Dziś mamy 18 września 2020, piątek, imieniny obchodzą:

29 stycznia 2020

Góra Grosza w Krzywoustym. Zebrano 953,21 zł

fot. pow.

fot. pow.

Uczniowie i nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego bardzo chętnie włączają się w akcje charytatywne. Ofiarowując swój# czas, zaangażowanie i środki finansowe przyczyniają się do poprawy jakości życia ludzi i zwierząt boleśnie doświadczonych przez los.

Góra Grosza to ogólnopolska akcja, która od 20 lat wspiera dzieci w trudnej sytuacji rodzinnej. W dniach od 25 listopada 2019 do 2 stycznia 2020 roku zorganizowana została kolejna edycja. I Liceum Ogólnokształcące ochoczo włączyło się do zbiórki. Podsumowanie akcji zajęło wiele godzin spędzonych na segregacji nominałów, liczeniu monet, pakowaniu i ważeniu paczek. Zebrano imponujące 80 kg monet, które miały równowartość 953,21 zł!
Pieniądze zostały przekazane Towarzystwu Nasz Dom, które przeznacza je na realną pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną i przebywającym w rodzinach zastępczych, rodzinnych domach dziecka, domach dla dzieci oraz innych formach opieki.
Nadrzędnym celem przedsięwzięcia jest uświadomienie młodym ludziom, że choć jeden grosz nic nie może zmienić, to uzbierana Góra Grosza może przyczynić się do powstania wielu inicjatyw na rzecz dzieci. Akcja jest lekcją empatii, zrozumienia oraz tolerancji.
Organizatorem akcji na terenie szkoły był Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem mgr Romaną Jelińską.
Serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w tegoroczną edycję Góry Grosza.


Materiał: Romana Jelińska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jakie są najpopularniejsze imiona? Najnowsze zestawienie

Mamy zmianę na pozycji lidera, a dokładnie# liderki, wśród najpopularniejszych imion nadawanych dziewczynkom! W męskiej kategorii zmian brak. Sprawdźcie, jakie imiona – w pierwszym półroczu tego roku – rodzice nadawali swoim dzieciom najczęściej.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Sycąca, aromatyczna i smaczna. Przepis na krem z dyni z czerwoną soczewicą

Rozgrzewająca zupa krem z dyni to jesienny klasyk na naszych stołach.# Sycąca, aromatyczna i niezwykle smaczna.

(czytaj więcej)