Dziś mamy 15 czerwca 2019, sobota, imieniny obchodzą:

11 stycznia 2019

Gra terenowa okazją do nauki. Uczniowie chętnie wzięli w niej udział

fot. Kamila Czechowska

fot. Kamila Czechowska

W ramach obchodów 100. Rocznicy Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 w Szubinie 11 stycznia # 2019 r. w Szubinie odbyła się Gra Terenowa pt. Kompanie powstańcze na ulicach Szubina.

Organizatorami gry terenowej było Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego im. ks. Ludwika Sołtysińskiego w Szubinie, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Szubinie oraz Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna w Szubinie. Partnerami w grze był Urząd Pocztowy w Szubinie i Urząd Miejski w Szubinie.

W grze wzięło udział sześć zespołów po trzy osoby z opiekunami z I Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie - Piotr Szybowicz, Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie - Marlena Posadzy, Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie - Mariola Polańska i Klaudia Posłuszna, Szkoły Podstawowej w Turze - Maciej Kozerewicz, Szkoły Podstawowej w Kowalewie Wlkp. Hanna Molenda i Rafał Graba.

Młodzież miała do rozwiązania dziesięć zadań na terenie miasta. Uczestnicy gry wyruszyli zaopatrzeni we flagi powstańcze z Muzeum Ziemi Szubińskiej, a zakończyli działanie w Szkole Podstawowej nr 2 w Szubinie. Na zakończenie gry młodzież wraz z opiekunami otrzymała upominki ufundowane przez organizatorów oraz dyplomy i flagi powstańcze dla szkół, które reprezentowali.

Grę podsumowały i upominki wręczyły dyrektor Szkoły Podstawowa nr 2 Gabriela Rojek, prezes Mariola Polańska z Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego w Szubinie i dyrektor Muzeum Ziemi Szubińskiej Kamila Czechowska.

materiał: Kamila Czechowska

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Oprogramowanie KC Firma i KC Market
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Żel UV 5ml
7,50PLN
Fotoobrazy na płótnie
od 48,50PLN
Fotokubek magiczny
29,90PLN
Meble łazienkowe
Drukarka fiskalna Epson
2950PLN PROMOCJA 2 LATA GWARANCJIPLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)