Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

13 listopada 2017

II liga. Womix wygrywa w Wilczynie. To nie był łatwy mecz

11 listopada w Święto Niepodległości WOMIX NTS Trójka Nakło udał się do Wilczyna na #kolejne spotkanie II ligi. NTS wygrał po tie-breaku 3:2, choć wygrywał już 2:0.

Początek spotkania należał do NTS-u (4:8), dzięki wysokiej skuteczności własnego ataku oraz dużej liczbie błędów zespołu z Wilczyna (4 błędy). W dalszej części seta Womix powiększał swoją przewagę 9:14 i 12:18. W końcówce Wilki nieco odrobiły straty do NTS-u 18:21, ale ostatecznie set należał do Trójki, która wygrała tę partię do 19.

W drugiej odsłonie do stanu 8:8 trwała walka punkt za punkt. Nakielanie zaczęli jednak popełniać więcej błędów od przeciwników. 4 kolejne akcje należały do Wilków i to gospodarze wyszli na prowadzenie 12:8. Wilczyn wygrywał już 20:14, dzięki wysokiej skuteczności na środku siatki. Nakielanie nie poddali się i dzielnie walczyli o odrobienie wysokiej straty. W kolejnych akcjach Wilki straciły swoją skuteczność z pierwszej akcji, natomiast NTS poprawił ją i powoli odrabiał straty (20:17). Po chwili zawodnikom z Nakła udało się, doprowadzić do remisu 21:21 i wygrać całego seta do 23!

W trzecim secie NTS zagrał bardzo słabo, popełniał wiele własnych błędów (aż 13), natomiast od początku gospodarze, narzucili swój rytm gry wygrywając zdecydowanie seta do 8! Niestety, NTS w tym secie nie zdobył ani jednego punktu z własnego ataku, zdobył zaledwie 3 punkty( 2 razy blok, 1 raz zagrywką), reszta zdobytych punktów w tym secie przez nakielan, to błędy przeciwników.

W czwartej partii, Wilki nie zwalniały tempa i ponownie wyszły na wysokie prowadzenie 8:3. NTS cały czas miał problemy ze skutecznością na siatce, nie potrafił zakończyć akcji w pierwszej akcji (13 obronionych ataków). Gospodarze wygrywali już 14:9. Nakielanie zerwali się do odrabiania strat i kolejne trzy akcje należały do gości 14:12. Po czasie wziętym przez trenera z Wilczyna, gospodarze ponownie wyszli na wysokie prowadzenie 18:13. W końcówce seta NTS odzyskał swoją skuteczność i nieco odrobił straty do rywali 21:18. Niestety, do końca seta Wilczyn nie oddał już swojego prowadzenia i doprowadził do remisu w całym spotkaniu.

W tie-breaku to nakielanie zaczęli od mocnego akcentu i wyszli na prowadzenie 3:6. Kolejne trzy akcje, były udane dla gospodarzy i na tablicy wyników pojawił się remis 6:6. Następne 3-akcje należały do Womix-u (6:9), w wyniku czego trener Tomasz Robak wziął czas dla swojego zespołu. Po czasie Wilczyn zdobył dwa punkty zmniejszając stratę do 1 punktu. Wilczyn ponownie doprowadził do remisu 11:11. Kolejne akcje to walka punkt za punkt do stanu 14:15. Ostatnią akcje zakończył skutecznym blokiem Mateusz Wołowicz i Womix wygrał w cały spotkaniu 3:2.

Trener Kacper Zieliński po meczu powiedział:
„Wygraliśmy pierwsze 2 sety, z czego ten drugi wyciągnęliśmy ze stanu 20:14, więc na pewno zbudowało nas to w pewien sposób. Niestety, zamiast wpłynąć na nas pozytywnie, to trochę nas to uśpiło, chyba pomyśleliśmy ze już teraz samo się wygra. Wilczyn zaczął popełniać mniej błędów, dołożył parę dobrych akcji i zmiótł nas w 3 secie. Czwarta odsłona wyglądała już zdecydowanie lepiej w naszym wykonaniu, niestety drobne błędy w końcówce nie pozwoliły nam wygrać tej partii. Tie-break mógł się podobać kibicom, ponieważ obydwa zespoły pokazały charakter. Doświadczenie i ogranie stało po stronie ekipy z Wilczyna, lecz to my wygraliśmy tie-break i dzięki temu cały mecz, z czego jestem bardzo zadowolony. Takie zwycięstwa na pewno nas budują i dają więcej pewności siebie".

LUKS Wilki Wilczyn - WOMIX NTS Trójka Nakło 2:3 (19:25, 23:25, 25:8, 25:21, 14:16)

WOMIX: Wołowicz Mateusz(5), Kurowski Patryk (10), Dominik Zieliński (5), Marchenko Denys (18), Świtalski Maciej (3), Zieliński Piotr (9), Mateusz Kiersznicki (L) oraz Wojciech Kozłowski(kpt)(9), Jakub Majewski, Baran Krzysztof i Waldemar Wnuk.

Aktualnie WOMIX NTS Trójka Nakło zajmuje 5 miejsce w tabeli II ligi pierwszej grupy PZPS.

Za tydzień 18 listopada Womix NTS Trójka Nakło rozegra ostatnie spotkanie w I rundzie, tym razem rozegrają u siebie z UKS OPP Powiat Kołobrzeski Kołobrzeg, który w tej kolejce wygrał 3:2 z SMS Police.

Już teraz zapraszamy wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki. Początek spotkania o godzinie 17:00 w hali ZS-P nr 3 w Nakle.