Dziś mamy 12 listopada 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

18 października 2019

Im więcej uczniów w klasie, tym większy dodatek

Karta Nauczyciela nakłada na organy prowadzące szkoły, tj. gminy i powiaty, obowiązek określenia w drodze regulaminu wysokości oraz warunków obliczania i wypłacania poszczególnych składników# wynagrodzenia. W związku z czerwcową nowelizacją Karty Nauczyciela, samorządy musiały „zaktualizować” regulaminy. Na jak wysoki dodatek funkcyjny mogą liczyć nauczyciele z gminy Kcynia?

Wprowadzona 13 czerwca 2019 nowelizacja ustawy Karty Nauczyciela zagwarantowała od 1 września 2019 minimalną stawkę dodatku funkcyjnego dla wychowawcy klasy w kwocie 300 zł. Spowodowało to konieczność uregulowania kwestii dodatku funkcyjnego dla nauczycieli opiekujących się oddziałem przedszkolnym, którzy, po zmianie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z 22 sierpnia 2019, są także uprawnieni do otrzymania dodatku.

Gmina Kcynia zadecydowała o tym, aby ujednolicić dodatek dla wychowawców klas i opiekunów oddziałów przedszkolnych. Zmiana ta otrzymała pozytywną opinię wszystkich związków zawodowych działających na terenie gminy.

W tej sprawie na ostatniej sesji radni podjęli odpowiednią uchwałę. Zgodnie z nią, wychowawca klasy do 15 uczniów w oddziale otrzyma dodatek w wysokości 300 zł; od 16 do 25 uczniów w oddziale - 325 zł, zaś powyżej 25 uczniów w oddziale - 350 zł. Dotyczy to także wychowawców oddziałów przedszkolnych w przedszkolu i szkołach, dla których gmina jest organem prowadzącym.

Oceń artykuł: 2 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Zabiegi odmładzające
Usługi transportowe
Elzab Zeta
sugerowana cena producenta: 2816,70PLN
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
MEBLE PIOTR PASIEKA
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Metkownice
od 179PLN
0

Kolorowy zawrót głowy. Wysokiej jakości farby dla Twojego domu

Termo Organika, największy producent styropianu oraz kompletnego systemu ociepleń, zapewnia inwestorom niemal nieskończony wachlarz kolorów# farb do wnętrz oraz na elewacje budynków za sprawą najnowszego wzornika Colors of Termo Organika, który posiada aż 264 kolory! Ponadto producent zachęca do eksperymentowania z kolorami i gwarantuje możliwość przygotowania barw w różnych tonacjach, według indywidualnych preferencji klienta.

(czytaj więcej)
0

„To służba na rzecz społeczeństwa”. Komendant o swojej pracy

Mł. insp. Krzysztof Zawołański w policyjne szeregi wstąpił w marcu 1991 roku. W marcu bieżącego roku minęło mu 28 lat służby w policji. Od lutego kieruje Komendą Powiatową Policji w Nakle.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Zero na koncie? Oby tak dalej!

Co Polacy zrobili w tym roku już ponad 454 tysiące razy?# Sprawdzili online swoje punkty karne. Zrób to i Ty. Zwłaszcza, że przed nami kolejny długi weekend. Wielu spędzi go w drodze.

(czytaj więcej)