Dziś mamy 23 stycznia 2019, środa, imieniny obchodzą:

22 grudnia 2017

Grudniowe przygotowania do świąt. Odbyły się spotkania wigilijne i kiermasz

fot. Katarzyna Geppert

fot. Katarzyna Geppert

Grudzień w Przedszkolu Niepublicznym Donald upłynął pod znakiem przygotowań do #najpiękniejszych świąt w roku – Bożego Narodzenia. W oknach przedszkola pojawiły się świąteczne dekoracje, a w salach zapachniały zielone świerki i sosny udekorowane kolorowymi bobkami, łańcuchami i błyszczącymi lampkami.

Tym razem był to kiermasz słodkości. Za niewielką symboliczną kwotę rodzice mogli kupić słodkie makowce oraz kolorowe i pachnące pierniki upieczone przez panie kucharki, a udekorowane przez dzieci na zajęciach kulinarnych. Za zebrane z kiermaszu pieniądze zostanie zakupione zabawki do ogrodu przedszkolnego. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem. Świadczy o tym fakt, że wszystko zostało sprzedane.

Aby przybliżyć dzieciom bożonarodzeniowe tradycje we wszystkich grupach wiekowych odbyły się spotkania wigilijne z udziałem rodziców. Była to okazja aby podzielić się opłatkiem oraz złożyć sobie świąteczne oraz noworoczne życzenia. W tej świątecznej  atmosferze zaproszeni goście obejrzeli jasełka bożonarodzeniowe przygotowane przez dzieciaków pod kierunkiem swoich wychowawczyń. Przygotowanie spotkań wigilijnych włączyli się również rodzice, którzy przygotowali pyszne, świąteczne wypieki. Nie zabrakło również pierników upieczonych przez dzieci na zajęciach  kulinarnych.  Miłą niespodzianką dla przedszkolaków były prezenty, które zostawił pod choinką Św. Mikołaj. Wspólnie spędzony czas upłynął  w miłej atmosferze przy kawie, pachnących piernikach i domowych wypiekach.

Materiał: Mgr Katarzyna Geppert

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 2 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)