Dziś mamy 26 maja 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

17 kwietnia 2019

Kazimierzewo i Iwno po wyborach . Sprawnie i bez zmian

fot. LZ

fot. LZ

W miniony wtorek mieszkańcy Kazimierzewa oraz Iwna spotkali się na najważniejszym w roku# zebraniu sołeckim – zebraniu wyborczym. Decydowali o tym, kto zostanie sołtysem i członkiem rady sołeckiej.

Sołtysem Kazimierzewa, przy jednogłośnym poparciu mieszkańców została ponownie Beata Buchholz, która będzie współpracowała z Angeliką Popielarz, Katarzyną Mroczek, Pawłem Buchholzem i Marcinem Popielarzem. - Dziękuję za zaufanie, wsparcie, pomoc, słowa krytyki, za to, co dobre i za to, co złe, za wspólną pracę. Obecnej radzie sołeckiej życzę dobrej współpracy – powiedziała Beata Buchholz już po wyborach. - Będę się starała pracować jak najlepiej. Najważniejszym dla mnie zadaniem jest teraz budowa drogi. Byłoby to uwieńczeniem moich działań. Myślę, że to, co zrobiliśmy do tej pory, służy wszystkim mieszkańcom – dodała.

Tuż po zebraniu w Kazimierzewie spotkali się mieszkańcy Iwna. Oni też postawili na stabilizację i na kolejne 5 lat wybrali dotychczasowego sołtysa – Wiesława Mroczka. W radzie sołeckiej znaleźli się: Andrzej Stachowiak, Krystian Mroczek, Adrian Sadowski i Czesława Waliszewska.

Obydwa zebrania były okazją do rozmowy z burmistrzem Markiem Szarugą.

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (2)

  Wierny, w dniu 17-04-2019 09:47:23 napisał:

  Co z kaplicą w Iwnie dalej będzie czy tylko do końca roku?

  odpowiedz

  • 3 (3)

  ja, w dniu 17-04-2019 15:34:11 napisał:

  no ten Mroczek by mógł sobie dać spokój.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble łazienkowe
Fotokubek klasyczny
19,90PLN
Fotokubek z kolorowym uchwytem w kształcie serca
24,90PLN
Meble systemowe Dąb Sonoma/ Biały Połysk
Usta - powiekszanie
Makijaż ślubny
Oprogramowanie KC Firma i KC Market
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)