Dziś mamy 20 października 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

24 czerwca 2019

Grupa z Poznania w muzeum. Goście zwiedzili nową wystawę

fot. pow.

fot. pow.

W niedzielne popołudnie Muzeum Ziemi Szubińskiej odwiedziła grupa z # Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego Oddziału Poznańskiego im. Bernarda Chrzanowskiego.

W grupie liczącej ponad trzydzieści osób znalazły się także takie, które związane są rodzinnie z Pałukami, więc tym bardziej zainteresowane są historią tych okolic.

Celem wizyty było przede wszystkim poznanie historii Powstania Wielkopolskiego na ziemi szubińskiej. Prócz wystawy stałej, którą tworzą mundury powstańcze, dokumenty osobiste oraz powiększone fotografie z okresu walk, zwiedzający zapoznali się z wystawą - Mobilnie o Powstaniu Wielkopolskim 1918-1919 oraz obejrzeli materiał filmowy o tematyce powstańczej.

Goście obejrzeli także wystawy stałe poświęcone harcerstwu na ziemi szubińskiej, życiu codziennemu na Pałukach, historii II wojny światowej oraz obozu jenieckiego w Szubinie, historii zamku oraz wystawy czasowe - "Podróż sentymentalna" oraz - "Dwadzieścia lat wolności. Szubin w latach 1919-1939".

Po pobycie w muzeum grupa udała się pod pomnik powstańczy w Rynarzewie.

materiał: Kamila Czechowska

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
Remonty mieszkań
Stoły i krzesła - różne wzory i kolory
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Sprawdzanie świateł
MEBLE PIOTR PASIEKA
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Meble łazienkowe
0

Biotyna. Dobrodziejstwo dla włosów

Biotyna, nazywana potocznie witaminą piękna, ma duży wpływ na wygląd naszych włosów, paznokci i skóry.# Regularnie dostarczana do organizmu, pełni niezwykle ważną funkcję zarówno w metabolizowaniu węglowodanów, jak i tłuszczów. Jej zadaniem jest wytwarzanie hemoglobiny, której rolą jest przenoszenie tlenu do wszystkich komórek ludzkiego ciała. Jak biotyna wpływa na stan naszych włosów i czy warto uzupełniać jej niedobór w organizmie?

(czytaj więcej)
0

Urząd dzwoni do obywatela. Sejm przyjął zmiany

Przyspieszenie załatwiania spraw urzędowych – to nasz cel. Dzięki przyjętym wczoraj przez Sejm zmianom, które zaproponowaliśmy w ustawie o informatyzacji, będzie szybciej i skuteczniej.

(czytaj więcej)
0

Przejechał dla Zuzi granicami Polski. Warto działać

Ponad 3 tysiące kilometrów w 35 dni. Taki dystans granicami Polski przejechał na rowerze pan Andrzej Błonk w ramach zorganizowanej przez siebie akcji charytatywnej.# Zebrane w ten sposób pieniądze zasilą konto 5-letniej Zuzi, która potrzebuje ich na dalszą rehabilitację.

(czytaj więcej)