Dziś mamy 10 lipca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

26 marca 2020

I Drużynowe Mistrzostwa I LO Szubin. Turniej szachowy online

fot. Piotr Szybowicz

fot. Piotr Szybowicz

Na portalu internetowym lichess odbył się Turniej Szachowy "I Drużynowe Mistrzostwa I LO Szubin". To# pierwsza taka inicjatywa w historii województwa.

Organizatorów zaskoczyła liczna frekwencja i znani zawodnicy z tytułami międzynarodowymi. Na listach startowych znalazło się 15 czteroosobowych drużyn z całej Polski (60 szachistów), w tym przedstawiciele I LO Szubin. Pomysłodawcą i głównym organizatorem przedsięwzięcia był Mikołaj Włoch (BKS Chemik Bydgoszcz), któremu asystował Piotr Szybowicz (I LO Szubin, UKS Szachowa Dwójka Szubin, SzDK Szubin). Grano tempem 3'+2" w godzinach 20.00-22.00.

Reprezentacja I LO rozstawiona została w grupie A, gdzie zajęła V miejsce z dorobkiem 88 punktów. Uzyskany wynik nie wystarczył do awansu do finału. Z wyniku można być jednak zadowolonym, gdyż rywalizowano ze znanymi klubami z całej Polski. Drużynę I LO Szubin reprezentowali: Dariusz Wargulec - 23 punkty, Piotr Szybowicz - 23 punkty, Alan Jagodziński - 22 punkty, Olaf Jagodziński - 20 punktów.

Drużyny zostały podzielone na dwie ligi A i B, w których przeprowadzono eliminacje, a do finału awansowały po 3 najlepsze zespoły z każdej grupy. Finał to dramatyczna walka z czasem, gdyż rywalizowano mając na zegarze tylko 1 minutę. Zdarzały się przez to podstawki i nieoczekiwane zwroty akcji. W tej fazie rozgrywek zwyciężyła drużyna BKS Chemik Bydgoszcz z dorobkiem 146 punktów (Kacper Kacprzak, Karol Kacprzak, Mateusz Budnik, Mikołaj Włoch), na II miejscu uplasował się zespół UKS Smecz Konin z wynikiem 132 punktów (Jan Klinkowski, Piotr Śnihur, Kamil Szadkowski, Ignacy Leśkiewicz), a na III miejscu znalazła się ekipa Klubu Szachowego Dwie Wieże Kraków ze 115 punktami (Andrzej Kulesza, Dariusz Mikrut, Antoni Paprocki, Stanisław Paprocki). Kolejne miejsca w finale przedstawiały się następująco: IV miejsce Royal Chess Bydgoszcz - 95 punktów, V miejsce OTSz Ostrów Wielkopolski - 77 punktów, VI miejsce PKS Wiatrak Bydgoszcz - 46 punktów.

Szczegółowe wyniki grupy eliminacyjnej A:
I miejsce UKS Smecz Konin - 183 punkty,
II miejsce Klub Szachowy Dwie Wieże Kraków - 148 punktów,
III miejsce PKS Wiatrak Bydgoszcz - 103 punkty,
IV miejsce Szachy Tuchola - 94 punkty,
V miejsce I LO Szubin - 88 punktów,
VI miejsce UKS Gambit Toruń - 87,
VII miejsce UKS OPP Dom Harcerza Toruń - 79 punktów,
VIII miejsce Royal Chess Bydgoszcz - 21 punktów.

Szczegółowe wyniki grupy eliminacyjnej B:
I miejsce BKS Chemik Bydgoszcz - 165 punktów,
II miejsce Royal Chess Bydgoszcz - 163 punkty,
III miejsce OTSz Ostrów Wielkopolski - 94 punkty,
IV miejsce Emdekowcy Bydgoszcz - 92 punkty,
V miejsce Chess Team Jasiu - 92 punkty,
VI miejsce M-GOK Gambit Ślesin - 63 punkty,
VII miejsce PKS Wiatrak Bydgoszcz - 20 punktów.

W finale w kategorii indywidualnej czołowe lokaty zdobyli:
I miejsce Kacper Kacprzak (BKS Chemik Bydgoszcz) - 50 punktów,
II miejsce Paweł Kukuła (Royal Chess Bydgoszcz) - 45 punktów,
III miejsce Jan Klinkowski (UKS Smecz Konin) - 41 punktów,
IV miejsce Andrzej Kulesza (Klub Szachowy Dwie Wieże Kraków) - 38 punktów,
V miejsce Piotr Śnihur (UKS Smecz Konin) - 37 punktów.

Materiał: Piotr Szybowicz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)