Dziś mamy 20 czerwca 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

08 stycznia 2019

III Olimpiada Statystyczna. Uczniowie w kolejnym etapie

fot. Andrzej Kinderman

fot. Andrzej Kinderman

Kolejny raz uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią rozwiązując zadania w formie # on-line brali udział w zawodach szkolnych III Olimpiady Statystycznej, której organizatorami są Główny Urząd Statystyczny oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne.

Olimpiada ma charakter interdyscyplinarny – jej zakres obejmuje wiedzę i umiejętności z obszaru statystyki, geografii, matematyki i nauk ekonomicznych.

Po weryfikacji prac i obliczeniu liczby punktów zdobytych przez uczestników I etapu, Komitet Główny Olimpiady Statystycznej do zawodów okręgowych, które odbędą się 9 stycznia 2019 r. w Bydgoszczy zakwalifikował troje uczniów „Krzywoustego”. Są to: Julia Duliba, Wiktoria Sobieszczyk i Albert Urbański – wszyscy z III klasy politechnicznej

Opiekunem uczniów jest nauczyciel geografii Andrzej Kinderman.

materiał: Andrzej Kinderman 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)