Dziś mamy 11 grudnia 2018, wtorek, imieniny obchodzą:

23 grudnia 2017

Jasełka w Paterku. Przedstawienie obejrzeli rodzice

fot. Wiktoria Pioterek

fot. Wiktoria Pioterek

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, dzieci ze Szkoły Podstawowej #przygotowały dla rodziców jasełka.

Jasełka to jeden ze zwyczajów świętowania Bożego Narodzenia. Zwykle organizowane są przed świętami albo tuż po nich. Początku jasełek można dopatrywać się w misteriach franciszkańskich, które powstawały w średniowieczu. Sama nazwa jasełka pochodzi o staropolskiego słowa jasło, oznaczającego żłób.

Jasełka w Paterku przygotowały Katarzyna Świtalska, Anna Lemantowicz i Anna Karolczak. Dzieci pięknie zaśpiewały kolędy, piosenki świąteczne oraz przedstawiły jasełka.

Materiał: Bartosz Grochowski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)