Dziś mamy 29 maja 2020, piątek, imieniny obchodzą:

08 czerwca 2019

Kolejna sesja za nami. Przedstawiono raport o stanie gminy

fot. MM

fot. MM

W czwartek 6 czerwca 2019 r. w Szubińskim Domu Kultury przy ul. Kcyńskiej 13 w # Szubinie odbyła się IX sesja Rady Miejskiej w Szubinie. Obrady poprowadziła Pani Anna Kijowska – Przewodnicząca Rady.

Przewodnicząca przywitała wszystkich radnych, naczelników wydziałów i przybyłych gości. Następnie Burmistrz Szubina wręczył Medal Honorowego Sędziwoja z Szubina pani Irenie Hałas i panu Janowi Makowieckiemu.

W dalszej części sesji Rady Miejskiej Przewodnicząca Rady przedstawiła informację o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym oraz o zgłoszonych interpelacjach i zapytaniach radnych.

Następnie Pan Mariusz Piotrkowski - Burmistrz Szubina przedstawił sprawozdanie z działalności międzysesyjnej w okresie od 7 maja 2019 r. do 5 czerwca 2019 r.

W dalszej części posiedzenia przedstawiono raport o stanie Gminy Szubin za 2018 rok.

Następnie radni podjęli uchwały:
- w sprawie absolutorium dla Burmistrza Szubina za 2018 rok.
- zmieniającej uchwałę w sprawie określenia szczegółowych zasad, sposobu i trybu udzielania ulg w spłacie należności pieniężnych mających charakter cywilnoprawny, przypadających Gminie Szubin i jej jednostkom podległym oraz warunki dopuszczalności pomocy publicznej w przypadkach, w których ulga stanowić będzie pomoc publiczną.
- w sprawie wzoru wniosku o wypłatę zryczałtowanego dodatku energetycznego.
- w sprawie przyjęcia Regulaminu kąpieliska w Wąsoszu nad Jeziorem Wąsoskim.
- w sprawie nadania nazwy drodze wewnętrznej, położonej w Rynarzewie, gm. Szubin.
- w sprawie nadania nazw drogom wewnętrznym, położonym w miejscowości Zamość, gm. Szubin.
- w sprawie powołania Zespołu do spraw zaopiniowania kandydatów na ławników.
- w sprawie zasięgnięcia od Komendanta Wojewódzkiego Policji informacji o kandydatach na ławników.
- zmieniającej uchwałę w sprawie wieloletniej prognozy finansowej gminy Szubin.
- zmieniającej uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu gminy Szubin na 2019 rok.

Na zakończenie w wolnych głosach radni RM wypowiadali się na temat umieszczania flag na terenie miasta i gminy podczas świąt narodowych i europejskich oraz w sprawie wyborów. Natomiast radny RS zabrał głos w sprawie komunikacji miejskiej oraz filii Wydziału Komunikacji w Szubinie.

materiał: Gmina Szubin

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meblościanka z oferty firmy FADOME
Metkownica SATO JUDO 26
sugerowana cena producenta: 184,50PLN
Novitus Mała Plus
sugerowana cena producenta: 1217,70 PLN
Masaż gorącymi kamieniami
Test amortyzatorów
Gimnastyka korekcyjna
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Bindowanie dokumentów
od 6,00PLN
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)