Dziś mamy 5 lipca 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

21 maja 2019

Kołaczkowanki wyróżnione. Medal Wojewody Kujawsko-Pomorskiego

fot. LZ

fot. LZ

10 maja 2019 roku zespół Kołaczkowianki został uhonorowany Medalem# Wojewody Kujawsko-Pomorskiego w uznaniu zasług dla kultury regionu. To wielkie wyróżnienie dla wszystkich członków zespołu.

Medale zostały wręczone w Urzędzie Wojewódzkim podczas uroczystego spotkania z okazji Dnia Matki. Organizatorami uroczystości były Wojewódzki Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych oraz Wojewódzka Rada Koła Gospodyń Wiejskich. - Dzisiaj nie ma chyba żadnej takiej gminy, żadnego samorządu, który nie korzysta z państwa charyzmy i zaangażowania w działalność społeczną. To, co panie robią, to w jaki sposób się odbywa, to pokazuje jaką wartością jesteście  dla mieszkańców, dla społeczeństwa – mówił Mikołaj Bogdanowicz. Podkreślał też, że bardzo mocnym wzorem dla młodzieży jest to, w jaki sposób można inaczej spędzać wolny czas i angażować się w życie lokalnej społeczności.

W uznaniu zasług w działalności społecznej, Medale Wojewody Kujawsko-Pomorskiego otrzymały: Marianna Radzięda, Renata Bolko, Małgorzata Grzecy, zespół „Lutowianie” oraz zespół „Kołaczkowianki” z gminy Szubin.

Uzdolnione muzycznie mieszkanki Kołaczkowa i okolic śpiewają głównie piosenki ludowe i okazjonalne. Ten ludowy zespół powstał w 2002 roku z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich w Kołaczkowie. Pomysłodawczynią była Maria Katafiasz.

„Kołaczkowianki” występują w strojach ludowych. Zespół promuje nie tylko Kołaczkowo, ale i całą gminę Szubin na przeglądach, konkursach, dożynkach. Występowali m.in. w Bydgoszczy, Toruniu, Szubinie, Żninie, Nakle, Mroczy, również w Częstochowie i Licheniu. Zdobywali puchary na Wojewódzkich Festiwalach Pieśni Ludowych w Inowrocławiu i Sępólnie Krajeńskim (w latach 2011 – 2016), również w Golubiu – Dobrzyniu w 2006 roku. W 2008 roku Kołaczkowianki zaśpiewały na Ogólnopolskich Dożynkach na Jasnej Górze w Częstochowie. W 2009 roku wystąpiły w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu. W 2016 roku brały udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Ludowych w Licheniu. Wielokrotnie włączały się w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (1)

    Justyna, w dniu 21-05-2019 19:58:32 napisał:

    Gratulacje!!!

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Rolki termiczne
0,69PLN 0,49PLN
Czytniki kodów kreskowych
Gabaryty (3,2m x 4,5m)
Kanapa
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)