Dziś mamy 16 czerwca 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

12 czerwca 2019

Kazachska muzyka. Festiwal Pieśni i Tańca

fot. TD

fot. TD

W miniony weekend odbył się Festiwal Pieśni i Tańca z okazji Dni Szubina.

Na scenie wystąpiły muzyczne grupy Asyltał i Szabyt z Centrum Dziecięcej Twórczości w Kapszagaj.

Centrum twórczości dzieci i młodzieży w Kapszagaj powstał 1973 roku, posiada katedre muzyczna: fortepian, skrzypce, dombra, kobyz, gitara, saksofon, flet, estradowe i akademicki śpiew, Katedre choreografii i katedre sztuk pięknych. Laureat konkursów Kyrykbaj Amir w Finlandi, Turcji, Bułgarii, Rosji. Zespół dombrzystów "Szabyt" przewodniczący Kurbanowa Kumisaj. Laureaty Międzynarodowych I Republikańskich konkursów."Prinorsko-2018 " Bułgaria, "Święto dzieciństwa" Sankt-Petersburg, "Wschodnia bajka" Kazań. Zespół tańca "Asyltau" laureat konkursów w Bułgarii, Sankt-Petersburgu, Kazaniu. Pod przewodnictwem Zvonarienko Natalyi.

Na scenie wystąpił również zespół Pieśni i Tańca Krajna, Przedszkolaki z grupy "Smerfy" Niepublicznego przedszkola "Słoneczko", Maria Uziębło z utworami Anny German oraz występ zespołu Dziecięcego Pałuczaczki.

Oceń artykuł: 14 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 3 (3)

    Szubinianin, w dniu 12-06-2019 17:30:07 napisał:

    Swój udział w sprowadzeniu do Szubina zespołu z Kazachstanu miał P. Jan Skuza. Wartotopowiedzieć. Cieszę się że w moim mieście mogła zaprezentować się młodzież z odległego kraju.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

DATECS Maluch E.ko
sugerowana cena producenta: 1351,77PLN
Fotopoduszka w kształcie serca
30,00PLN
Sprawdzanie skuteczności hamowania
Meble kuchenne
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Mikrodermabrazja
Meble łazienkowe
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)