Dziś mamy 8 lipca 2020, środa, imieniny obchodzą:

12 czerwca 2019

Kazachska muzyka. Festiwal Pieśni i Tańca

fot. TD

fot. TD

W miniony weekend odbył się Festiwal Pieśni i Tańca z okazji Dni Szubina.

Na scenie wystąpiły muzyczne grupy Asyltał i Szabyt z Centrum Dziecięcej Twórczości w Kapszagaj.

Centrum twórczości dzieci i młodzieży w Kapszagaj powstał 1973 roku, posiada katedre muzyczna: fortepian, skrzypce, dombra, kobyz, gitara, saksofon, flet, estradowe i akademicki śpiew, Katedre choreografii i katedre sztuk pięknych. Laureat konkursów Kyrykbaj Amir w Finlandi, Turcji, Bułgarii, Rosji. Zespół dombrzystów "Szabyt" przewodniczący Kurbanowa Kumisaj. Laureaty Międzynarodowych I Republikańskich konkursów."Prinorsko-2018 " Bułgaria, "Święto dzieciństwa" Sankt-Petersburg, "Wschodnia bajka" Kazań. Zespół tańca "Asyltau" laureat konkursów w Bułgarii, Sankt-Petersburgu, Kazaniu. Pod przewodnictwem Zvonarienko Natalyi.

Na scenie wystąpił również zespół Pieśni i Tańca Krajna, Przedszkolaki z grupy "Smerfy" Niepublicznego przedszkola "Słoneczko", Maria Uziębło z utworami Anny German oraz występ zespołu Dziecięcego Pałuczaczki.

Oceń artykuł: 41 50

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 3 (3)

    Szubinianin, w dniu 12-06-2019 17:30:07 napisał:

    Swój udział w sprowadzeniu do Szubina zespołu z Kazachstanu miał P. Jan Skuza. Wartotopowiedzieć. Cieszę się że w moim mieście mogła zaprezentować się młodzież z odległego kraju.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa domu pod klucz
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Elzab K10
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Sprawdzanie skuteczności hamowania
Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
Gimnastyka korekcyjna
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Meble kuchenne - na zamówienie
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)