł zakupionych zostanie 48 laptopów, które trafią do uczniów z rodzin wielodzietnych z terenu gminy Nakło.

Oceń artykuł: 1 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 18 (20)

  czytelnik, w dniu 22-05-2020 20:40:39 napisał:

  A rodzin wielodzietnych nie stać na kupno laptopa przecież mają wypłacane 500+ i jeszcze korzystają z opieki może nie wszyscy ale trochę przesady z tym rozdawaniem prezentów.

  odpowiedz

  • 13 (13)

  Kasia, w dniu 22-05-2020 22:22:24 napisał:

  Więcej rodzin by skorzystało gdyby zakupić laptopy tańsze a dobre:( troje dzieci czasem ma lepszy dobrobyt niż jedno wychowywane w niepełnej rodzinie.Wiele tych dzieci ma niepracujące mamy ,bo i po co iść do pracy jak jest 500 +, zapomoga ,dotacja do mieszkania ,dodatek na opał,ulga na dzieci,bony ,darmowe obiady itd.Skąd na to wszystko nagle tyle kasy?a na dzieci z ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu lub ratowaniu ich życia pomaga zwykły człowiek ze swojej niejednokrotnie marnej pensyjki. Świat się pomylił.

  odpowiedz

  • 4 (8)

  Sjsjssj, w dniu 23-05-2020 01:09:33 napisał:

  I pójdą do lombardu po tygodniu

  odpowiedz

  • 0 (6)

  Xxx, w dniu 23-05-2020 09:06:29 napisał:

  Przecież te laptopy trzeba i tak oddać to po co te zbędne komentarze

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  wolność, w dniu 25-05-2020 20:49:26 napisał:

  Czemu mam opłacać laptopy innych dzieciaków z własnych podatków? Nie chcę nic od państwa. Niech mi nic nie zabierają i będę miał z czego kupić laptop dla swoich dzieci.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Gabinet / jadalnia / pokój dzienny
MEBLE PIOTR PASIEKA
DATECS Maluch E.ko
sugerowana cena producenta: 1351,77PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Meble łazienkowe
Wosk nabłyszczający Joanna 130ml
9,50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Remonty mieszkań
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)