Dziś mamy 15 czerwca 2019, sobota, imieniny obchodzą:

07 października 2018

Kolejna parafia przywitała Jasnogórską Panią. Wierni uczestniczyli w adoracji

fot. TD

fot. TD

Witamy Cię, Jasnogórska Pani... - takim transparentem mieszkańcy parafii pw Św. Wojciecha w # Kołaczkowie powitali kopię obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej.

Liczni wierni w pochodzie wyszli na przywitanie Jasnogórskiej Pani, której obraz  przywiózł ks. proboszcz Jacek Pawelczyk z parafii pw Św. Andrzeja Boboli z Szubina. Po przywitaniu obrazu przez ks. dziekana Mirosława Wdowiaka, proboszcza tutejszej parafii, wierni przeszli do kościoła. W drzwiach kołaczkowskiej świątyni czekał na nich ks. biskup Jan Tyrawa i szubiński dziekan ks. kanonik Tadeusz Lesiński, proboszcz szubińskiej parafii pw Św. Marcina Biskupa.

W rozmodlonym kościele parafianie i ich goście godnie uczcili cudowny obraz Jasnogórskiej Pani w jej wiernej kopii, peregrynującej parafie w całej Polsce 40 lat temu i teraz.


Do tej podniosłej chwili kołaczkowska parafia pw Św. Wojciecha przygotowywała się od tygodnia na Rekolekcjach Świętych prowadzonych przez ks. Romana Rusinka.

O północy została odprawiona Maryjna Pasterka (dziękczynno – błagalna) za dar powołań kapłańskich i zakonnych.
Odbyło się całonocne czuwanie wiernych i prywatne modlitwy w różnych intencjach.

Tekst  - TD

Oceń artykuł: 7 22

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (10) Zgłoś naruszenie zasad

  • 4 (14)

  Toro, w dniu 07-10-2018 23:25:37 napisał:

  Twierdzą że nie czczą tego martwego obrazu tylko to co on przedstawia .Nasuwa się zatem pytanie skoro ,,jasnogórska pani,, przyjechała do was dzisiaj to znaczy że jej nie było przez ostatnie czterdzieści lat , i trudno było zanosić modły przez ten czas .Zatem to postępujące upodlenie w tym kraju należy tłumaczyć tym że jesteście przez długi ,długi okres pozbawieni rodzicielskiej opieki ,i to wydaje się nawet logiczne

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • -1 (11)

  SNAKE, w dniu 08-10-2018 10:53:53 napisał:

  Toro jesteś żywym dowodem słów G. K.Chestertona „Kiedy człowiek przestaje wierzyć w Boga, może uwierzyć we wszystko''.

  odpowiedz

  • 3 (5)

  Toro, w dniu 08-10-2018 23:14:43 napisał:

  Katolicja Biblia Tysiąclecia drugie przykazanie Księga Wyjścia rozdział 20 werset 4 Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Księga Powtórzonego Prawa 4 rozdział wers 15do 19 :15 Pilnie się wystrzegajcie - skoroście nie widzieli żadnej postaci w dniu, w którym mówił do was Pan spośród ognia na Horebie - 16 abyście nie postąpili niegodziwie i nie uczynili sobie rzeźby przedstawiającej podobiznę mężczyzny lub kobiety, 17 podobiznę jakiegokolwiek zwierzęcia, które jest na ziemi, podobiznę jakiegokolwiek ptaka, latającego pod niebem, 18 podobiznę czegokolwiek, co pełza po ziemi, podobiznę ryby, która jest w wodach - pod ziemią. 19 Gdy podniesiesz oczy ku niebu i ujrzysz słońce, księżyc i gwiazdy, i wszystkie zastępy niebios, obyś nie pozwolił się zwieść, nie oddawał im pokłonu i nie służył, bo Pan, Bóg twój, przydzielił je wszystkim narodom pod niebem. Teraz oceńmy czy będziemy słuchać tego czego naucza KLER w sprawie czczenia martwych przedmiotów , czy prostych nieskażonych nauk z Pisma Świętego ? Ponadto historia bardzo wyrażnie pokazuje że adekwatnie do wzrostu tej ,,pobożności,, w zastraszającym tempie w tym kraju wzrasta podłość ,chamstwo ,złodziejstwo, pijaństwo, mordowanie dzieci, samobójstwa połączone z zabójstwem całych rodzin,gwałty na dzieciach ,pedofilia i homoseksualizm księźy,poniżanie i maltretowanie kobiet itd.Zatem kto dopuszcza się tych okropności ? Wyznawcy i czciciele jasnogórskiej pani wychowani w dobrych katolickich domach,

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  Rom, w dniu 09-10-2018 09:17:00 napisał:

  Trudno się z tym nie zgodzić.Niestety ale to prawda.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szampon wiśniowy do włosów farbowanych Joanna 1l
15PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Fotokubek klasyczny
19,90PLN
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Oczyszczanie twarzy
Blacharstwo
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)