Dziś mamy 24 kwietnia 2019, środa, imieniny obchodzą:

13 września 2018

Grupa uczniów wzięła udział w prestiżowym kursie. To nagroda za wyniki i osiągnięcia w nauce

fot. powierzone

fot. powierzone

Podobnie jak w zeszłym roku, końcówka wakacji i tym razem oznaczała dla grupy uczniów # Technikum Informatycznego ze Staszica możliwość wzięcia udziału w prestiżowym kursie „CISCO IT Essentials” organizowanym przez Fundację dla Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Kurs był nagrodą za wybitne wyniki i osiągnięcia w nauce, a finansowany w całości w ramach projektu „EduAkcja w technikach” (realizowanym przez Miasto Bydgoszcz w partnerstwie z Powiatem Bydgoskim, Powiatem Nakielskim i Powiatem Toruńskim w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 10 Innowacyjna Edukacja, Działanie 10.2 Kształcenie ogólne i zawodowe, Poddziałanie 10.2.3 Kształcenie zawodowe). Taka forma wsparcia dla uczniów Staszica będzie realizowana jeszcze w 2019 roku.

Wszystko rozpoczęło się wieczorową porą 26 sierpnia od zakwaterowania w progach Hostelu przy Świętojańskiej w grodzie nad Brdą, który na czas trwania Kursu stał się drugim domem dla Huberta Góreckiego i Miłosza Jacoszka z klasy II E oraz Tomasza Jakubowskiego, Bartłomieja Końca i Marcina Radoszewskiego z klasy II D, jak również ich opiekuna – niżej podpisanego. Uczniowie w ramach uczestnictwa w Kusie otrzymali również wsparcie w postaci całodziennego wyżywienia.

Zajęcia odbywały się w siedzibie UKW przy ul. Kopernika codziennie między 8:30 a 15:30, a prowadzili je Panowie Zbigniew Winiarski i Piotr Żmudziński. Nasi uczniowie rozwijali swoją wiedzę z następujących zagadnień z zakresu informatyki:
- procedury laboratoryjne i stosowanie narzędzi
- montaż komputera
- konserwacja profilaktyczna
- systemy operacyjne
- laptopy
- sieci
- urządzenia mobilne
- drukarki
- bezpieczeństwo w branży informatycznej
- zaawansowane IT
- rozwiązywanie poważniejszych problemów komputerowych

Kurs zakończył się 3 września egzaminem końcowym, który nasi uczniowie zdali śpiewająco, dzięki czemu otrzymali prestiżowe certyfikaty CISCO Networking Academy, które będą z pewnością cenną pozycją w CV i poważnym argumentem dla przyszłego pracodawcy, by zatrudnić osobę legitymującą się takim dokumentem.

materiał: Rafał Popowski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)