Dziś mamy 17 listopada 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

01 lipca 2019

I etap szkolenia zakończony. Teraz czas na wakacyjną przerwę

fot. pow.

fot. pow.

W piątek 28 czerwca 2019 r. odbyły się ostatnie zajęcia treningowe z instruktorem # tenisa ziemnego organizowane przez Kcyńskie Stowarzyszenie Tenisowe „Nasz Kort”.

Teraz przerwa wakacyjna i odpoczynek, ale nie do końca. Przypomnijmy, że zajęcia prowadzone są w czterech grupach szkoleniowych, w tym jedna grupa to 4-5 latkowie trenujący w ramach przedszkola tenisowego, a trzy pozostałe grupy trenują w szkółce tenisowej. Łącznie w zajęciach brało udział około 30 dzieciaków.

To pierwszy taki innowacyjny projekt szkoleniowy realizowany w naszej gminie, który stawia przede wszystkim na upowszechnianie tej specyficznej dyscypliny sportu jak i pozwala na ogólnodostępność naszych mieszkańców znosząc bariery związane z wysokimi kosztami tego rodzaju szkolenia. Tenis ziemny przez wiele lat uważany był za sport elitarny i kosztowny, a my w stowarzyszeniu stawiamy na likwidowanie barier z tym związanych. Dysponujemy własnym sprzętem i środkami szkoleniowymi, a udział rodziców w tym projekcie polega jedynie na dowozie dzieci na zajęcia. Nie było by to możliwe bez wsparcia udzielonego przez radnych Rady Miejskiej w Kcyni i pana Burmistrza – powiedział Prezes stowarzyszenia Maciej Krzyżanowski.

Organizacja tych zajęć jest możliwa dzięki dotacji przyznanej przez Gminę Kcynia w ramach projektu otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego „Rozwój i promocja tenisa ziemnego na terenie gminie Kcynia w 2019 r.”. Efekty realizacji tego projektu są widoczne poprzez: doposażenie sprzętu treningowego dla najmłodszych, zakup i montaż garażu blaszanego służącego za magazyn, instalację mobilnej toalety, zakup sprzętu do utrzymania czystości i konserwacji kortu ziemnego oraz zielonego terenu wokół niego.

(Otwarty konkurs ofert nr 4/2019 w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej, pod nazwą „SPORT” (art. 3, art. 4 ust. 1 pkt. 17, art. 11 ust. 2, art. 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku i o wolontariacie).

Zajęcia od lutego do końca czerwca prowadził licencjonowany instruktor tenisa ziemnego p. Piotr Podgórski. Wznowie zajęć treningowych nastąpi z początkiem września 2019 r., ale przygotowaliśmy dla dzieci w te wakacje jeszcze jedną niespodziankę, a mianowicie zabawę tenisową na korcie w ramach „Wakacji z tenisem”, która jest zaplanowana w miesiącu lipcu. Akcja ta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem w roku ubiegłym i zamierzamy to powtórzyć w roku bieżącym – „Stop nudzie, nie siedź w domu tylko ruszaj się…”

materiał: Kcyńskie Stowarzyszenie Tenisowe „Nasz Kort” w Kcyni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)