Dziś mamy 18 lutego 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

23 stycznia 2020

Kochamy nasze babcie i dziadków! Dzieci przygotowały zimowe przedstawienie

fot. Dariusz Górzyński

fot. Dariusz Górzyński

21 i 22 stycznia to szczególne dni w roku, dni, o których żaden wnuk i żadna wnuczka nie mogą # w żadnym razie zapominać.

Dzień babci powstał w Polsce niedawno. Zaczęto go obchodzić w 1964 roku. Sam pomysł obchodzenia tego święta związany był z chęcią uhonorowania aktorki Mieczysławy Ćwiklińskiej. Dzień dziadka powstał prawdopodobnie wtórnie, dzień po święcie babć, które przyjęło się w całej Polsce. Można znaleźć także informację, że święto to przywędrowało do nas z Ameryki w latach 80. XX wieku.

O święcie tym nie zapomniały 3-latki z przedszkola "Donald" w Nakle. Dzieci na tę wyjątkową okazję przygotowały zimowe przedstawienie wypełnione wierszykami, piosenkami oraz tańcami. Maluszki zaprezentowały przed wspaniałymi gośćmi swoje umiejętności, przełamując niejednokrotnie lęk i nieśmiałość przed publicznym występem.

Braw i okrzyków zachwytu nie było końca, zwłaszcza kiedy przedszkolaki wręczyły swoim babciom i dziadkom przygotowane upominki w postaci laurek i własnoręcznie pomalowanych bałwanków. To przeurocze spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem i wymianą wrażeń związanych z występami dzieci.

Drodzy i kochani dziadkowie dziękujemy za przybycie i zapraszamy za rok!

materiał: mgr A. Makowczyńska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)