Dziś mamy 26 maja 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

18 kwietnia 2019

Już czas! Dołącz do nas! 8 kroków do służby w 8K-PBO

fot. pow

fot. pow

Na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, w ramach utworzonych Wojsk Obrony Terytorialnej# (WOT) sformowana została 8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej, ps. „Zo”.

Jej Stałym Rejonem Odpowiedzialności (SRO) są powiaty: toruński, aleksandrowski, włocławski, radziejowski, lipnowski, rypiński, golubsko-dobrzyński, brodnicki, wąbrzeski, grudziądzki, chełmiński, świecki, tucholski, sępoleński, bydgoski, nakielski, żniński, mogileński, inowrocławski.

Już teraz wszyscy chętni do wstąpienia w szeregi 8K-PBOT mogą starać się o przyjęcie do służby. Do czasu rozpoczęcia formowania kolejnych batalionów w Inowrocławiu    i Grudziądzu, batalion toruński będzie przyjmował ochotników nie tylko z powiatów swojego SRO, ale także całego województwa kujawsko-pomorskiego.

8 kroków do służby w 8K-PBOT:

1. Udaj się do WKU (właściwego do miejsca zamieszkania).
2. Złóż wniosek o powołanie do służby wraz z potrzebnymi dokumentami (www.terytorialsi.wp.mil.pl/jak-zostac-terytorialsem) – istnieje możliwość złożenia wniosku poprzez platformę internetową e-PUAP.
3. Zapoznaj się z materiałami przygotowującymi do rozmowy rekrutacyjnej (www.terytorialsi.wp.mil.pl/jak-zostac-terytorialsem)
4. Przyjdź na zapoznanie z jednostką.
5. Spotkaj się z komisją rekrutacyjną na rozmowy w jednostce.
6. Staw się na badania lekarskie i psychologicznie.
7. Odbierz kartę powołania z WKU.
8. Staw się na szkoleniu podstawowym lub wyrównawczym.

Co jest ci potrzebne?

Obywatelstwo polskie
Ukończony 18 rok życia
Zdolność fizyczna i psychiczna do pełnienia czynnej służby wojskowej
Niekaralność

Misją WOT jest obrona i wspieranie społeczności lokalnych. Żołnierze WOT są silnie związani z ludnością i rejonem działań, w którym będą zabezpieczać obywateli        i infrastrukturę. W czasie wojny będą wspierać wojska operacyjne w strefie bezpośrednich działań bojowych, a poza nią stanowić siłę wiodącą. W czasie pokoju głównym zadaniem WOT będzie przeciwdziałanie skutkom sytuacji kryzysowych i klęsk żywiołowych. Nowy rodzaj Sił Zbrojnych będzie współdziałać, wspierać i uzupełniać działania innych służb ratowniczych.

Obecnie w szeregach Wojsk Obrony Terytorialnej służy już ponad 19,5 tys. żołnierzy,     w tym ponad 16,5 tys. żołnierzy OT oraz 3 tys. żołnierzy zawodowych. Plany rozwoju formacji przewidują, że do końca 2019 roku w WOT będzie służyło 26 tys. żołnierzy.   W styczniu 2019 roku formacja rozpoczęła trzeci rok funkcjonowania

materiał: por. dr Diana Warchocka

rzecznik prasowy 8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej

Oceń artykuł: 6 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (12)

  gienek, w dniu 18-04-2019 18:32:39 napisał:

  szukaja mięsa na pierwszą linie he

  odpowiedz

  • 1 (9)

  Richard D. Winters, w dniu 19-04-2019 01:07:19 napisał:

  Dajcie spokój z tymi przebierańcami

  odpowiedz

  • 2 (4)

  Janko, w dniu 19-04-2019 09:29:31 napisał:

  Chętnych brak do służb mundurowych, kiedyś to były profity, teraz szału nie ma

  odpowiedz

  • 2 (6)

  NSZ, w dniu 19-04-2019 11:58:27 napisał:

  Jestem dumny z młodych ludzi którzy garną się do munduru !! Dzięki Bogu mamy młodych wspaniałych patriotów !!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Botox i wypełniacze
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Pokój dzienny/ jadalnia/ sypialnia/ biuro
Wosk nabłyszczający Joanna 130ml
9,50PLN
Sypialnia w ciemnym, orzechowym kolorze
Baterie
od 0,90PLN
Novitus Deon E
sugerowana cena producenta: 2816,70PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)