Dziś mamy 31 maja 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

05 września 2019

Karetka jechała do kobiety. Przeszkodził jej szlaban

fot. pow.

fot. pow.

Do naszej redakcji wpłynął głos internauty, w sprawie sytuacji jaka miała miejsce na osiedlu Chrobrego w Nakle. Cała wiadomość poniżej.

"Kolejny przykład bezmyślnego postawienia bramki wjazdowej przez spółdzielnie mieszkaniową Chrobry, a karetka nie mogła dojechać na wezwanie do zasłabniętej kobiety w aptece."

Materiał: Internauta

Oceń artykuł: 5 20

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (34) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (7)

  Albert, w dniu 05-09-2019 11:19:57 napisał:

  brawo nakło

  odpowiedz

  • 3 (21)

  Nakielanka , w dniu 05-09-2019 11:27:54 napisał:

  Co za cymba postawił ten szlaban?? Gratuluję bezmozgowia.

  odpowiedz

  • 9 (39)

  nakielanin, w dniu 05-09-2019 11:38:38 napisał:

  Nie przesadzajmy. Do apteki od szlabanu jest 20 krokow. A teraz jest przynajmniej bezpiecznie bo kierowcy z dużą prędkością wyjeżdżali na plac przed apteką jak na autostradzie i traktowali go jak parking. Trzeba było się rozglądać jak na ruchliwej ulicy.a tam przechodzą dzieci ze szkoły.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 10 (22)

  Skończcie z tym, w dniu 05-09-2019 11:39:44 napisał:

  Szlaban sobie Spółdzielnia zrobiła żeby mogli postawić 2 samochody. Żenada !!! Czy Ktoś w końcu zrobi z nimi porządek za bezmyślne wydawanie pieniędzy ? Teraz Prezes się uparł na ławki i poręcze, przy starym,rozpadającym się murze poręcze będą toć to śmiechu warte. Co to ma być ?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 7 (13)

  Hehe, w dniu 05-09-2019 12:10:38 napisał:

  Monitoring osiedlowy czuwa:-)

  odpowiedz

  • 13 (15)

  Sam., w dniu 05-09-2019 12:26:02 napisał:

  Miałem wrażenie, że kiedy nie było szlabanu i kierowcy traktowali ten chodnik przed spółdzielnią jak ulicę i trzeba było mimo zakazu wjazdu uciekać przed autami to właśnie spółdzielnia nie chciała założyć szlabanu. Mieszkańcy chcieli ten szlaban, Często samochody stały na tzw" chodzie" i chorzy na serce i alergicy ledwo to wytrzymywali. Tam powinien być szlaban, ale z możliwością przejazdu tylko karetek. Inni mogą dojść na piechotę.

  odpowiedz

  • 7 (13)

  Stach, w dniu 05-09-2019 13:34:21 napisał:

  W nowoczesnych szlabanach jest automatyczne wykrywanie dźwięków pojazdów uprzywilejowanych , które podjeżdżają blisko takowych i otwierają się wtedy automatycznie . Ten widać tego nie ma bo patafiany robiący zlecenie tej inwestycji o tym nie pomyśleli .

  odpowiedz

  • 10 (16)

  Pol-AK-47, w dniu 05-09-2019 14:08:52 napisał:

  Spółdzielnia zrobiła to dla swojej wygody ,za lokatorów pieniądze .

  odpowiedz

  • 11 (21)

  Marek, w dniu 05-09-2019 14:19:34 napisał:

  a może zamsiat siać zamet i hejt w siesi idzcie WY mocni anonimowi hejterzy i zróbcie porządek w spóldzielni ??? ciągle piszecie negatywnie a nikt nic oficjalnie nie robi......w sieci bohaterowie.....na zywo tchórze i nikt nie idzie do sm chrobry........na spotkania i wlane zgromadzenia nikt nie idzie ..... wladze i sm rzadza sobie jak chca a wy ciemny lud tylko plujecie sie w internecie !!!!!!!!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (9)

  Tyle w temacie, w dniu 05-09-2019 14:30:14 napisał:

  Ile razy człowiek był i co? Nie jestem tchórzem , oni po prostu nic sobie z ludzi nie robią

  odpowiedz

  • 3 (13)

  czytelnik, w dniu 05-09-2019 15:45:02 napisał:

  Ratownicy dźwigają bardzo ciężki sprzęt ratujący życie.Poziom szarych komórek rady nadzorczej SM sięgnął dna.Prezes szybko uciekł ze szkoły,załapał się na ciepłą posadkę i będzie tkwił w nieskończoność.Całe ulice,wolne miejsca obstawione autami,pod oknami,drzwiami,na trawnikach.Ludzi nie interesuje ludzkie życie,zdrowie.Ważne są zasrane,cztery kółka.My Polacy-paniska....

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 5 (7)

  obruszony, w dniu 05-09-2019 21:29:25 napisał:

  Płaczecie i płacicie ! Nikt pyska nie odezwie jak jest zebranie, ale tutaj wszyscy mądrzy ! PRZECIEŻ WSZEM WIADOMO ZE PAN PREZES KIELAK NAS DYMA NA KASĘ| ! I TO WAŁEK DO PROKURATURY SIĘ NADAJE ! Wiecie o czym pisze? czy dalej uważacie że on to robi z dobroci serca? DOCIEPLENIE WAŁEK NAD WAŁKAMI ! Ciekawe czy ktokolwiek widział kosztorys tyej inwestycji ? Zapewne nikt TYLKO ONI WIEDZA ! KTO NAS NABIJA NA OGRZEWANIU ? Wiadomo SM CHROBRY w osobie Prezesa ! A MOZE TAK POZEW ZBIOROWY ? Mysleliście o tym? By odwołac niegospodarnego gospodarza?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • -2 (4)

  nikuś, w dniu 05-09-2019 21:37:22 napisał:

  Tak czy siak, ten szlaban musi zniknąć z tego miejsca. A co by było gdyby się gdzieś paliło. Oczywiście z powodu wyższej konieczności można taki szlabanik staranować z godnie z prawem, tylko po co jeszcze narażać samochody!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 7 (7)

  Dionizy, w dniu 05-09-2019 22:46:58 napisał:

  Zmienić Władze Spółdzielni !

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Joo end company,, w dniu 05-09-2019 23:49:59 napisał:

  To się takie coś rozwala I nie szczujcie si,ę na siebie z powodu takiego NIC. Bo szkoda Waszego zdrowia. Pozdrawiam

  odpowiedz

  • 5 (5)

  tomasz, w dniu 06-09-2019 10:49:53 napisał:

  Nie wiem ale nauczony niedawnymi zdarzeniami które miały miejsce w moim domu po wezwaniu do bardzo chorego ojca nauczyły mnie jednego przed wejsciem ratowników do domu chorego warto ustawić kamerę i nagrywać całą "pomoc i rozmowę "dopiero byście widzieli i słyszeli co ratownicy nakielscy potrafią powiedzieć rodzinie chorego i samemu choremu w tym kontekście szlaban to pestka

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  tomasz, w dniu 06-09-2019 13:36:46 napisał:

  Niech pan sobie odpowie dlaczego pan wyjeżdża do osób nie wymagających interwencji a skąd pan to wie przecież pan nie odbiera wezwań a już pan weryfikuje do kogo pan powinien wyjechać a do kogo nie pana obowiązkiem jest udzielenie pomocy nie ważne czy jest zagrożenie życia czy inne dolegliwości i nie powinien pan dyskutować z chorym a tym bardziej z rodziną która zna chorego i jego historię lepiej niż ratownik zapewniam pana a już tym bardziej z chorym z utratom świadomości i odpowiadając na na pana gorączkę jeżeli dyspozytor stwierdzi że taka pomoc jest potrzebna to pan ratownik jedzie i udziela pomocy nie dyskutuje i tyle oczywiście tak jak wcześniej napisałem nie napiszę tak proszę was nakielanie do wszystkich interwencji naszych służb proszę was abyście dla własnego bezpieczeństwa włączyli cokolwiek co nagrywa dzwięk oraz video to jest bardzo ważne w pózniejszym dochodzeniu prawdy jest po prostu łatwiej

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Nakielanks, w dniu 06-09-2019 13:39:31 napisał:

  Pośrednio tematem jest szlaban w istocie rozwiązanie nie dla wszystkich ...... ciąg dalszy innych wypowiedzi w krótkim czasie wzywaliśmy niestety dwa razy karetkę jedną z Nakła ratownicy po żal się panie Boże dyskusje typu kupi sobie pani karetkę lub ja nie jestem od dźwigania chorego .....czyli co lepiej napisać nie ma zagrożenia bo on nie jest od dźwigania .....zresztą szkoda słów dobra rada pamiętajcie o nagrywaniu tych ludzi będziecie mieli istotny dowód na prostackie zachowanie tych ludzi

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Mieszkaniec osiedla, w dniu 06-09-2019 22:28:46 napisał:

  hmm...gdyby tylko kierowcy stosowali się do stojącego tam znaku "zakaz wjazdu" to szlaban być może nie był by potrzebny...?..

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Modne aranżacje
Krzesło młodzieżowe
Sprawdzanie geometrii kół
Botox
Kanapa
Elzab K10
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Budowa hal
Żel UV 5ml
7,50PLN
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)