Dziś mamy 16 sierpnia 2018, czwartek, imieniny obchodzą:
16 maja 2018

Kolejna wyprawa uczniów. Tym razem udali się na południe Polski

fot. ZSP Samostrzel

fot. ZSP Samostrzel

Wczesnym rankiem, 15 maja 44 osobowa grupa gimnazjalistów z ZSP w Samostrzelu wraz #z opiekunami p. Rafałem Kempką, paniami Teresą Domalewską i Ewą Makowską wyruszyła na czterodniową wycieczkę na południe Polski.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od  muzeum Auschwitz-Birkenau, które jest swoistym pomnikiem i świadectwem dokumentującym zbrodnie niemieckie w okupowanej Polsce. Szacuje się, że w okresie 4 lat funkcjonowania obozu zginęło w nim ponad milion sto tysięcy osób. Około 90% ofiar śmiertelnych to ludność żydowska przewieziona tu ze wszystkich krajów Europy. Większość z nich została uśmiercona w komorach gazowych, a pozostali zginęli jako ofiary brutalnych kar, eksperymentów medycznych lub warunków życia panujących w obozie. Wizyta w muzeum Auschwitz przybliżyła nam okrutny los tych osób, a także pozwoliła pogłębić wiedzę historyczną na temat tego, czym był i jak funkcjonował Holocaust. Po tej nietypowej i niezwykle poruszającej lekcji historii udaliśmy się na pierwszy nocleg do hostelu Olimp w Krakowie.
 
materiał:  K. Mierwa, Z. Mieszczak, A. Biniak, P. Kwiatkowska, D. Mateja, J. Zimna

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Rodzina 500+ i dobry start. Wpłynęło ponad 1,1 mln wniosków

Ponad 1,1 mln złożonych wniosków, w tym prawie 850 tys. o świadczenie dobry #start – to dotychczasowy bilans składania wniosków online o świadczenie Rodzina 500+ oraz dobry start.

(czytaj więcej)
0

Dziś Wielki Dzień Pszczół. Urząd Statystyczny przygotował infografikę

8 sierpnia obchodzimy Wielki Dzień Pszczół. Z tej okazji Główny Urząd Statystyczny #przygotował infografikę, z której możemy dowiedzieć się kilku informacji na temat pszczelarzy i produkcji miodu w Polsce.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)