Dziś mamy 29 września 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

04 lutego 2020

IV Feryjny Turniej Szachowy. Zawodnicy walczyli o tytuł Najlepszego Juniora

fot. Ewelina Musiał

fot. Ewelina Musiał

2 lutego po raz czwarty młodzi entuzjaści szachów przyjechali do Mroczy, gdzie w #Hali Widowiskowo-Sportowej odbył się IV Feryjny Turniej Szachowy dla juniorów o Puchar Prezesa klubu LUKS Feniks Mrocza.

Równolegle odbył się także turniej dla dorosłych skierowany do opiekunów, trenerów i rodziców. Oba turnieje składały się z 7 rund, tempo gry wynosiło 15 minut na zawodnika, przy czym turniej juniorski rozgrywany był systemem szwajcarskim, a seniorski systemem kołowym.

Oficjalnie turniej rozpoczęli: Przewodniczący Rady Miejskiej – Jarosław Odrobiński oraz Wiceprzewodniczący – Tomasz Krakowski. Turniej poprowadził sędzia II klasy – Mirosław Kozielski. W turnieju juniorskim wzięło udział – 20 zawodników, a w seniorskim zagrało 8 osób.

Od początku turnieju zawodnicy zawzięcie walczyli o tytuł „Najlepszego Juniora”, lecz na końcówce przewagę pół punktu nad pozostałymi zawodnikami zdobyli Fabian Spionkowski oraz Alan Jagodziński. Ten pierwszy dzięki lepszej punktacji pomocniczej zdobył I miejsce oraz okazały puchar. Trzecie miejsce na podium zajął Jagodziński Olaf.

W turnieju seniorskim przez cały turniej pewnie przeszedł Jarosław Wiśniewski – Prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego zajmując pierwsze miejsce i uzyskując wynik 6,5 pkt. Pozostałe miejsca na podium wywalczyli Winkler Bogdan (II miejsce) i Jacek Górny( III miejsce). Obydwoje po 5 pkt. Tyle samo punktów zdobył również Jan Rosiński, lecz wskutek gorszej punktacji pomocniczej wypadł poza podium.

Po zakończonym turnieju przyszedł czas na rozdanie pucharów, medali oraz nagród. Wręczył je Prezes klubu LUKS Feniks – Marcin Klebs. Oprócz miejsc na podium uhonorowani zostali także: „Najlepszy Junior z Gminy Mrocza” - Leszek Musiał oraz „Najlepsza Juniorka z Gminy Mrocza” - Zosia Kozielska, będąca jednocześnie najmłodsza zawodniczką turnieju.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz życzymy jak najlepszych wyników w kolejnych turniejach.

Materiał: Ewelina Musiał

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 9 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Sezon na grzyby w pełni. Poznajcie przepisy z tymi smakołykami

Początek jesieni nie musi oznaczać pożegnania z lokalnymi specjałami i sezonowymi #przysmakami. To pora idealna dla wszystkich miłośników grzybów. Zamiast zerkać w stronę warzywnych grządek, warto skupić się na darach prosto z lasu. Kurki, borowiki, podgrzybki, kanie, rydze, maślaki… Kulinarna wyobraźnia zaczyna pracować na najwyższych obrotach! Zastanawiacie się, jak wykorzystać te aromatyczne i pełne smaku skarby? Skorzystajcie z porad szefa kuchni Knorr i pozwólcie sobie na niezrównaną grzybową ucztę.

(czytaj więcej)