Dziś mamy 15 lipca 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

11 lutego 2019

Kolejna akcja HDK w Kcyni. Szkoła aktywnie działa na rzecz honorowego krwiodawstwa

fot: Z. Wiejaczka

fot: Z. Wiejaczka

Od kilku lat w Zespole Szkół Technicznych organizowane są zbiórki krwi. Celem wieloletniej # współpracy ZST w Kcyni z Wojskowym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy jest propagowanie idei honorowego krwiodawstwa i pozyskiwanie krwi, która ratuje ludzkie życie i zdrowie.

Wolontariusze ZST pod opieką pani pedagog - Wiolety Zymni zorganizowali kolejną -21 akcję HDK. Dnia 7 lutego 2019 przed salą lekcyjną, która jak zwykle stała się mobilnym punktem poboru krwi, stawiło się liczne grono krwiodawców.
Swój drogocenny płyn ochoczo oddawali nie tylko pełnoletni uczniowie i absolwenci ZST i ZSO ale tradycyjnie – pani dyrektor Aleksandra Doiczman oraz nauczyciele – pani Iza Kasprowska i pan Łukasz Beczak.
Propagowaniu idei krwiodawstwa w ZST służą liczne pogadanki, spotkania z lekarzami i pielęgniarkami, a także ulotki zachęcające do oddania krwi.
Ponadto uczniowie już od pierwszej klasy mogą uczestniczyć w działaniach organizacyjnych związanych z akcjami HDK skierowanymi do starszych kolegów.

Cieszymy się, że ta szlachetna inicjatywa jest kontynuowana, a oddawanie krwi stało się już tradycją w naszej szkole. Cieszymy się także, że pojawiają się kolejne nowe osoby, które przełamując swój lęk i obawy przed igłą, niosą pomoc innym.

Wszystkim uczestnikom akcji składamy serdeczne podziękowania.Mamy nadzieję, że przed nami jeszcze wiele takich spotkań i wiele litrów oddanej krwi.

                                        Wolontariusze ZST

 materiał: W. Zymni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 47 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Aktywność ekonomiczna ludności. Przeprowadzono badania

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności, w porównaniu z IV kwartałem 2018 r., liczba # pracujących i bezrobotnych zmniejszyła się. Wpłynęło to na spadek wskaźnika zatrudnienia oraz stopy bezrobocia. W tym czasie przybyło natomiast osób biernych zawodowo. To z kolei przełożyło się to na spadek współczynnika aktywności zawodowej.

(czytaj więcej)