Dziś mamy 17 lipca 2018, wtorek, imieniny obchodzą:
05 grudnia 2017

Higienistki stomatologiczne z wizytą u przedszkolaków

fot. PS nr 3 w Szubinie

fot. PS nr 3 w Szubinie

W dniach 24 listopada oraz 1 grudnia Samorządowe Przedszkole nr 3 im. W. Chotomskiej w #Szubinie gościło higienistki stomatologiczne uczęszczające do Sopockich Szkół Medycznych w składzie: p. Ilona Główczewska, p. Danuta Ostrowska, p. Anna Grajewska oraz wykładowca dr Karolina Kopera.

Higienistki stomatologiczne skorzystały z zaproszenia p. Małgorzaty Łuksztet i w trzech najstarszych grupach: Wróbelki, Motylki i Stokrotki przeprowadziły zajęcia dotyczące dbania o higienę jamy ustnej. Głównymi celami spotkań było: dbanie o higienę poprzez mycie zębów po posiłkach, systematyczne kontrolowanie stanu uzębienia, przezwyciężanie obaw przed wizytą u stomatologa.

Tematyka pierwszego spotkania w dniu 24.11.2017r. dotyczyła: przybliżenia pracy stomatologa oraz kim jest higienistka i co robi?. Dzieci poznały również zasady prawidłowego szczotkowania zębów, dowiedziały się jak dbać o zęby, uczyły się szczotkowania zębów – część praktyczna. Przedszkolaki w tym dniu miały możliwość uczestniczenia w zabawach związanych z higieną jamy ustnej i poznały narzędzia niezbędne w pracy stomatologa. Wielką atrakcją był gość specjalny - Dinuś, za pomocą którego demonstrowano zabiegi higieniczne jamy ustnej.  

Podczas drugiego spotkania dowiedzieliśmy się, jakie są rodzaje zębów, co jest zdrowe a co nie dla uzębienia, co to jest próchnica i skąd się bierze oraz jak wygląda chory ząb. Dzieci dowiedziały się też, że należy ograniczyć spożywane słodyczy, gdyż to właśnie one powodują próchnicę zębów, natomiast warto wzbogacić dietę o bardzo zdrowe dla zębów owoce, warzywa, mleko i jogurty. Higienistki życzyły przedszkolakom, aby każda wizyta na fotelu u dentysty była dla każdego mniej stresująca i zachęcały wszystkich do czuwania i dbania o długotrwały, lśniący uśmiech. Przedszkolaki obiecały zaproszonym gościom zastosować się do rad i wskazówek podczas codziennego mycia zębów w myśl przysłowia ,,Kto zawsze o zęby dba, ten uśmiech wesoły na twarzy ma”. Serdecznie dziękujemy za profilaktyczne działania, które wzbogaciły Naszą wiedzę w zakresie higieny jamy ustnej.

Materiał: PS nr 3 w Szubinie

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pomoc drogowa
Masaż leczniczy
Posnet Themo EJ
sugerowana cena producenta: 2950,77PLN
Lipoliza injekcyjna
Metkownica SATO JUDO 26
sugerowana cena producenta: 184,50PLN
Meble na wymiar: szafy przesuwne
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
SALON - TORONTO
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)