Dziś mamy 19 sierpnia 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

12 czerwca 2019

Kazachska muzyka. Festiwal Pieśni i Tańca

fot. TD

fot. TD

W miniony weekend odbył się Festiwal Pieśni i Tańca z okazji Dni Szubina.

Na scenie wystąpiły muzyczne grupy Asyltał i Szabyt z Centrum Dziecięcej Twórczości w Kapszagaj.

Centrum twórczości dzieci i młodzieży w Kapszagaj powstał 1973 roku, posiada katedre muzyczna: fortepian, skrzypce, dombra, kobyz, gitara, saksofon, flet, estradowe i akademicki śpiew, Katedre choreografii i katedre sztuk pięknych. Laureat konkursów Kyrykbaj Amir w Finlandi, Turcji, Bułgarii, Rosji. Zespół dombrzystów "Szabyt" przewodniczący Kurbanowa Kumisaj. Laureaty Międzynarodowych I Republikańskich konkursów."Prinorsko-2018 " Bułgaria, "Święto dzieciństwa" Sankt-Petersburg, "Wschodnia bajka" Kazań. Zespół tańca "Asyltau" laureat konkursów w Bułgarii, Sankt-Petersburgu, Kazaniu. Pod przewodnictwem Zvonarienko Natalyi.

Na scenie wystąpił również zespół Pieśni i Tańca Krajna, Przedszkolaki z grupy "Smerfy" Niepublicznego przedszkola "Słoneczko", Maria Uziębło z utworami Anny German oraz występ zespołu Dziecięcego Pałuczaczki.

Oceń artykuł: 15 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 3 (3)

    Szubinianin, w dniu 12-06-2019 17:30:07 napisał:

    Swój udział w sprowadzeniu do Szubina zespołu z Kazachstanu miał P. Jan Skuza. Wartotopowiedzieć. Cieszę się że w moim mieście mogła zaprezentować się młodzież z odległego kraju.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Szafy przesuwne
Budowa domu pod klucz
Bon upominkowy
Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
Wosk nabłyszczający Joanna 130ml
9,50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
0

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak zadbać o modernizację źródła ciepła?

We wrześniu rozpoczyna się kolejny sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i # noce oznaczają konieczność uruchomienia centralnego ogrzewania w naszych domach.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)