Dziś mamy 7 czerwca 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

04 maja 2020

II Turniej Wiedzy Quizizz. Udział wzięło 49 zawodników z powiatu i Bydgoszczy

Pod patronatem I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie odbył się II Turniej #Wiedzy Quizizz I LO Szubin z udziałem 49 zawodników z powiatu nakielskiego i Bydgoszczy.

Oczywiście większość stanowili miejscowi licealiści. Tym razem konkurs dotyczył nazw i granic państw świata. Poziom trudności wzrósł, ale co ciekawe wyniki procentowe i punktowe także, co oznacza lepsze przygotowanie i mobilizację uczestników.

Wśród liderów nie było niespodzianek i w szerokiej czołówce znaleźli się sami ambitni uczniowie. Miejsca na podium zajęli: I miejsce Olaf Jagodziński (I LO Szubin) - 100%, 58080 punktów, II miejsce Dawid Sala (I LO Szubin) - 100%, 56640 punktów, III miejsce Sergiusz Braniewicz (I LO Szubin) - 100%, 56310 punktów. Najlepszym graczem ze szkoły podstawowej był Gracjan Mróz (SP Mrocza) - 86%, 39540 punktów. Co ciekawe, aby awansować na pozycje medalowe trzeba było odpowiedzieć poprawnie na wszystkie pytania. O kolejności w tabeli decydował często czas, za który program przyznaje dodatkowe punkty. Średnia rozwiązywalność w przedsięwzięciu wyniosła 67%. Organizator po opracowaniu pytań przystąpił do testowania turnieju i sam zagrał w swoich zawodach. Naprawdę trzeba się było natrudzić, aby w ciągu 10 sekund kliknąć 50 razy we właściwe pole i uzyskać pełen wynik we własnym konkursie. Tym większa pochwała dla uczestników.

Dla zobrazowania tematu przedstawiamy kilka trudniejszych przykładów krajów, które należało znać: Saint Vincent i Grenadyny, Vanuatu, Nauru, Palau, Liberia, Jamajka, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Wybrzeże Kości Słoniowej czy Surinam. Oczywiście duża część pytań dotyczyła takich państw jak USA, Kanada, Rosja czy Chiny. Każdy mógł się zatem wykazać.

Wyniki pierwszej 10 turnieju

Miejsce

Zawodnik

Szkoła

Procenty

Punkty

1

Olaf Jagodziński

I LO Szubin

100%

58080

2

Dawid Sala

I LO Szubin

100%

56640

3

Sergiusz Braniewicz

I LO Szubin

100%

56310

4

Mateusz Jabłoński

I LO Szubin

98%

53840

5

Alan Jagodziński

I LO Szubin

96%

52710

6

Julia Rocławska

I LO Szubin

96%

50160

7

Cezary Komasiński

I LO Szubin

96%

49490

8

Julia Nowicka

I LO Szubin

96%

49440

9

Dominika Kujawska

I LO Szubin

96%

47960

10

Jonasz Walczak

I LO Szubin

92%

47400


Materiał: PS

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (2)

  prymus, w dniu 05-05-2020 11:52:03 napisał:

  Brawo licealiści szubinskiego liceum. Jesteście najlepsi, pierwszych dziesięć miejsc niewątpliwie o tym świadczy. Pozdrawiam dyrekcję i grono nauczycielskie.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Piotr Szybowicz, w dniu 05-05-2020 14:28:21 napisał:

  Prymusie, uczciwie należy stwierdzić, że uczniowie I LO po prostu całkowicie dominowali liczebnie. Pozostaje zapytać w oparciu o analizę relacji z imprez szkolnych na portalu Szubin 24 - czy w tej gminie jest tylko jedna szkoła ?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Drukarki fiskalne Innova
2200PLN PROMOCJAPLN
Kasa fiskalna Euro z kopią elektroniczną
1099PLN PROMOCJAPLN
Stół z blatem szklanym + krzesła
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Botox i wypełniacze
Koloryzacja - nowoczesne techniki
Posnet Bingo HS EJ
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Botox i kwas hialuronowy
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)