Dziś mamy 22 marca 2019, piątek, imieniny obchodzą:

10 marca 2018

Kilka dobrych wieści dla mieszkańców Samorządu nr 9. Gmina podjęła szereg kroków w walce ze smogiem

fot. BG

fot. BG

W jednej z sal Spółdzielni Mieszkaniowej „Chrobry” odbyło się zebranie Samorządu nr 9. Poruszono # wiele kwestii, które dotyczyły inwestycji i poprawy życia mieszkańców w gminie Nakło.

Zebranie otworzył oraz przywitał gości przewodniczący Piotr Marciniak. Wśród przybyłych gości obecni byli: burmistrz Sławomir Napierała, zastępca Piotr Kalamon, radna Katarzyna Borzych – Kubacka, Kazimierz Wnuk, Antoni Żygowski oraz prezes spółdzielni Tomasz Kielak. Następnie przewodniczący przedstawił sprawozdanie z działalności w ubiegłym roku i głos zabrał burmistrz, który opowiedział o planach na przyszłość. Przy okazji przypomniał również o szeregu inwestycji, które za jego kadencji zostały wykonane. Dla Samorządu nr 9 duże znaczenie miały remonty ulic Dworcowej i Księdza Skargi. Ponadto planowany jest remont ulicy Gepperta, wraz z oddzieleniem miejsc parkingowych – To co teraz się dzieje z parkowaniem na tej ulicy jest nie do pomyślenia. Droga musi być drożna, żeby mogły przejechać służby, kiedy zajdzie taka potrzeba – tłumaczył włodarz.

Mieszkańcy dowiedzieli się również o kilku innych inwestycjach, które są planowane, bądź w najbliższym okresie będą realizowane. Ponadto gmina, podejmie również działania, mające na celu ograniczenie problemu smogu. Właśnie problem zanieczyszczenia martwił najbardziej mieszkańców – Nie ma dnia, żebyśmy nie przecierali sadzy z parapetów okien – tłumaczyli. Jeden z mieszkańców również martwił się, czy planowany remont ulicy Gepperta nie wpłynie na bawiące się dzieci, na nowym placu zabaw. Takich obaw jednak nie będzie, wszystko będzie tak zaprojektowane, żeby poprawić drożność oraz bezpieczeństwo.

Oceń artykuł: 4 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 4 (4)

  Kieubasa wyborcza za pół darmo , w dniu 10-03-2018 13:15:39 napisał:

  Pewnie nie wiesz ale mam to po komunie, GAWIEDZIOWSTRĘT - źle się czuję w TŁUMIE, a na dodatek tylko puste słowa

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Obserwator, w dniu 10-03-2018 14:09:27 napisał:

  Wśród zaproszonych gości byli również Dzielnicowy oraz Komendant Straży Miejskiej

  odpowiedz

  • 2 (2)

  dziadek przesiadujacy w oknie całymi dniami, w dniu 10-03-2018 15:32:10 napisał:

  Walka ze smogiem to walka z wiatrakami, gdy ciemno wtedy wrzucają najgorsze trucizny,wtedy SM nie pracuje, choć raz świecili po kominach na Sądowej-Kilińskiego,mandaty powinny być od 500 w górę, jedyne wyjscie to ogrzewanie gazowe

  odpowiedz

  • 0 (2)

  g, w dniu 11-03-2018 01:02:38 napisał:

  Nigdzie nie było informacji kiedy to zebranie się odbędzie.Jestem mieszkancem samorządu nr 9 i chętnie posłuchałbym burmistrza.Lata wstecz ogłaszali na klatkach na tablicach,w tym roku zapomnieli o mieszkańcach.

  odpowiedz

  • -1 (3)

  tomek, w dniu 11-03-2018 10:46:55 napisał:

  prognozowana kwota długu miasta i gminy Nakło na koniec 2018 r 77,168,858,24 zł dane RIO

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble pokojowe
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Gimnastyka korekcyjna
Meble na wymiar: szafy przesuwne
Metkownice
od 179PLN
Modne aranżacje
Sprawdzanie świateł
GratisPLN
Sprawdzanie świateł
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)