Dziś mamy 24 marca 2018, sobota, imieniny obchodzą:
23 grudnia 2017

Jasełka w Paterku. Przedstawienie obejrzeli rodzice

fot. Wiktoria Pioterek

fot. Wiktoria Pioterek

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, dzieci ze Szkoły Podstawowej #przygotowały dla rodziców jasełka.

Jasełka to jeden ze zwyczajów świętowania Bożego Narodzenia. Zwykle organizowane są przed świętami albo tuż po nich. Początku jasełek można dopatrywać się w misteriach franciszkańskich, które powstawały w średniowieczu. Sama nazwa jasełka pochodzi o staropolskiego słowa jasło, oznaczającego żłób.

Jasełka w Paterku przygotowały Katarzyna Świtalska, Anna Lemantowicz i Anna Karolczak. Dzieci pięknie zaśpiewały kolędy, piosenki świąteczne oraz przedstawiły jasełka.

Materiał: Bartosz Grochowski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)