Dziś mamy 22 czerwca 2018, piątek, imieniny obchodzą:
12 czerwca 2018

Kcyński dzielnicowy spotkał się z dziećmi. Zajęcia odbyły się w dwóch grupach

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

W Szkole Podstawowej w Palmierowie kcyński dzielnicowy spotkał się z dziećmi. W trakcie #spotkania z uczniami klas 0 - VII rozmawiał o bezpieczeństwie, zachowaniu na jezdni oraz o odpowiedzialności prawnej nieletnich.

Wczoraj (11.06.18) asp. Bartosz Królczyk, dzielnicowy z Kcyni, pojechał na spotkanie z dziećmi do Szkoły Podstawowej w Palmierowie.

W spotkaniu udział wzięli wszyscy uczniowie szkoły. Policjant przeprowadził zajęcia w dwóch grupach. Na początek uczniowie najmłodszych klas usłyszeli podstawowe wiadomości na temat bezpieczeństwa, w tym bezpiecznego zachowania się na drodze, w domu, w trakcie zabawy oraz w kontaktach z osobami obcymi. A także rady, jak bezpiecznie spędzić wakacje.

Asp. Królczyk przypomniał dzieciom także o tym, jak właściwie zachowywać się w trakcie jazdy na rowerze i rolkach. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania, same też opowiadały o różnych przygodach ze swojego życia. Uczniowie ze starszych klas usłyszeli, że już niebawem, kiedy ukończą 13 lat, sami będą odpowiadać za swoje negatywne zachowanie. Prowadzący spotkanie wytłumaczył, iż młodzież odpowiada przed sędzią rodzinnym i nieletnich i ostrzegał przedstawiając na przykładach, jakie sprawy nieletnich trafiają do sądu.

materiał: Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią Mł. asp. Justyna Andrzejewska 

Oceń artykuł: 0 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Gabinet / jadalnia / pokój dzienny
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
Skup i sprzedaż części
Budowa stanu surowego
ŁAZIENKI
Stół z blatem szklanym + krzesła
Oprogramowanie KC Firma i KC Market
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)