Dziś mamy 9 grudnia 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

11 sierpnia 2019

Gratka dla miłośników muzyki. Koncert zachwycił publiczność

fot. DW

fot. DW

10 sierpnia w Nakielskim Domu Kultury zorganizowano koncert uczestników # Paderewski Piano Academy z Torunia. Była to muzyczna gratka dla miłośników wielkich kompozytorów tj. Beethoven, Chopin czy Mozart.

Od jedenastu lat towarzystwo muzyczne im. I. J. Paderewskiego dla młodych pianistów z różnych stron świata organizuje warsztaty muzyczne w ramach Paderewski Piano Academy. To innowacyjna, jedyna tego typu inicjatywa edukacyjna na świecie, która wychodzi poza standardowe ramy edukacji.

Szkoła adresowana jest do uczestników międzynarodowych konkursów pianistycznych, których IV etap to właśnie wykonanie koncertu fortepianowego wraz z orkiestrą. Ma na celu ogranie się artysty z zespołem symfonicznym.

Szkoła umożliwia pracę ze światowej sławy pedagogami i autorytetami w świecie muzyki poważnej, dyrygentami i Toruńską Orkiestrą Symfoniczną. W tym roku pracy uczniów przyglądali się: Rafał Blechacz, Katarzyna Popowa-Zydroń, Pavlina Dokovska i Noriko Ogawę.

Uczestnikami koncertu byli pianiści z Polski, Chin, Turcji, Taiwanu, Korei, Japonii oraz Kanady w wieku od 12 do 30 lat. Przed nakielską publicznością wystąpili ci najlepsi.

Toruńska Orkiestrą dyrygował Przemysław Fiugajski.

Muzycy dali wyjątkowy koncert, który pewnie na długo zapadnie w pamięć zgromadzonej publiczności. 

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    cisza, w dniu 12-08-2019 18:30:41 napisał:

    dlaczego został przeniesiony do NOKU ?

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Posnet Mobile HS EJ
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Budowa stanu surowego
MEBLE PIOTR PASIEKA
Materiały eksploatacyjne do wszystkich drukarek
Od 4,90 PLN
Bindowanie dokumentów
od 6,00PLN
Gabinet / jadalnia / pokój dzienny
Sprawdzanie skuteczności hamowania
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Sezon grzewczy trwa. Jak ograniczyć wpływ smogu na zdrowie?

Jesienno-zimowe chłody oznaczają rozpoczęcie sezonu grzewczego. Choć liczba # nieekologicznych „kopciuchów” z roku na rok maleje, nadal w wielu częściach kraju powietrze staje się trujące. Mimo podejmowanych na poziomie rządowym i samorządowym działań antysmogowych, warto samemu zatroszczyć się o jakość tego, czym oddychamy każdego dnia.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)