Dziś mamy 18 sierpnia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

11 sierpnia 2019

Gratka dla miłośników muzyki. Koncert zachwycił publiczność

fot. DW

fot. DW

10 sierpnia w Nakielskim Domu Kultury zorganizowano koncert uczestników # Paderewski Piano Academy z Torunia. Była to muzyczna gratka dla miłośników wielkich kompozytorów tj. Beethoven, Chopin czy Mozart.

Od jedenastu lat towarzystwo muzyczne im. I. J. Paderewskiego dla młodych pianistów z różnych stron świata organizuje warsztaty muzyczne w ramach Paderewski Piano Academy. To innowacyjna, jedyna tego typu inicjatywa edukacyjna na świecie, która wychodzi poza standardowe ramy edukacji.

Szkoła adresowana jest do uczestników międzynarodowych konkursów pianistycznych, których IV etap to właśnie wykonanie koncertu fortepianowego wraz z orkiestrą. Ma na celu ogranie się artysty z zespołem symfonicznym.

Szkoła umożliwia pracę ze światowej sławy pedagogami i autorytetami w świecie muzyki poważnej, dyrygentami i Toruńską Orkiestrą Symfoniczną. W tym roku pracy uczniów przyglądali się: Rafał Blechacz, Katarzyna Popowa-Zydroń, Pavlina Dokovska i Noriko Ogawę.

Uczestnikami koncertu byli pianiści z Polski, Chin, Turcji, Taiwanu, Korei, Japonii oraz Kanady w wieku od 12 do 30 lat. Przed nakielską publicznością wystąpili ci najlepsi.

Toruńska Orkiestrą dyrygował Przemysław Fiugajski.

Muzycy dali wyjątkowy koncert, który pewnie na długo zapadnie w pamięć zgromadzonej publiczności. 

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    cisza, w dniu 12-08-2019 18:30:41 napisał:

    dlaczego został przeniesiony do NOKU ?

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie skuteczności hamowania
Fotopoduszka Jasiek
30,00PLN
Novitus Nano E
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Pomoc drogowa
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Kalkulatory
od 6,90PLN
Meble kuchenne - na zamówienie
0

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak zadbać o modernizację źródła ciepła?

We wrześniu rozpoczyna się kolejny sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i # noce oznaczają konieczność uruchomienia centralnego ogrzewania w naszych domach.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)