Dziś mamy 6 sierpnia 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

14 stycznia 2020

Kolędnicy odwiedzili Chomętowo. To już 14-letnia tradycja

fot. TD

fot. TD

Kolędowanie małych misjonarzy w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w # Chomętowie to już tradycja licząca sobie 14 lat.

W roku 2019/2020 kolędnicy pośpieszyli z pomocą dzieciom w Amazonii. Moderatorem a jednocześnie jednym z czternastu opiekunów ośmiu grup liczących razem 39 małych misjonarzy jest p. Maria Słowik, która w naszej parafii zapoczątkowała to dzieło.

Rozesłanie i kolędowanie miało miejsce w dniach 26 i 27 grudnia 2019r. w całej parafii. Parafianie chętnie otwierali swoje domy i serca nie żałując przysłowiowego grosza. Wszystkie ofiary a było ich dużo wysłano do sekretariatu Papieskiego Dzieła Misyjnego w Warszawie.

Tradycyjnie też 6 I w Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli podczas Mszy świętej, miało miejsce zakończenie i podsumowanie kolędowania .

Na drugą część kolędnicy i sympatycy misji przemieścili się do jurty w Gąbinie, gdzie czekały na nich  gorąca grochówka i słodkości. Spotkanie wzbogacił podróżnik p. Andrzej Kurowski opowiadając o życiu ludzi w Amazonii pokazując wiele rekwizytów.

Spotkanie przeplatane kolędami wzbogacone zostało przez p. Annę Kuśnierz i p. Andrzeja krótką scenką teatralną.

Na zakończenie ks. proboszcz Andrzej Babiński podziękował wszystkim zaangażowanym w dzieło misyjne i wyraził nadzieję na kontynuowanie tej szlachetnej działalności.

materiał: powierzony 

Oceń artykuł: 5 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Żel UV 5ml
7,50PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Makijaż ślubny
Meble kuchenne
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Meble systemowe w kolorze Biały Wysoki Połysk
Elzab Delta Max E
sugerowana cena producenta: 2950,70PLN
Przewóz krajowy
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)