Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

16 stycznia 2017

IX kolejka Nakielskiej Ligii Siatkówki. Odbyły się tylko trzy mecze

W niedzielę, 15 stycznia rozegrano kolejne mecze w ramach Nakielskiej Ligi Siatkówki. #Tym razem odbyły się trzy spotkania, z których tylko jeden zakończył się wynikiem 2:0.

Lupus Team – Karminowe Jastrzębie 2:0 (25:18, 25:18)

Pierwszy pojedynek tego dnia nie był fascynującym widowiskiem. Jastrzębie stawiły się w nie najmocniejszym, zaledwie pięcioosobowym składzie, przez co ich szanse na zwycięstwo od samego początku nie były zbyt wielkie. Jednak zawodnicy Wilków zlekceważyli na samym początku rywali, wskutek czego przegrywali już 2:9. Po chwili ustabilizowali swoją grę, wykorzystali nieporadność przeciwników i fragment w środkowej części seta wygrali aż 15:2. Karminowe nie potrafiły zniwelować strat, nie doprowadziły do zaciętej końcówki i przegrały partię bez walki. Druga odsłona to początkowo kontynuacja gry błędów ze strony Jastrzębi. Lupus Team spokojnie wypracował bezpieczną przewagę, lecz wtedy przy serwisie Huberta Gabryszewskiego młodzi zawodnicy zanotowali ośmiopunktową serię. To obudziło ich nadzieje na doprowadzenie do trzeciego seta; zostały one jednak szybko rozwiane przez Wilki. Od stanu 16:18 Karminowe nie zdobyły już żadnego oczka, przegrywając w kiepskim stylu już drugie spotkanie z rzędu. Najskuteczniejsi byli: u pokonanych Krzysztof Świderek- 8 punktów, a u zwycięzców Miłosz Miękczyński – 9.

Lupus Team – Żegluga 2:1 (28:26, 25:27, 15:6)

To starcie zapowiadało się na zdecydowanie bardziej wyrównane. W drużynie Żeglugi, która spadła w tabeli na ósme miejsce i niespodziewanie nie jest jeszcze pewna udziału w ćwierćfinałach, wystąpił po długiej przerwie dawno niewidziany Mateusz Okpisz. Oba zespoły przystąpiły do meczu bardzo zdeterminowane, a gra toczyła się punkt za punkt prawie przez całego seta. Żadna z ekip nie prowadziła więcej niż trzema oczkami, a do rozstrzygnięcia potrzebna była walka na przewagi. W niej dopiero trzecią piłkę setową wykorzystali gracze Wilków, a decydujący cios zadał zagrywką Karol Nadolny. W drugiej partii to gracze Żeglugi, mimo dużej liczby zepsutych serwisów, byli cały czas z przodu, nie pozwalali zbliżyć się rywalom na mniej niż cztery punkty. Taka sytuacja trwałą do stanu 11:16; wtedy Lupus Team zanotował serię i od tej pory mecz się wyrównał. Po zaciętej walce w końcówce to Wilki miały piłki meczowe, ale zawodnicy „gospodarzy” wytrzymali presję i doprowadzili do tie-breaka. W nim jednak nie istnieli; zdobyli zaledwie jeden punkt ze swoich akcji, wskutek czego nie mieli nic do powiedzenia przeciwko skutecznie grającym w tym secie graczom Lupus Team. Najwięcej oczek uzbierali Bartosz Ksobiech (Żegluga) – 15 i Nadolny – 13. Kolejne zwycięstwo Wilków tego dnia pozwoliło im realnie myśleć o trzecim miejscu w tabeli, natomiast ich dzisiejsi przeciwnicy zanotowali cenny punkt, który może dać im prawo gry w fazie play- off.

Sękacze – Atomowe Byki 2:1 (24:26, 25:19, 15:12)

W ostatnim meczu tego dnia mierzyła się ze sobą trzecia i czwarta ekipa rozgrywek. Sękacze pojawiły się w bardzo mocnym zestawieniu- aż pięciu ich zawodników występowało bądź występuje w II lidze. Atomowe Byki też zebrały swoich najlepszych graczy, co zapowiadało ciekawe widowisko. Przebieg pierwszej partii był bardzo wyrównany, chociaż od połowy seta to Byki niespodziewanie osiągnęły nieznaczną przewagę. Ich zawodnicy motywacją i zaangażowaniem całkowicie zniwelowały różnicę w umiejętnościach. Atomowe prowadziły już 24:21, jednak wtedy nie potrafiły postawić kropki nad „i” i przypieczętować wygranej. Rywalom udało się doprowadzić do remisu, ale wówczas posłali w aut najpierw serwis, a potem atak. Sękacze, aby zachować status drużyny niepokonanej, musiały wygrać oba następne sety. W drugiej odsłonie oba zespoły kontynuowały twardą, męską grę. Gracze obecni na parkiecie stosowali dwa rodzaje ataków: mocne i bardzo mocne. Miękkie plasy i kiwki można było policzyć dosłownie na palcach jednej ręki. Skutkiem takich siłowych rozwiązań było aż szesnaście bloków w całym pojedynku (rekord sezonu). Wyrównana walka trwała aż do stanu 18:18, kiedy to w polu serwisowym pojawił się Mateusz Rogaliński z Sękaczy- Byki miały problem z odbiorem jego zagrywki, nie mogły wyprowadzić skutecznego ataku i w rezultacie set zakończył się wygraną faworytów z sześciopunktową przewagą. Decydująca partia była zacięta, choć z Atomowe nie grały już z taką werwą jak dotychczas. Popełniały więcej prostych błędów, a „Stara Gwardia” zaznaczyła przewagę na siatce. Mimo to wynik wciąż oscylował w granicach remisu. Decydująca akcja dla losów spotkania miała miejsce przy stanie 14:12. Mecz skończył skutecznym atakiem Dawid Chmara, który był też najlepszym zawodnikiem tego pojedynku. Zdobył 14 punktów, a wśród pokonanych nikt nie zanotował dwucyfrowej liczby oczek- najskuteczniejszy z nich był Jan Kwasigroch-8. Sękacze zapewniły sobie miejsce w pierwszej trójce, a Atomowe Byki najprawdopodobniej zagrają o półfinał z Lupus Team.