Dziś mamy 19 stycznia 2018, piątek, imieniny obchodzą:
23 grudnia 2017

Jasełka w Paterku. Przedstawienie obejrzeli rodzice

fot. Wiktoria Pioterek

fot. Wiktoria Pioterek

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, dzieci ze Szkoły Podstawowej #przygotowały dla rodziców jasełka.

Jasełka to jeden ze zwyczajów świętowania Bożego Narodzenia. Zwykle organizowane są przed świętami albo tuż po nich. Początku jasełek można dopatrywać się w misteriach franciszkańskich, które powstawały w średniowieczu. Sama nazwa jasełka pochodzi o staropolskiego słowa jasło, oznaczającego żłób.

Jasełka w Paterku przygotowały Katarzyna Świtalska, Anna Lemantowicz i Anna Karolczak. Dzieci pięknie zaśpiewały kolędy, piosenki świąteczne oraz przedstawiły jasełka.

Materiał: Bartosz Grochowski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Piękna na mikołajki – oczaruj go swoim wyglądem!

Mikołajki to przede wszystkim dzień obdarowywania najbliższych podarunkami. Możesz jednak sprawić, by ukochany zapamiętał ten moment na dłużej za sprawą Twojego niebanalnego wizerunku. Zadbaj o odpowiednią stylizację oraz piękny makijaż!

(czytaj więcej)
0

Masz 18 lat i pierwszy raz wnioskujesz o paszport? Otrzymasz wyjątkowy prezent!

W 2018 roku, w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, każdy 18-latek #wnioskujący po raz pierwszy o paszport otrzyma wraz z nim pakiet jubileuszowy. W specjalnej kopercie znajdują się: flaga Polski, znaczek z logotypem Niepodległej oraz miniprzewodnik z opisem jak szanować biało-czerwone barwy i poprawnie śpiewać hymn Polski.

(czytaj więcej)
0

Świąteczne bony podarunkowe do Studia Urody Lidii Gwóźdź

Nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Nasz salon proponuje zakup specjalnego zaproszenia za dowolną kwotę, na usługi w naszym gabinecie.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)