Dziś mamy 25 kwietnia 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

19 listopada 2018

II liga. Porażka NTS-u ze Stalą Grudziądz

W sobotę 17 listopada seniorzy drugoligowego zespołu WOMIX NTS Trójka Nakło udali się do # Grudziądza, aby rozegrać spotkanie w ramach VII kolejki II ligi PZPS. Przeciwnikiem nakielan byli dobrze znani zawodnicy Stali. Mecz zakończył się po czterech setach wynikiem 3:1 dla gospodarzy.

Początek pierwszego seta należał do zawodników z Grudziądza, którzy wyszli na zdecydowanie prowadzenie 10:3. Jednak w kolejnych ośmiu akcjach, nakielanie zdobyli aż siedem punktów i zniwelowali starty do jednego punktu (11:10). Później podopieczni Piotra Gabrycha zdobyli 5 punktów z rzędu i ponownie wyszli na wysokie prowadzenie 16:10. Do końca seta Stal kontrolowała przebieg gry i wygrała tego seta do 17.

W drugiej odsłonie do stanu 13:14 trwała walka punkt za punkt. Kolejne dwie akcje wygrali nakielanie i to oni wyszli na trzypunktowe prowadzenie w tym secie 13:16. Później NTS się nieco zaciął w ataku, a Stal odbudowywała swoją stratę doprowadzając do remisu 18:18. Grudziądz nie odpuścił tego seta i zwyciężył go do 23.

Trzeci set od początku należał do gości z Nakła, którzy zaczęli od prowadzenia 10:5. Bardzo wysoką skuteczność na siatce mieli Wojtek Kozłowski oraz Marcel Liszewski, którzy praktycznie kończyli wszystkie piłki . NTS do końca seta powiększał swoją przewagę i pewnie wygrał go do 14. Warto dodać, że atakujący Womix-u Marcel Liszewski zdobył w tym secie 10 punktów dla drużyny.

W czwartej odsłonie podrażnieni porażką grudziądzanie zaczęli od wysokiego prowadzenia 8:3. W kolejnych akcjach, to gospodarze byli trochę lepsi, a ich przewaga wzrosła do 6 punktów (16:10). Nakielanie nie składali broni i dzielnie walczyli o każdy punkt i zdołali zmniejszyć stratę do dwóch punktów 23:21. W końcówce to Stal zachowała więcej zimnej krwi wygrała tę partię do 22, a całe spotkanie 3:1.

KS Stal Grudziądz - Womix NTS Trójka Nakło 3:1 (25:17, 25:23, 14:25, 25:22)

Womix: Marcel Liszewski(20), Filip Strojny, Antoni Kwasigroch(9), Patryk Kurowski, Maciej Świtalski (4), Piotr Duszak(8), Mateusz Kiersznicki oraz Wojciech Kozłowski(17), Hubert Kwiatkowski, Kacper Zieliński, Jakub Majewski, Wiktor Olejniczak, Damian Perczak.

Trenerami zespołu są Kacper Zieliński oraz Wojciech Kozłowski.

Kolejne spotkanie nakielanie rozegrają u siebie 24 listopada o godzinie 17:00. Tym razem do Nakła przyjedzie zespół KU AZS Uniwersytet Zielonogórski, który przegrał w tej kolejce z Notecią Czarnków 3:2.