Dziś mamy 6 czerwca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

18 października 2019

Im więcej uczniów w klasie, tym większy dodatek

Karta Nauczyciela nakłada na organy prowadzące szkoły, tj. gminy i powiaty, obowiązek określenia w drodze regulaminu wysokości oraz warunków obliczania i wypłacania poszczególnych składników# wynagrodzenia. W związku z czerwcową nowelizacją Karty Nauczyciela, samorządy musiały „zaktualizować” regulaminy. Na jak wysoki dodatek funkcyjny mogą liczyć nauczyciele z gminy Kcynia?

Wprowadzona 13 czerwca 2019 nowelizacja ustawy Karty Nauczyciela zagwarantowała od 1 września 2019 minimalną stawkę dodatku funkcyjnego dla wychowawcy klasy w kwocie 300 zł. Spowodowało to konieczność uregulowania kwestii dodatku funkcyjnego dla nauczycieli opiekujących się oddziałem przedszkolnym, którzy, po zmianie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z 22 sierpnia 2019, są także uprawnieni do otrzymania dodatku.

Gmina Kcynia zadecydowała o tym, aby ujednolicić dodatek dla wychowawców klas i opiekunów oddziałów przedszkolnych. Zmiana ta otrzymała pozytywną opinię wszystkich związków zawodowych działających na terenie gminy.

W tej sprawie na ostatniej sesji radni podjęli odpowiednią uchwałę. Zgodnie z nią, wychowawca klasy do 15 uczniów w oddziale otrzyma dodatek w wysokości 300 zł; od 16 do 25 uczniów w oddziale - 325 zł, zaś powyżej 25 uczniów w oddziale - 350 zł. Dotyczy to także wychowawców oddziałów przedszkolnych w przedszkolu i szkołach, dla których gmina jest organem prowadzącym.

Oceń artykuł: 2 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Odchudzanie
Wagi sklepowe
699PLN 500PLN
Deska elewacyjna
Czytniki kodów kreskowych
Meble łazienkowe
Meble łazienkowe
Narożnik z funkcją spania, 6 kolorów do wyboru
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)