Dziś mamy 29 maja 2020, piątek, imieniny obchodzą:

29 września 2019

Jesienią, jesienią sady się rumienią. Przedszkolaki z wizytą w Trzeciewnicy

fot. Niepubliczne Przedszkole Katolickie

fot. Niepubliczne Przedszkole Katolickie

Jesień to czas zbiorów warzyw i owoców, dlatego 25 września „Jagódki” i #„Promyczki” z Niepublicznego Przedszkola Katolickiego udały się do Trzeciewnicy, by odwiedzić sad i ogrodnictwo Państwa Mazur.

Dzięki uprzejmości właściciela sadu, dzieci mogły zobaczyć drzewa pełne rumianych jabłek, gruszek czy śliwek. Mogły zobaczyć na czym polega uprawa pomidorów i licznych rodzajów kwiatów. Przedszkolaki były zachwycone wieloma odmianami owoców. Wycieczka do sadu była bardzo ciekawą lekcją przyrody, wywarła na dzieciach wiele pozytywnych emocji, jak i była kolejnym etapem poznawania przez przedszkolaki ekosystemów. Na wcześniejszej wycieczce dzieci poznały ekosystem, jakim było pole, a ostatnim elementem będzie wycieczka do lasu.

Dziękujemy Państwu Mazur –właścicielom sadu oraz pracownikom za serdeczne przyjęcie, ciekawą lekcję przyrody i pełne witamin pomidory.

Materiał: mgr A. Beger, mgr A. Bartosik, Niepubliczne Przedszkole Katolickie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)