Dziś mamy 19 stycznia 2018, piątek, imieniny obchodzą:
22 grudnia 2017

Grudniowe przygotowania do świąt. Odbyły się spotkania wigilijne i kiermasz

fot. Katarzyna Geppert

fot. Katarzyna Geppert

Grudzień w Przedszkolu Niepublicznym Donald upłynął pod znakiem przygotowań do #najpiękniejszych świąt w roku – Bożego Narodzenia. W oknach przedszkola pojawiły się świąteczne dekoracje, a w salach zapachniały zielone świerki i sosny udekorowane kolorowymi bobkami, łańcuchami i błyszczącymi lampkami.

Tym razem był to kiermasz słodkości. Za niewielką symboliczną kwotę rodzice mogli kupić słodkie makowce oraz kolorowe i pachnące pierniki upieczone przez panie kucharki, a udekorowane przez dzieci na zajęciach kulinarnych. Za zebrane z kiermaszu pieniądze zostanie zakupione zabawki do ogrodu przedszkolnego. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem. Świadczy o tym fakt, że wszystko zostało sprzedane.

Aby przybliżyć dzieciom bożonarodzeniowe tradycje we wszystkich grupach wiekowych odbyły się spotkania wigilijne z udziałem rodziców. Była to okazja aby podzielić się opłatkiem oraz złożyć sobie świąteczne oraz noworoczne życzenia. W tej świątecznej  atmosferze zaproszeni goście obejrzeli jasełka bożonarodzeniowe przygotowane przez dzieciaków pod kierunkiem swoich wychowawczyń. Przygotowanie spotkań wigilijnych włączyli się również rodzice, którzy przygotowali pyszne, świąteczne wypieki. Nie zabrakło również pierników upieczonych przez dzieci na zajęciach  kulinarnych.  Miłą niespodzianką dla przedszkolaków były prezenty, które zostawił pod choinką Św. Mikołaj. Wspólnie spędzony czas upłynął  w miłej atmosferze przy kawie, pachnących piernikach i domowych wypiekach.

Materiał: Mgr Katarzyna Geppert

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 2 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Piękna na mikołajki – oczaruj go swoim wyglądem!

Mikołajki to przede wszystkim dzień obdarowywania najbliższych podarunkami. Możesz jednak sprawić, by ukochany zapamiętał ten moment na dłużej za sprawą Twojego niebanalnego wizerunku. Zadbaj o odpowiednią stylizację oraz piękny makijaż!

(czytaj więcej)
0

Masz 18 lat i pierwszy raz wnioskujesz o paszport? Otrzymasz wyjątkowy prezent!

W 2018 roku, w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, każdy 18-latek #wnioskujący po raz pierwszy o paszport otrzyma wraz z nim pakiet jubileuszowy. W specjalnej kopercie znajdują się: flaga Polski, znaczek z logotypem Niepodległej oraz miniprzewodnik z opisem jak szanować biało-czerwone barwy i poprawnie śpiewać hymn Polski.

(czytaj więcej)
0

Świąteczne bony podarunkowe do Studia Urody Lidii Gwóźdź

Nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Nasz salon proponuje zakup specjalnego zaproszenia za dowolną kwotę, na usługi w naszym gabinecie.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)