Dziś mamy 17 lipca 2018, wtorek, imieniny obchodzą:
04 grudnia 2017

Gmina jest dumna z tej inwestycji. Zakończono termomodernizację szkoły podstawowej

fot. A. Zwierzchowska

fot. A. Zwierzchowska

4 grudnia w Szkole Podstawowej w Sadkach, odbyło się uroczyste podsumowanie zakończenia # robót budowlanych, dotyczących inwestycji pod nazwą Termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Sadkach.

Przybyłych gości Wójta Gminy Sadki Dariusza Gryniewicza, Zastępcę Piotra Hemmerlinga, Skarbnika Macieja Maciejewskiego, Zastępcę Przewodniczącej Rady Gminy Andrzeja Niedbałe, ks. Proboszcza Krzysztofa Wiśniewskiego, Marka Żołeckiego, Radnych, pozostałych gości przywitała Dyrektor Szkoły Lidia Serwińska. Z obecnych gości głos zabrał Wójt Gminy Sadki Dariusz Gryniewicz, Zastępca Przewodniczącej Rady Gminy Sadki Andrzej Niedbała, ks. Proboszcz Krzysztof Wiśniewski, Pan Marek Żołecki.

Na koniec wystąpiła Pani Michalina Zygmunt z tematycznym przemówieniem. „ Z prawdziwą przyjemnością uczestniczę dzisiaj w otwarciu szkoły po zakończonych pracach budowlanych. Spotykamy się bowiem w budynku, który tak różni się od szkoły, którą uczniowie i nauczyciele opuścili jeszcze pod koniec czerwca: ocieplony budynek, wymieniona instalacja co wraz z wymianą pieca na pellet, instalacji fotowoltaicznej i pompą ciepła.... Nie ulega wątpliwości, że stara "szkoła sadki" jest w chwili obecnie jedną z najbardziej stylowych szkół w regionie. Należy też wspomnieć, że w czasie wakacji udało się, to co zaplanowaliśmy.

Przybliżę Państwu, jak wszystko zaczęło się od początku.

Wójt razem z zastępcą podjął decyzję o złożenie wniosku do Urzędu Marszałkowskiego na początku roku 2016 w celu aplikowania o środki zewnętrzne w ramach działania 3.3 Efektywność energetyczna w sektorze publicznym i mieszkaniowym Regionalnego programu operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020
Po weryfikacji wniosku, która trwała prawie rok podpisaliśmy umowę z Urzędem marszałkowskim. To już był wielki sukces. Na tym etapie koszt całkowity inwestycji wyniósł ok. 2.200.000,00 zł. Uzyskaliśmy dofinansowanie w wysokości 989.394,45 zł.

Po przeprowadzeniu procedury przetargowej i wyłonieniu wykonawcy BUD-MAR Marek Żołecki w zakresie robót budowlanych koszt inwestycji wyniósł 1.700.000,00 zł, a koszt całkowity inwestycji wyniósł 1.756.797,69 zł brutto. Dofinansowanie zostało na tym samym, poziomie w wysokości 989.394,45 zł.

Niniejsze zadanie polega na termomodernizacji budynku użyteczności publicznej - Szkoły Podstawowej im. mjra H. Sucharskiego. Dotyczy on głębokiej i kompleksowej modernizacji energetycznej budynku publicznego.
a) ocieplenie obiektu, wymiana pokrycia dachu (docieplenie), okien, drzwi zewnętrznych,
b) przebudowa systemów grzewczych (wraz z wymianą i przyłączeniem do źródła – wymiana grzejników i wymiana kotła na pelett.
c) budowa i przebudowa instalacji OZE w modernizowanych energetycznie budynkach. (pompa ciepła i instalacja fotowoltaiczna).
W chwili obecnej jeszcze rozliczamy się z Urzędem Marszałkowskim. Do chwili obecnej otrzymaliśmy, środki finansowe w wysokości 912.699,65 zł.

Ciesząc się z efektów pracy ekip remontowych, należy podziękować wszystkim, którzy sprawili, że szkoła została odnowiona: Panu Wójtowi Dariuszowi Gryniewiczowi, Panu Piotrowi Hemmerlingowi, Pani Dyrektor Lidii Serwińskiej, Panu Markowi Żołeckiemu i jego ekipie budowlanej, a także radnym za przychylenie się do inwestycji. Słowa wdzięczności kieruję także pod adresem wszystkich, zaangażowanych w przywracanie porządku po pracach remontowych: paniom sprzątaczkom, Panu woźnemu pracownikom administracji i obsługi oraz gronu pedagogicznemu. Cieszę się, że mogłam uczestniczyć w takim wyjątkowym dla naszej gminy projekcie.
Chciałabym jeszcze raz serdecznie podziękować Wójtom za wspaniały pomysł, Pani Dyrektor za cierpliwość i przede wszystkim Wykonawcy za tak profesjonalne i szybkie wykonanie. Myślę, że warto tutaj powiedzieć, że jesteśmy pierwszą szkołą w powiecie, która zakończyła termomodernizację”.

Po przemówieniach nadszedł czas na słodki poczęstunek. Gościom czas umilił chór szkolny pod okiem Pani Agnieszki Rummel.

materiał: A. Zwierzchowska

Oceń artykuł: 11 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie skuteczności hamowania
Gimnastyka korekcyjna
Terminale płatnicze stacjonarne i mobilne
59PLN od 27zł/mcPLN
Koloryzacja - nowoczesne techniki
Krzesło młodzieżowe
Drukarki fiskalne Innova
3443PLN PROMOCJAPLN
Novitus Nano E
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Nadanie modnej linii
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)