Dziś mamy 18 grudnia 2017, poniedziałek, imieniny obchodzą:
03 grudnia 2017

Jak co roku, przedszkole świętowało Dzień Uśmiechu. Smerfy wygrały puchar

fot. Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

fot. Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

30.11.2017 w Samorządowym Przedszkolu nr 2 w Szubinie odbył się coroczny Dzień Uśmiechu. Tym # razem przyświecała mu idea wolontariatu, a hasło przewodnie brzmiało: „Psi Patrol pokazuje, a przedszkolak naśladuje”.

Niesienie pomocy tym, którzy jej najbardziej potrzebują jest na stałe wplecione w działalność placówki. Tym sposobem najmłodsi uczą się empatii, zrozumienia, szacunku, wyzwalając w sobie potrzebę dzielenia się jako fundamentalną w życiu człowieka.
Prezentacja multimedialna, która była tylko swoistym przypomnieniem bohaterów bajki i ról, jakie pełnią w swej misji szerzenia dobroci i pomocy była wprowadzeniem w nastrój zabawy i zaciekawiła wszystkich. Dzieci, przebrane za postaci z bajki pt. „Psi Patrol”, albo za przedstawicieli zawodów użyteczności publicznej, o których bajka traktuje, mogły poznać, w jaki sposób można pomagać innym. Bycie pomocnym podczas zabawy z kolegą, podczas spaceru, ubierania się, czy też pomoc potrzebującym w ramach „Szlachetnej paczki”, w którą dzieci wraz ze swoimi rodzicami są prężnie zaangażowane, jest znakomitym przykładem idei wolontariatu. Idei, która brzmi wzniośle, ale może zakiełkować już w przedszkolu. Posłużyły temu zarówno scenki odegrane przez wolontariuszki z Gimnazjum nr 1 w Szubinie Annę Parduę i Julię Wąs, jak i przez nauczycielki z przedszkola.

Najmłodsi dowiedzieli się, że pomoc jest ważna o każdej porze i w każdym miejscu. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie pod kierunkiem pani dyrektor Lidii Stasiak pokazali zjawisko dnia i nocy, w całkowitej ciemności. Każdy przedszkolak dowiedział się również, że bycie mądrym i ciekawym świata człowiekiem tylko usprawnia niesienie pomocy innym, czyniąc ją skuteczniejszą. Posłużyły temu eksperymenty przygotowane przez gimnazjalistki pod kierunkiem pani Danuty Błażejak- Błaszak, m.in. wulkan, czy kolorowe kuleczki, które zaszczepiły ziarenko ciekawości w niejednym dziecku. Sprawność fizyczna jest również ważna, jeśli chcemy być pomocnymi dla innych, a zadbała o to pani Małgorzata Bielska- Pingot, która wraz z wolontariuszkami, uczennicami Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie poprowadziła ćwiczenia przy muzyce. Dzieci z grupy Słoneczka nauczyły całą świtę „Psiego Patrolu” piosenki „Chuachua”, która dopełniła uroczystość, wprawiając wszystkich w „uśmiechnięty” nastrój, jak przystało w Dniu Uśmiechu.

Co roku podczas tego przedsięwzięcia wszystkie grupy przedszkolne wraz z oddziałami żłobkowymi biorą udział w konkursie o Puchar Uśmiechu. Tym razem wszyscy mieli stworzyć pracę plastyczną, która pokaże jak bohaterowie bajki pomagają innym. Puchar Uśmiechu dzięki werdyktowi jury w składzie: pani Lidia Stasiak, pani Małgorzata Bielska- Pingot, pani Danuta Błażejak- Błaszak oraz pani Anita Grzybowska ogłosiło, iż w tegorocznej edycji puchar trafia do dzieci z grupy Smerfy. Wygrana jednak należała się wszystkim, a została uhonorowana słodkimi, „uśmiechniętymi” lizakami.

materiał: Olga Nowak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

 

Oceń artykuł: 19 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Piękna na mikołajki – oczaruj go swoim wyglądem!

Mikołajki to przede wszystkim dzień obdarowywania najbliższych podarunkami. Możesz jednak sprawić, by ukochany zapamiętał ten moment na dłużej za sprawą Twojego niebanalnego wizerunku. Zadbaj o odpowiednią stylizację oraz piękny makijaż!

(czytaj więcej)
0

Wydatki w gospodarstwach domowych. Na co wydaliśmy najwięcej pieniędzy?

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy zebrał informacje dotyczące wydatków przeciętnych #gospodarstw domowych w województwie kujawsko-pomorskim w 2016 roku. Jak dane te różnią się od tych w roku wcześniejszym?

(czytaj więcej)
0

Świąteczne bony podarunkowe do Studia Urody Lidii Gwóźdź

Nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Nasz salon proponuje zakup specjalnego zaproszenia za dowolną kwotę, na usługi w naszym gabinecie.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)