Dziś mamy 23 stycznia 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

14 stycznia 2020

Kolędnicy odwiedzili Chomętowo. To już 14-letnia tradycja

fot. TD

fot. TD

Kolędowanie małych misjonarzy w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w # Chomętowie to już tradycja licząca sobie 14 lat.

W roku 2019/2020 kolędnicy pośpieszyli z pomocą dzieciom w Amazonii. Moderatorem a jednocześnie jednym z czternastu opiekunów ośmiu grup liczących razem 39 małych misjonarzy jest p. Maria Słowik, która w naszej parafii zapoczątkowała to dzieło.

Rozesłanie i kolędowanie miało miejsce w dniach 26 i 27 grudnia 2019r. w całej parafii. Parafianie chętnie otwierali swoje domy i serca nie żałując przysłowiowego grosza. Wszystkie ofiary a było ich dużo wysłano do sekretariatu Papieskiego Dzieła Misyjnego w Warszawie.

Tradycyjnie też 6 I w Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli podczas Mszy świętej, miało miejsce zakończenie i podsumowanie kolędowania .

Na drugą część kolędnicy i sympatycy misji przemieścili się do jurty w Gąbinie, gdzie czekały na nich  gorąca grochówka i słodkości. Spotkanie wzbogacił podróżnik p. Andrzej Kurowski opowiadając o życiu ludzi w Amazonii pokazując wiele rekwizytów.

Spotkanie przeplatane kolędami wzbogacone zostało przez p. Annę Kuśnierz i p. Andrzeja krótką scenką teatralną.

Na zakończenie ks. proboszcz Andrzej Babiński podziękował wszystkim zaangażowanym w dzieło misyjne i wyraził nadzieję na kontynuowanie tej szlachetnej działalności.

materiał: powierzony 

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
Nadanie modnej linii
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Metkownice
od 179PLN
Naczepa platforma
Wosk nabłyszczający Joanna 130ml
9,50PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Remonty mieszkań
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)