Dziś mamy 25 czerwca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

06 października 2018

Kasa zamknięta "na głucho". Na biletomat nie ma co liczyć

fot. KP

fot. KP

Od kilku lat kasa biletowa na dworu kolejowym w Nakle jest zamknięta. Niektórzy podróżni uważają, # że tak być nie powinno. Niestety, PKP Intercity nie planuje uruchomienia kasy, ani innych udogodnień dla pasażerów.

- Nakielski dworzec powolutku umiera, ale myślę, że stać PKP na podstawowe tabliczki informacyjne. Na stronie internetowej PKP są podane godziny pracy kas w Nakle; 5.15 – 8.45 i 12.20 – 19.20. W tych godzinach zjawiłem się i ani żywej duszy. Więc kiedy mogę zakupić bilet? - zastanawia się jeden z podróżnych.

Kasa na dworcu w Nakle faktycznie jest zamknięta „na głucho”. Stan taki jest od blisko pięciu lat. Gdy zamykano kasę, tłumaczono to względami ekonomicznymi, a powodem była mała ilość podróżnych wsiadających do pociągów w Nakle. Obok kasy wewnątrz poczekalni, znajduje się tablica z komunikatami alarmowymi oraz rozkład jazdy pociągów. Jest także informacja spółki PKP Intercity jak i gdzie można kupić bilet – najbliższa kasa to Bydgoszcz Główna. Czynne jest za to automatyczne WC, oczywiście płatne - 2 zł. Na zewnątrz dworca nie ma rozkładu jazdy pociągów.

Nieco lepiej jest w sieci. Niestety, na witrynie jednej ze spółek na zapytanie o kasę w Nakle wyświetla się informacja o godzinach 5.15 – 8.45 i 12.20 – 19.20. Jest to jednak strona archiwalna z kwietnia roku 2013! To może zmylić potencjalnego podróżnego. Aktualny jest za to wykaz dworców kolejowych zarządzanych przez PKP S.A. i ich godziny otwarcia. Dla dworca w Nakle są to godziny od 4.30 do 23.30. Dworzec jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych (mogą wjechać na wózku) i taka informacja jest na stronach internetowych. Na parkingu przed dworcem jest także stanowisko dla samochodu osoby niepełnosprawnej.

Fakt, iż kasa jest zamknięta od wielu lat nie znaczy, że wszyscy podróżni o tym wiedzą.

Zapytaliśmy przedstawicieli trzech spółek kolejowych, których pociągi przejeżdżają przez Nakło, czy planują ponowne uruchomienie kasy biletowej lub chociażby wstawienie automatu wydającego bilety. Odpowiedzi udzieliła rzecznik PKP Intercity Anna Zakrzewska. - Na tę chwilę na dworcu w Nakle nie planujemy otwarcia kasy ani uruchomienia biletomatu. Zgodnie z rozporządzeniami unijnymi (…), w sytuacji gdy na stacji początkowej nie ma kasy ani biletomatu, pasażerowie muszą zostać poinformowani o:
a) możliwości i sposobie dokonania zakupu biletu telefonicznie, za pośrednictwem Internetu lub w pociągu;
b) najbliższej stacji kolejowej lub miejscu, w którym znajdują się kasy lub automaty biletowe.
Odpowiednie informacje znajdują się na dworcu. Podróżnych, którzy planują podróż składami PKP Intercity zachęcamy do zakupu biletu przez nasz system internetowy www.intercity.pl lub przez aplikację mobilną IC Mobile Navigator”. Czyli pozostanie „po staremu”.


Oceń artykuł: 3 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (22) Zgłoś naruszenie zasad

  • 7 (7)

  Aleks, w dniu 06-10-2018 19:45:10 napisał:

  Jak korzystałem z usług PKP 15 lat temu, to przeważnie były 2 kasy czynne, cały dzień. I o dziwo ludzi też sporo, czasem nawet stało się w kolejce na 5 osób. Teraz wiadomo co jest. Jak ich nie chce nikt obsłużyć, to ludzie idą na PKS i tyle.

  odpowiedz

  • 8 (8)

  były pracownik, w dniu 06-10-2018 19:50:57 napisał:

  kasę prowadził ajent i za godziny pracy od 5.15 do 19.20 (w tym przerwa w której pracownik musiał zrobić na poczcie przelew czy zrobić "papierową" robotę" płacił najniższą krajowa. zatrudnial osoby tylko z niepełnosprawnością na smieciową umowę. żeby dostać pracę trzeba było najpierw chodzić i nauczyć się (za darmo) obslugi kasy, wszelkich ustaw, przystąpić do egzaminów w Bydgoszczy i Toruniu (na swój koszt)... gra nie warta świeczki....

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 8 (8)

  nikuś, w dniu 06-10-2018 20:13:14 napisał:

  Dlatego wybieram autobus!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 10 (12)

  nakielanka, w dniu 06-10-2018 21:07:01 napisał:

  śmiech na sali, żeby w mieście powiatowym nie postawić choć biletomatu. a potem w pociągach kolejki aż do Ślesina albo i dalej. wstyd. niedługo nic w tym Nakle nie będzie.

  odpowiedz

  • 15 (21)

  Nakielanka, w dniu 06-10-2018 21:22:36 napisał:

  W tym Nakle niedługo nic nie będzie, rządzący dopuścili do zlikwidowania Młyna na ul.Młyńskiej, oddali spółce szpital, pracownicy pracują za żenujące stawki godzinowe, likwidują oddziały szpitalne (bo się im nie opłaca),za chwilę zlikwidują dworzec PKS i tak po kolei. A zainstalowany niedawno system monitoringu czystości powietrza pokazuje jak bardzo zanieczyszczone jest ono w Nakle!!! To są sukcesy rządzącej koalicji PO-PSL! Brawo!!!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (3)
  • 6 (12)

  podróżniczka, w dniu 06-10-2018 21:40:50 napisał:

  No cóż, miasto powiatowe a za chwilę nic tutaj nie będzie. Aby umilić podróżnym dojeżdżających do Nakła do pracy lub do szkól postawiono piękną bramę, którą otwierają właściciele przyległego budynku przy pkp. Jak osoby niepełnosprawne lub z wózkami mają dostać się na peron. Pozdrawiam wspaniałych i pomysłowych mieszkańców tej przyległej posesji.

  odpowiedz

  • 12 (12)

  kk, w dniu 06-10-2018 22:25:34 napisał:

  Syf Smród i Ubóstwo

  odpowiedz

  • 5 (5)

  Kola, w dniu 07-10-2018 07:58:32 napisał:

  A ja mam pytanie dotyczące szlabanow. Dlaczego szlabany na ul. Mickiewicza i ul. Bohaterów podnoszone są z tak dużym opóźnieniem. Po przejechaniu pociągu często stoję jeszcze około 3 min w sytuacji gdy na ul. Staszica pojazdy już przejezdzaja? Sytuacja irytująca. PKP to relikt przeszłości. Nic się nie zmienia. No może niektóre pociągi są w nieco lepszym stanie, ale też nie ma szału. Masakra. Brud. Niejasności. Brak odpowiedzialnych. Dramat.

  odpowiedz

  • 7 (7)

  osoba starsza, w dniu 07-10-2018 09:20:28 napisał:

  nie wszyscy podróżni korzystają z internetu

  odpowiedz

  • 9 (9)

  Dsa, w dniu 07-10-2018 10:01:11 napisał:

  A jak maja przejść osoby niepełnosprawne na peron 1 i 2? Schodami

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 6 (6)

  tomasz, w dniu 07-10-2018 11:02:27 napisał:

  Ja już nie muszę korzystać z PKP i to jest pozytywna wiadomość a Nakło no cóż tu nie ma logiki to stan umysłu

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Naklo, w dniu 07-10-2018 15:32:44 napisał:

  Ale robicie problem...Kupujecie bilet u konduktora i jest po problemie. Pociągi są dużo tańsze i wygodniejsze niż autobusy. Po za tym dworzec PKS w Nakle też ma zniknąć, więc nie rozumiem gadki wybieram PKS!!!. Tak dla porównania bilet do BDG PKP kosztuje 4,7(każda stacja bliżej jest tańsza) Natomiast PKS kosztuje już 6 zł i to w zakresie BDG Osowa a BDG PKS. Pozdrawiam

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa stanu surowego
Fotokubek z łyżeczką i kolorowym wnętrzem
34,90PLN
Makijaż ślubny
Mysz optyczna USB MT1091
19,90PLN
Botox zmarszczki lwie
Naczepa platforma
Meble łazienkowe
Budowa magazynów
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)