Dziś mamy 9 sierpnia 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

10 marca 2020

Jednodniowa praktyka zawodowa. Uczniowie zwiedzili firmę w Potulicach

fot. Tomasz Kowalski

fot. Tomasz Kowalski

4 marca 2020 roku uczniowie z klasy IaG Technikum kształcącego w zawodzie #technik logistyk z Zespołu Szkół im. Staszica w Nakle odbyli jednodniową praktykę zawodową w ramach wyjazdu studyjnego do firmy E.Link w Potulicach.

Młodzi logistycy z naszej szkoły mieli okazję zwiedzić halę produkcyjną firmy w Potulicach. Była to doskonała okazja, by obserwować procesy zachodzące w przedsiębiorstwie, o których uczyli się na zajęciach w szkole. Uczniowie prześledzili wszystkie etapy produkcji, istotną część łańcucha dostaw, od surowca do produktu finalnego. Mogli też zadawać pytania pracownikowi firmy i w ten sposób poszerzyć swoją wiedzę z zakresu logistyki procesu produkcyjnego.

Młodzież odwiedziła także zabytki i miejsca pamięci związane z rodziną Potulickich i lokalną historią:

a) zespół pałacowo – parkowy wzniesiony w XIX wieku dla Kazimierza Potulickiego z przepięknie odnowioną salą balową,

b) Kościół Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, obiekt wzniesiony w stylu klasycystycznym, który mieści kryptę rodziny Potulickich,

d) cmentarz wojenny – zlokalizowany na terenie byłego obozu przesiedleńczego i pracy Lebrechtsdorf. Wspomniany obóz został założony przez Niemców w czasie okupacji. W latach 1945 – 50 w Potulicach znajdował się Centralny Obóz Pracy dla Niemców, powołany przez Wydział Więziennictwa Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego. W 1951 roku utworzono w nim Zakład Karny dla mężczyzn. Od 13 grudnia 1981 do 30 marca 1982 roku zakład był obozem internowania dla działaczy NSZZ „Solidarność” Regionu Bydgoskiego i Regionu Toruńskiego.

Wyjazd studyjny zorganizowali panowie: Tomasz Kowalski, Dariusz Jan Betscher i Witold Szarszewski.

Materiał: Tomasz Kowalski

Oceń artykuł: 5 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Budowa hal
Nowoczesny styl
Makijaż ślubny
Meble młodzieżowe systemowe
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Drukarki kodów kreskowych
899PLN 499PLN
Baterie
od 0,90PLN
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)