Dziś mamy 14 lipca 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

28 maja 2020

Kolejna, zdalna sesja Rady Miejskiej w Szubinie za nami

fot. archiwum

fot. archiwum

Jak zapowiedziała przewodnicząca Anna Kijowska, to ostatnia sesja w takiej formie. O #czym rozmawiali radni?

Po wysłuchaniu informacji przewodniczącej Rady o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym oraz o zgłoszonych interpelacjach i zapytaniach radnych, a także po przyjęciu sprawozdania burmistrza Szubina z działalności międzysesyjnej, przyszedł czas na zapoznanie się z licznymi informacjami. Jak zwykle, ze szczegółami radni zapoznawali się na posiedzeniach komisji, tam też mogli zadawać pytania, a na sesji jedynie przegłosowali sprawozdania i informacje. A dotyczyły one przeprowadzonej akcji „Zima” 2019/2020 – tu warto wspomnieć, że w okresie zimowym gmina Szubin utrzymuje 275 km dróg. Na ich zimowe utrzymanie wydano w minionym sezonie 112 tys.998 zł. Radni zapoznali się także z informacją dotyczącą wysokości umorzeń podatków za 2019 rok. Łącznie w 2019 roku złożono 123 wnioski o umorzenie podatku. 67 tys. 573 zł – to łączna kwota umorzeń, o których zadecydował burmistrz Mariusz Piotrkowski. Kwota jest więc mniejsza niż w roku ubiegłym, kiedy umorzono ponad 89 tys. zł. Zapoznano się także z analizą stanu gospodarki odpadami komunalnymi dla gminy Szubin za 2019 rok i oceną zasobów pomocy społecznej w oparciu o analizę lokalnej sytuacji społecznej i demograficznej.

Dalej przyszedł czas na uchwały, a tych nie było tym razem zbyt wiele. Dotyczyły one zmian w budżecie i przyjęcia regulaminu kąpieliska w Wąsoszu nad Jeziorem Wąsoskim. Przy okazji tematu kąpieliska, rozmawiano o możliwości budowy nowych toalet na plaży. W tym roku jest to jednak niemożliwe ze względu na budżet obciążony epidemią.

W wolnych głosach dyskutowano o zasadności budowy Park&Ride, o czym znów wspomniał były burmistrz Artur Michalak. Przypomnijmy, że choć tej inwestycji finansowanej ze środków unijnych nie będzie, to jednak powstanie parking i zostaną przebudowane ulice, jednak ze środków FDS.

Rozmawiano także o kwotach opłaty za wywóz odpadów, bowiem za miesiąc kończy się umowa z firmą Remondis i nie wiadomo jeszcze, co przyniesie nowy przetarg. Burmistrz podkreślił, że cena zależy od mieszkańców, a niestety coraz bardziej wzrasta ilość odpadów zmieszanych. - Jeżeli nie będziemy dobrze segregować śmieci, będziemy płacić horrendalne stawki – mówi Mariusz Piotrkowski.

Oceń artykuł: 3 14

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

    • 2 (4)

    KK, w dniu 29-05-2020 22:54:33 napisał:

    Po pierwsze: Radni za miesiące marzec-maj, kiedy nie ponosili żadnych kosztów związanych z udziałem w sesjach i komisjach (on-line), powinni zrezygnować ze swoich diet. Po drugie: kwestia śmieci - jak może wzrastać ilość odpadów zmieszanych, kiedy każdy z nas ma kosz o określonej pojemności? Ponadto - jak będzie rozliczony brak możliwości, przez kilka tygodni, oddawania odpadów do PSZOK-a (za to również płacimy w tzw. podatku śmieciowym)?

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Test amortyzatorów
Sprawdzanie świateł
GratisPLN
Kasa fiskalna Euro z kopią elektroniczną
1099PLN PROMOCJAPLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Usługi transportowe
Kasa fiskalna ONLINE FAREX PRO600
1349PLN PROMOCJAPLN
Deska elewacyjna
Meble na wymiar: szafy przesuwne
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)