Dziś mamy 29 marca 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

10 marca 2020

Jednodniowa praktyka zawodowa. Uczniowie zwiedzili firmę w Potulicach

fot. Tomasz Kowalski

fot. Tomasz Kowalski

4 marca 2020 roku uczniowie z klasy IaG Technikum kształcącego w zawodzie #technik logistyk z Zespołu Szkół im. Staszica w Nakle odbyli jednodniową praktykę zawodową w ramach wyjazdu studyjnego do firmy E.Link w Potulicach.

Młodzi logistycy z naszej szkoły mieli okazję zwiedzić halę produkcyjną firmy w Potulicach. Była to doskonała okazja, by obserwować procesy zachodzące w przedsiębiorstwie, o których uczyli się na zajęciach w szkole. Uczniowie prześledzili wszystkie etapy produkcji, istotną część łańcucha dostaw, od surowca do produktu finalnego. Mogli też zadawać pytania pracownikowi firmy i w ten sposób poszerzyć swoją wiedzę z zakresu logistyki procesu produkcyjnego.

Młodzież odwiedziła także zabytki i miejsca pamięci związane z rodziną Potulickich i lokalną historią:

a) zespół pałacowo – parkowy wzniesiony w XIX wieku dla Kazimierza Potulickiego z przepięknie odnowioną salą balową,

b) Kościół Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, obiekt wzniesiony w stylu klasycystycznym, który mieści kryptę rodziny Potulickich,

d) cmentarz wojenny – zlokalizowany na terenie byłego obozu przesiedleńczego i pracy Lebrechtsdorf. Wspomniany obóz został założony przez Niemców w czasie okupacji. W latach 1945 – 50 w Potulicach znajdował się Centralny Obóz Pracy dla Niemców, powołany przez Wydział Więziennictwa Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego. W 1951 roku utworzono w nim Zakład Karny dla mężczyzn. Od 13 grudnia 1981 do 30 marca 1982 roku zakład był obozem internowania dla działaczy NSZZ „Solidarność” Regionu Bydgoskiego i Regionu Toruńskiego.

Wyjazd studyjny zorganizowali panowie: Tomasz Kowalski, Dariusz Jan Betscher i Witold Szarszewski.

Materiał: Tomasz Kowalski

Oceń artykuł: 2 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pomoc drogowa
Narożnik z funkcją spania, 6 kolorów do wyboru
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Botox i wypełniacze
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Sypialnia - jasny dekor i ryflowane uchwyty
Kasa fiskalna ONLINE FAREX PRO300
1299PLN PROMOCJAPLN
Blacharstwo
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Co robić w czasie kwarantanny? Mamy dla Was kilka propozycji

Minęło już kilka tygodni odkąd ogłoszono w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. W tym# czasie wielu z nas pozostaje w domach. Co robić żeby nie zwariować? Jak wypełnić sobie czas w przysłowiowych "czterech ścianach"?

(czytaj więcej)