Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

23 listopada 2015

Głosowanie tylko do końca tygodnia!

Do 29 listopada włącznie trwa głosowanie na kandydatów do tytułu „Młody Talent Krajny i Pałuk”.

Spośród dwudziestu dwóch utalentowanych kandydatów, za pomocą smsów, lokalna społeczność może wybrać osoby lub zespoły, które dzięki temu, czym się zajmują na co dzień, w jaki sposób rozwijają swoją pasję oraz dzięki sukcesom, które osiągnęli, zasłużyli na wyróżnienie i docenienie.

Aby oddać głos należy wysłać SMS o treści: TYP.TAL.X (gdzie X jest numerem kandydata) pod numer 71480. Koszt wysłania jednego smsa wynosi 1,23 zł (w tym 23 gr VAT).

Na zwycięzcę Plebiscytu czeka lokata terminowa ufundowana przez Bank Spółdzielczy w Nakle nad Notecią. Dla zdobywców II i III miejsca Zarząd Stowarzyszenia „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” ufundował nagrody rzeczowe.

Podsumowanie Plebiscytu „Młody Talent Krajny i Pałuk” oraz wręczenie nagród odbędzie się 30 listopada br. na Przystani Powiat Nakielski o godz. 16:00. Na uroczystą Galę zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców powiatu nakielskiego.

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk”

Sylwetki kandydatów do tytułu „Młody Talent Krajny i Pałuk 2015”:

1. Sandra Frydrychowicz, lat 11, osiągnięcia w dziedzinie: taniec nowoczesny

Sandra jest uczennicą szkoły podstawowej w Sadkach. Jej wielką pasją jest taniec. Do ostatnich osiągnięć Sandry należą:

• V miejsce w kat. disco dance solo i IV miejsce w kat. solo jazz dance na XVI Ogólnopolskim Festiwalu Tańca w Białych Błotach ( 27-29 marca 2015);
• V miejsce w kat. disco dance solo i IV miejsce w kat. solo jazz dance w Otwartych Mistrzostwach Polski Federacji WADF w Inowrocławiu (kwiecień 2015);
• VII miejsce w kat. jazz solo kids i VII miejsce w kat. disco dance solo kids na Mistrzostwach Europy w tańcu sportowym European Championship w Łowiczu ( 16-17 maja 2015);
• III miejsce w kat. solo disco dance i I miejsce w kat. solo jazz dance na Mistrzostwach Europy European Championship Artistic Dance Federacji WADF w Płocku ( 13-14 czerwca 2015).
Poza tym Sandra osiąga bardzo dobre wyniki w nauce. Jest sumienna i pracowita. Stanowi wzór dla koleżanek i kolegów.

2. Nakielski Street Band, lat 16 – 19, osiągnięcia w dziedzinie: muzyka

Członkowie zespołu tak piszą o sobie:
Jesteśmy czteroosobowym zespołem ulicznym, gramy na ulicach wielu miast, lecz przede wszystkim na Rynku w Nakle nad Notecią. Swoją działalność rozpoczęliśmy w marcu 2015 roku. Dzielimy się swoją pasją z innymi. Cieszymy się z tego, że możemy sprawić komuś radość robiąc to, co lubimy. Motywują nas do tego uśmiechy na twarzach przechodniów i ciepłe słowa kierowane do nas. Szczególne koncerty, które traktujemy jako osiągnięcia to:
• koncert przed zespołem „Jamal” podczas „Karp Trendy” na nakielskiej przystani wodnej 19.06.2015 r. Występ na scenie przed tak wielką gwiazdą był dla nas ogromnym przeżyciem i osiągnięciem.
• koncert charytatywny w nakielskiej „Letniej Kawiarence” 18.09.2015 r. Byliśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy pomagać potrzebującej osobie poprzez prezentowanie naszych talentów.
• koncert podczas spotkania dotyczącego zasad sprawiedliwego handlu i poszanowania praw człowieka organizowanego przez Fundację „W Kuźni” 09.10.2015 r. Uważamy, że takie akcje powinny docierać do jak największej liczby osób, dlatego też chcieliśmy, by nasz występ zgromadził jak najwięcej ludzi.
• kilka razy zagraliśmy podczas uroczystości szkolnych w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią.
• wystąpiliśmy podczas powiatowych obchodów Dnia Edukacji Narodowej organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią.
• zagraliśmy podczas otwarcia boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół nr 2 w Szubinie.

3. Kamil Maciejewski, lat 18, osiągnięcia w dziedzinie: działalność artystyczna (taniec, śpiew) i media

Kamil, uczeń Technikum Menedżerskiego w Bydgoszczy na profilu ekonomicznym, jest osobą bardzo aktywną na polu artystycznym. Od blisko czterech lat jest członkiem Zespołu Pieśni i Tańca „Krajna”, gdzie spełnia się w tańcu, jak również w śpiewie. Wyjeżdża razem z zespołem na różnego rodzaju występy w Polsce i za granicą. W tym roku, wraz z Zespołem, przebywał na Festiwalu Baltica na Łotwie, gdzie „Krajna”, jako jedyny zespół z Polski, miała okazję zaprezentować się na międzynarodowej scenie. Był to już 3 wyjazd Kamila na zagraniczną promocję kultury krajeńskiej.

W tym roku wspólnie z Zespołem nagrywa płytę, gdzie jako jedyny członek śpiewa dwie partie solowe. Kamil, choć nie pobiera lekcji śpiewu, w tej dziedzinie odnosi sukcesy. W roku 2012 zdobył wyróżnienie w Międzydekanalnym Konkursie Piosenki Religijnej „Śpiewaj Panu” organizowanym w Olszewce oraz w Konkursie Piosenki Agnieszki Osieckiej w Bydgoszczy. W minione wakacje od pracy reporterskiej rozpoczął wolontariat w Radiu Nakło, a obecnie (od września) prowadzi autorską audycję „Monitoring Gwiazd”, w której przedstawia plotki z życia celebrytów. Jest osobą bezpośrednią, sympatyczną i łatwo nawiązuje kontakty z rozmówcami. Na swoim koncie ma zaprezentowane na antenie Radia Nakło wywiady ze znanymi aktorami i muzykami.

4. Hubert Napierała, lat 13, osiągnięcia w dziedzinie: nauki i muzyki

Hubert, uczeń Gimnazjum w Chwaliszewie, z wyróżnieniem ukończył klasę pierwszą gimnazjum. Otrzymał za osiągnięcia w nauce Nagrodę Dyrektora Szkoły. Uczeń wyróżnił się wysokimi wynikami w konkursach szkolnych i pozaszkolnych na szczeblu gminnym, zdobył „Tytuł Osobowość” na konkursie gminnym Art Festiwal 2015. Szczególnie talent Huberta uwidocznił się w zakresie muzyki. Od listopada 2011 roku jest perkusistą i trębaczem Orkiestry Dętej w Kcyni. Uczestniczy wraz z orkiestrą w koncertach i przemarszach podczas świąt państwowych, kościelnych, w festynach, turniejach orkiestr dętych, koncertach charytatywnych na terenie całego kraju. Gra na corocznym koncercie w Warszawie w Parafii p.w. Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus oraz w Parafii p.w. Świętego Jana Nepomucena w Sipiorach.

5. Julia Walus, lat 11, osiągnięcia w dziedzinie: sport

Julia to uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 w Nakle nad Notecią. Jej pasją jest karate, a do ostatnich osiągnięć Julii w tej dziedzinie należą:

• III miejsce na XIV International Karate WKF Tournament Central Europa Open 10-11 lat +35 kg w Bydgoszczy;
• I i III miejsce na Sakura Karate Cup w Pucku – 40 kg;
• II,II i III miejsce na III Pucharze Krajny i Pałuk w Karate WKF w Paterku;
• I miejsce na XXII Grand Prix Karate PFKS w Brzegu Dolnym + 35 kg;
• II miejsce na Pucharze Polski Karate WKF 2015 w Warce – 40 kg;
• I ,II i II miejsce na IV Ogólnopolskim Turnieju Karate WKF w Osielsku;
• III miejsce na Polish Open Grand Prix Polish International Karate Golden League w Bielsku –Białej + 40 kg;
• uczestniczka 7 WUKF European Champinships w Herstal, Belgia;

Julia jest tegoroczną Laureatką Nagrody Zarządu Powiatu Nakielskiego za 2014 rok.

6. Kacper Badziągowski, lat 17, osiągnięcia w dziedzinie: sport

Kacper to uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubaszczu. Mieszka w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Mroczy, jest bowiem zawodnikiem mroteckiego Klubu „MGLKS Tarpan Mrocza”. Odnosi liczne sukcesy w podnoszeniu ciężarów. W sierpniu Kacper został Mistrzem Europy w kat. 77 kg U17 na Mistrzostwach Europy Juniorek i Juniorów do lat 15 i 17 w Szwecji. Podczas mistrzostw w podnoszeniu ciężarów uzyskał w dwuboju 304 kg (140 kg + 164 kg).

Jego pozostałe najważniejsze osiągnięcia to:
• II miejsce podczas Drużynowych Mistrzostw Polski (wrzesień 2015);
• I miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (lipiec 2015);
• IV miejsce na Mistrzostwach Świata w Peru do lat 17 (kwiecień 2015);
• II miejsce podczas Drużynowych Mistrzostw Polski (sierpień 2014);
• I miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (lipiec 2014);
• I miejsce na Mistrzostwach Europy do lat 15 (październik 2013).

7. Emilia Łydka, lat 21, osiągnięcia w dziedzinie: malarstwo i literatura

Emilia to bardzo wrażliwa i skromna dziewczyna o bogatym wnętrzu, co widać w jej twórczości. Została ona „obdarzona” trzema talentami – plastycznym, pisarskim i muzycznym. Szczególnie bliska jej sercu jest plastyka, która – jak uważa Emilia – zawiera w sobie tajemniczość oraz poezja, poprzez którą Emilia wyraża siebie i wszystko to, co czuje. Jej wiersze są smutne i nostalgiczne, jak jej obrazy. Zachwycają jednak odbiorcę pięknem i głębią wyrazu, a przede wszystkim przynoszą zadumę i refleksję. Jako pierwsi talent Emilii zauważyli rodzice. Jej zdolności dały się również zauważyć w szkole podstawowej, bo to właśnie Emilia była autorką wiersza na otwarcie Świetlicy Wiejskiej w Sipiorach. Pisze pod wpływem chwili – na skutek wydarzeń pod Smoleńskiem napisała wiersz pt. ,,Dwa krzyże”.

Do swojej malarskiej twórczości Emilia wykorzystuje zarówno ołówek, piórko, jak i tusz. Lubi też linoryt i olej. Jej talent został kilkakrotnie nagrodzony. W 2010 roku Emilia otrzymała stypendium przyznane przez Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Krajny i Pałuk" w ramach programu Stypendialnego "Młody Talent Krajny i Pałuk". W tym samym roku został wydany jej pierwszy tomik wierszy pt. "Szukając siebie", który został po raz pierwszy zaprezentowany w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kcyni podczas spotkania poświęconego dorobkowi literackiemu i plastycznemu młodej dziewczyny z Sipior. Emilia dwukrotnie została zauważona na Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim dla Dzieci i Młodzieży "Bez Granic": w 2012 r. otrzymała wyróżnienie, natomiast rok później zajęła III miejsce. W 2013 roku został wydany II tomik jej wierszy zatytułowany "Ołowiane motyle". Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Sipiory i Studzienki "Sąsiedzi" było organizatorem wieczorków autorskich Emilii połączonych z wernisażem jej prac, które miały miejsce w wielu miejscowościach powiatu nakielskiego. Dużym sukcesem było również zorganizowanie spotkania z poezją w księgarni "Ówczesna" w Bydgoszczy. Z ogromnym uznaniem spotkała się wystawa obrazów Emilii na Festynie Rodzinnym "Baw się razem z nami" współfinansowanym ze środków otrzymanych od Powiatu Nakielskiego. Z twórczością Emilii mogła spotkać się szersza grupa społeczeństwa nie tylko powiatu, ale również województwa dzięki przeprowadzonym wywiadom przez dziennikarzy Radio Pik oraz Radio Nakło. Rozmowy z autorką zostały również opublikowane w Gazecie Pomorskiej, Czasie Nakielskim oraz Powiecie Nakielskim.

8. Mateusz Rosa, lat 19, osiągniecia w dziedzinie: fotografii

Mateusz jest uczniem klasy III – wielozawodowej Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wł. Łokietka w Lubaszczu. Kształci się w zawodzie – kucharz. Swój talent fotograficzny odkrył w dzieciństwie, gdy rodzice kupili mu pierwszy aparat. Od tamtego czasu jego zainteresowanie przerodziło się w pasję, którą cały czas rozwija. Do realizacji nowych pomysłów i projektów nie wystarczał już aparat cyfrowy. Mateusz dzięki swoim oszczędnościom po wielu latach kupił nowy profesjonalny sprzęt fotograficzny. Teraz jego kreatywność pozwala mu na realizację coraz to nowych pomysłów, które spotykają się z coraz większym zainteresowaniem osób z jego otoczenia. Mateusz często pełni rolę klasowego i szkolnego fotoreportera, dokumentując codzienne i niecodzienne życie szkolne. Ostatnio interesują go zdjęcia portretowe, gdyż fascynują go twarze ludzi. Poprzez nie, chce oddać charakter i piękno fotografowanej osoby. Jego ulubioną formą fotografii są sesje zdjęciowe wykonywane znajomym. W przyszłości marzy zostać fotografem sławnych osób. Mateusz lubi też fotografować ciekawe miejsca i urokliwe pejzaże, których nie brakuje w naszym regionie Krajny i Pałuk. Swój talent i predyspozycje świetnie wykorzystuje w swoim zawodzie, o czym świadczą wysokie oceny z praktyki zawodowej w restauracji „Stary Spichlerz” w Nakle. Mateusz chętnie bierze udział w różnego rodzaju konkursach fotograficznych w szkole i poza nią. Nie ma jeszcze wielkich sukcesów, ale konsekwentnie realizuje swoją pasję i wierzy, że dzięki intensywnej pracy i samodoskonaleniu się, wkrótce one nadejdą. Aktualnym projektem jest sesja zdjęciowa pt. „Halloween”. Na pewno jest to młody, jeszcze rozwijający się, ale dobrze rokujący talent, o czym świadczą jego prace oraz determinacja w dążeniu do celu.

9. Klaudia Motyka, lat 15, osiągniecia w dziedzinie: muzyka (śpiew)

Klaudia jest uczennicą Zespołu Szkół w Mycielewie. Posiada wielki talent muzyczny! Na swoim koncie ma wiele wygranych konkursów wokalnych i występów na terenie szkoły, jak i poza nią. Często reprezentuje szkołę w środowisku lokalnym. Uczestniczyła w nagraniu radiowym swojego wokalu. Śpiewa zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Ma szeroką skalę głosową i piękną barwę głosu. Mówiąc krótko: ma wielki talent!!! Oprócz tego jest fantastyczną, ciepłą i niesamowicie skromną osobą.

10. Kacper Wełniak, lat 15, osiągnięcia w dziedzinie: sport

Kacper to uczeń Gimnazjum nr 10 w Warszawie. Pochodzi z Paterka. Jego pasją jest piłka nożna. Kacper to wychowanek Klubu Sportowego Czarni Nakło. Od 2012 roku występował w kadrze KP ZPN Reprezentacji K. Górskiego rocznik 2000. Zabiegały o niego takie kluby jak: Lech Poznań, Arka Gdynia, Zawisza Bydgoszcz, Lechia Gdańsk, Legia Warszawa. Ostatecznie padło na stołeczny klub Legia. Od obecnego sezonu jest podstawowym zawodnikiem Legii Warszawa. W roku 2014 był na konsultacjach kadry Polski U-15. W tym roku został powołany do Kadry Polski rocznik 2000 U-16. Podczas Debiutu w Irlandii Płn. Strzela dwie bramki oraz asystuje przy dwóch kolejnych.

11. Big Band, osiągnięcia w dziedzinie: muzyka

„BIG Band” to ponad 20-osobowy zespół muzyków (młodzież gimnazjalna, ponadgimnazjalna, studencka i dorośli), działający od 3 lat przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Mroczy. Brał udział w imprezach plenerowych organizowanych na terenie powiatu nakielskiego, zespole Pałacowo-Parkowym w Ostromecku na otwarciu „Artystycznej Podróży z Towarzystwem Polsko-Niemieckim, w międzynarodowych warsztatach Mrocza – Mińsk Białoruski, na uroczystości związanej z otwarciem Wojewódzkiego Centrum Kultury w Bydgoszczy, Europejskich Dniach Kultury w Lindern – Niemcy. Na terenie powiatu nakielskiego jest jedyną taką formą muzyczną, która reprezentuje nasz powiat. Pomysł założenia zespołu rodził się od 2010 roku. W 2012 r. ze środków finansowych pozyskanych z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zostały zakupione instrumenty, które umożliwiły spełnienie planów mroteckiego ośrodka kultury. Kierownikiem zespołu i kapelmistrzem jest nauczyciel z gimnazjum w Mroczy Pan Karol Koziel. Ponadto w zespole jest zatrudnionych 3 instruktorów, którzy uczą młodzież gry na instrumentach klawiszowych, strunowych i drewnianych.

12. Beniamin Glaza, lat 23, osiągnięcia w dziedzinie: twórczość artystyczna

Beniamin ma 23 lata i pochodzi z Nakła nad Notecią. Od najmłodszych lat zaczął przygodę z rysunkiem ołówkowym i pastelowym. W późniejszym czasie przeniósł swoją kreatywność na dzieła komputerowe. We własnym zakresie i w domowym zaciszu ćwiczył i rozwijał swój talent w dziedzinie komputerowego rysunku, fotomanipulacji, animacji 2D i 3D oraz renderów 3D. Istotną informacją jest to, że nigdy nie kształcił się w tym kierunku i wszystkiego co potrafi nauczył się sam.

Drugim jego ukrytym talentem jest śpiew. Podobnie jak w pierwszym przypadku, Beniamin nigdy nie brał żadnych lekcji śpiewu ani nie chodził na żadne zajęcia związane z wokalem. We własnym zakresie ćwiczył śpiew ze słuchu. W domowym „studiu” nagrywał covery piosenek innych artystów. Beniamin jest skromny, ale bardzo utalentowany i kreatywny.

13. Julia Buczyńska, lat 14, osiągnięcia w dziedzinie: taniec

Julia jest uczennicą klasy drugiej gimnazjum. Osiąga bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Od szóstego roku życia interesuje się tańcem. Kiedyś uprawiała akrobatykę sportową. Na początku ćwiczyła w Nakle, ale po śmierci trenerki przeniosła się do Białych Błót. Obecnie trenuje cztery razy w tygodniu (od sześciu lat). Ćwiczy też balet – dwa razy w tygodniu. Osiąga liczne sukcesy i zdobywa nagrody. W przyszłości chciałaby kontynuować naukę w ogólnokształcącej szkole baletowej.

Julia jest wielokrotną złotą medalistką Mistrzostw Polski i Międzynarodowego Turnieju Tańca. W marcu 2015 r. zdobyła dwa złote medale w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca w Białych Błotach. W Mistrzostwach Polski WADF zdobyła dwa złote medale, tym samym została zakwalifikowana do Mistrzostw Europy (czerwiec 2015 r.), w których zdobyła trzy złote medale, jedno III i jedno IV miejsce. Została zakwalifikowana do Mistrzostw Świata w Libetz. W listopadzie zatańczy na Międzynarodowym Festiwalu Tańca pod Białymstokiem.

14. Natalia Fujak, lat 15, osiągnięcia w dziedzinie: taniec

Natalia jest uczennicą Gimnazjum nr 4 w Nakle nad Notecią. Pasjonuje się tańcem. Do jej ostatnich osiągnięć należą:
• IV miejsce w Mistrzostwach Europy Artistic Dance w Płocku (modern, solo);
• I miejsce w Mistrzostwach Europy Artistic Dance w Płocku (modern, mini formacja);
• II miejsce w Mistrzostwach Europy Artistic Dance w Łowiczu (modern, mini formacja);
• I miejsce na Mistrzostwach Polski w Tańcu Nowoczesnym w Inowrocławiu (modern, mini formacja).

15. Michał Przygoda, lat 15, osiągnięcia w dziedzinie: pływanie

Michał od kilku lat jest pasjonatem pływania. Zdobył stopień młodszego ratownika wodnego, aktywnie uczestniczy w treningach wodnej drużyny ratowniczej. Uczestniczył w wielu zawodach pływackich, zdobywając liczne nagrody.

• Nocny maraton pływacki „Otyliada” – V miejsce, pokonany dystans 12000m;
• Mistrzostwa Gimnazjum nr 4 w Pływaniu – II miejsce, 50m stylem dowolnym
• Zawody z cyklu Grand Prix Wielkopolski w pływaniu długodystansowym: IV miejsce Margolin, IV miejsce Kiekz, IV miejsce Chodzież, IV miejsce Mierzyn, III miejsce Malta Poznań;
• Zawody z cyklu „Puchar 4 Jezior”: I miejsce (wpław przez Jezioro Siekiera), XII miejsce w kat. open (wpław przez Jezioro Kiekz), I miejsce (wpław przez Jezioro Chodzieskie);
• Zawody z cyklu „Puchar 4 Jezior”: I miejsce Chodzież;
• Podsumowanie całego cyklu „Puchar 4 Jezior”: kategoria M2 – III miejsce, kategoria open – XV miejsce (96 startujących);
• Zawody o tytuł szkoły „Mistrzów Pływania” – III miejsce (50m stylem dowolnym);
• Nakielska Liga Pływania – I miejsce (50m stylem dowolnym).

16. Agnieszka Lemantowicz, lat 15, osiągnięcia w dziedzinie: muzyka

Agnieszka jest uczennicą Gimnazjum nr 4 w Nakle nad Notecią. Jej pasją jest muzyka. W ostatnim czasie zdobyła:

• II miejsce w I Konkursie Pianistycznym dla dzieci i młodzieży pod honorowym patronatem Rafała Blechacza;
• Nagrodę specjalną w I Konkursie Pianistycznym dla dzieci i młodzieży pod honorowym patronatem Rafała Blechacza za najlepsze wykonanie utworu Fryderyka Chopina;
• I miejsce w VI Powiatowym Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej w Olszewce;
• I miejsce w Konkursie Piosenki Anglojęzycznej oraz Niemieckojęzycznej w Lubaszczu.

17. Adam Gaca, lat 13, osiągnięcia w dziedzinie: sport

Adam trenuje karate od pierwszej klasy szkoły podstawowej. Jego przygoda z tym sportem trwa już 7. Rok. Z ogromną pasją rozwija swe umiejętności. Reprezentuje nasz region, uczestnicząc w zawodach na terenie całego kraju. Odnosi liczne sukcesy.

Osiągnięcia w roku szkolnym 2014/2015

I miejsce:
• XIII International Karate WKF Central Europe Open (Bydgoszcz) kata indywidualne;
• XIII International Karate WKF Central Europe Open (Bydgoszcz) kata drużynowe;
• III Turniej Karate WKF Liga Sakura (Puck) kumite indywidualne;
• XIII Otwarte Mistrzostwa Pomorza i Kujaw (Bydgoszcz) kata ind.;
• XIII Otwarte Mistrzostwa Pomorza i Kujaw (Bydgoszcz) kumite ind.;
• XIII Otwarte Mistrzostwa Pomorza i Kujaw (Bydgoszcz) kata druż.;
• VI Otwarty Turniej Karate Szamotuły Cup 2014 kata ind.;
• VI Otwarty Turniej Karate Szamotuły Cup 2014 kumite ind.;
• Copernicus Cup 2014 (Toruń) kata ind.;
• Copernicus Cup 2014 (Toruń) kata druż.;
• Mosina Cup (Mosina) kumite ind.;
• VII Stargardzki Turniej Karate Shotokan Dzieci I Młodzieży (Stargard Szczeciński) kata ind.;
• II Puchar Krajny i Pałuk w karate WKF (Paterek) kumite ind.;
• I Turniej Młodych Talentów Karate klubu Yamabushi (Ślesin) kumite ind.;
• I Turniej Młodych Talentów Karate klubu Yamabushi (Ślesin) kata ind.;
• Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski WKF (Pleszew) kumite ind.

II miejsce:
• European Karate Championship FSKA (Poznań) kata druż.;
• Ogólnopolski Turniej Karate WKF (Osielsko) kata ind.;
• Ogólnopolski Turniej Karate WKF (Osielsko) kata druż.;
• Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski Karate WKF (Murowana Goślina) kumite ind.;
• VIII Swarzędzkie Mistrzostwa Karate kata druż.;
• Mistrzostwa Ziemi Dobrzyńskiej Karate (Brzozówka) kata druż.;
• II Puchar Krajny i Pałuk w karate WKF (Paterek) kata ind.;
• Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski WKF (Pleszew) kata druż.;
• III Grand Prix Tczewa kata druż.;
• XII Grand Prix Karate PFKS (Brzeg Dolny) kata ind.;
• XII Grand Prix Karate PFKS (Brzeg Dolny) kumite ind.;
• Puchar Polski w Karate WKF (Warka) kumite ind.

III miejsce:
• XIV European Cuprun Cup In Karate Legnica Open kata ind.;
• XIV European Cuprun Cup In Karate Legnica Open kumite ind.;
• Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski Karate WKF (Murowana Goślina) kata ind.;
• V Otwarty Puchar Pomorza w Karate WKF (Rumia) kata ind.;
• V Otwarty Puchar Pomorza w Karate WKF (Rumia) kata druż.;
• V Otwarty Puchar Pomorza w Karate WKF (Rumia) kumite druż.;
• III Turniej Karate WKF Liga Sakura (Puck) kata ind.;
• Copernicus Cup 2014 (Toruń) kumite ind.;
• Mosina Cup (Mosina) kata ind.;
• VIII Swarzędzkie Mistrzostwa Karate kata ind.;
• Mistrzostwa Ziemi Dobrzyńskiej Karate (Brzozówka) kumite ind.;
• II Puchar Krajny i Pałuk w Karate WKF (Paterek) kata druż.;
• Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski WKF (Pleszew) kata ind.;
• III Grand Prix Tczewa kumite ind.;
• III Grand Prix Tczewa kumite druż.
Osiągnięcia w roku szkolnym 2015/2016
• złoto kata ind. młodzików – X Jubileuszowy Stargardzki Turniej Karate Shotokan;
• złoto kata ind. 12-13 lat – X Jubileuszowy Stargardzki Turniej Karate Shotokan;
• srebro kumite ind. kadetów – X Jubileuszowy Stargardzki Turniej Karate Shotokan;
• złoto kata ind. 12-13 lat – IV Ogólnopolski Puchar Krajny i Pałuk w karate WKF;
• złoto kumite ind 13-13 lat – IV Ogólnopolski Puchar Krajny i Pałuk w karate WKF;
• srebro kata ind. 14-15 lat – IV Ogólnopolski Puchar Krajny i Pałuk w karate WKF;
• brąz kata druż. U14 – Polish Open IX International Grand Prix Bielsko-Biała Karate WKF;
• brąz kumite team male Cadets – Polish Open IX International Grand Prix Bielsko-Biała Karate WKF.

18. Zespół Pieśni I Tańca „Młoda Krajna”, lat 5-11, osiągnięcia w dziedzinie: taniec i śpiew

Zespół Pieśni i Tańca „Młoda Krajna” działa przy Nakielskim Ośrodku Kultury im. Zygmunta Kornaszewskiego w Nakle nad Notecią. W obecnym składzie istnieje od 2 lat. Do zespołu uczęszczają dzieci w wieku od 5 do 11 lat, które kochają taniec, śpiew i folklor naszego pięknego kraju, jakim jest Polska. Grupa liczy osiemnaścioro dzieci, które z ogromnym zapałem i cierpliwością ćwiczą w każdy poniedziałek na deskach sceny Nakielskiego Ośrodka Kultury. Zajęcia trwają półtorej godziny przy akompaniamencie „żywej” muzyki. Tancerze w swoim repertuarze mają przyśpiewki i tańce kujawskie oraz krajeńskie, a także zabawy staropolskie z niniejszych regionów. Obecnie dzieci poznają kolejny region, ucząc się tańców i pieśni kaszubskich, tworząc suitę kaszubską. Choreografem Młodej Krajny jest Agnieszka Misiorek-Franków.

Dzieci swój dorobek artystyczny przedstawiały na terenie powiatu nakielskiego, między innymi na dożynkach, imprezach okolicznościowych, plenerowych oraz uczestnicząc w przeglądach i konkursach, a także indywidualnych prezentacjach. Swoją postawą i sympatią do folkloru przyczyniają się do popularyzacji kultury ludowej w naszym regionie.

19. Remigiusz Lamparski, lat 22, osiągnięcia w dziedzinie: teatr, aktorstwo

Remigiusz tak mówi o sobie:
„Moja przygoda z teatrem narodziła się już w gimnazjum, gdy zostałem wytypowany do grona zainteresowanych osób i występie na deskach sceny. Następnie brałem udział we wszelakich spektaklach teatralnych. Mój pierwszy spektakl odniósł duży sukces. Przez kilka lat rozwijałem swoją pasję aktorską. Wystąpiłem m.in. w „Procesie” (F. Kafka), spektaklu kabaretowym „Kryzys”, „Zabawa” (na podstawie S. Mrożka) – który cieszył się wielką popularnością i uzyskał liczne nagrody. Bardzo charakterystyczną postać zagrałem w często wystawianym musicalu „Grease. Grałem też w dramacie „Kopciuch” (J. Głowackiego) zakwalifikowanym do Ogólnopolskiego Spotkania Młodego Teatru „Krzykowisko”. Podczas tego wydarzenia uczestniczyłem w warsztatach teatralnych, poznałem tajniki technik operatorskich i reżyserskich. Podsumowaniem OSMT była realizacja filmu pt. „CSI: Maszewo”. Dzięki dramatowi „Kopciuch” wraz z zespołem teatralnym byłem uczestnikiem Ogólnopolskiego Festiwalu Małych Form Teatralnych „Arlekinada” w Inowrocławiu. W roku 2014 w tejże kategorii uzyskałem trzecie miejsce z czego bylem dumny, co dało mi siły do kontynuacji kariery. Zagrałem w filmie „Bracia Wojny” (w reż. Mateusz Ciemnieckiego). Poprzez Casting udało mi się dostać do znanej produkcji telewizyjnej „Disco Polo”. Największym dotychczasowym sukcesem tego roku, a także spełnieniem marzeń, było spotkanie się z głównymi bohaterami serialu obyczajowego „Pierwsza miłość” emitowanego na antenie Polsatu, w którym na dzień dzisiejszy biorę udział.”

20. Patrycja Pochowska, lat 14, osiągnięcia w dziedzinie: zapasy

Patrycja jest uczennicą Zespołu Szkół w Sicienku. Pochodzi z Samsieczynka. Jej pasją są zapasy, w których odnosi liczne sukcesy. Osiągnięcia Patrycji:

• I miejsce w Turnieju zapaśniczym z okazji XX-lecia klubu zapaśniczego LUKS „GRYF” Wojnowo,
• I miejsce na Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego,
• II miejsce na XLIV Międzynarodowych Mistrzostwach o Puchar Warmii i Mazur,
• III miejsce na Ogólnopolskim Turnieju UKS Młodziczek,
• III miejsce na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek,
• V miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym Młodziczek Młodziczek Młodzików,
• V miejsce na Pucharze Polski Kadetek

21. Wiktoria Kowalska, lat 10, osiągnięcia w dziedzinie: lekkoatletyka

Wiktoria jest uczennicą Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy. Jej pasją jest lekkoatletyka, a do ostatnich Osiągnięć Wiktorii w tej dziedzinie należą:

I miejsce
• Gminne Zawody w Trójboju Lekkoatletycznym Dziewcząt,
• XXVI Bieg Uliczny im. K. Biniakowskiego w Nakle nad Notecią,
• Czwartki Lekkoatletyczne, bieg na 60m,
• XII Wrześniowy Bieg FENIKSA w Mroczy

III miejsce
• Mistrzostwa Gminy Mrocza w Biegach Przełajowych,
• VI Bieg Papieski w Szubinie

22. Julia Kowalska, lat 10, osiągnięcia w dziedzinie: lekkoatletyka

Julia uczęszcza do Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy. Pasjonuje się lekkoatletyką. Do jej ostatnich osiągnięć należą:

II miejsce
• Gminne Zawody w Trójboju Lekkoatletycznym dziewcząt
• XXVI Bieg Uliczny im. K. Biniakowskiego w Nakle nad Notecią
• XII Wrześniowy Bieg FENIKSA w Mroczy
IV miejsce w VI Biegu Papieskim w Szubinie.

Oceń artykuł: 77 74

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

    • 22 (22)

    MB, w dniu 23-11-2015 22:38:04 napisał:

    Bzdura totalna. Kto ma bogatych rodziców ten wygrywa. Wstyd że LGD nabija ludzi na smsy

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Kalendarz A3 12-miesięczny
42,00PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Społeczne sadzenie lasu. Akcja żołnierzy Obrony Terytorialnej

27 marca kujawsko-pomorscy Terytorialsi z kompanii #dowodzenia, 81 batalionu lekkiej piechoty z Torunia, 83 batalionu lekkiej piechoty z Grudziądza oraz pracownicy cywilni RON wraz Dowódcą 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcinem Dojasiem w ramach kolejnej udanej współpracy Brygady z leśnikami wzięli udział w akcji społecznego sadzenia lasu.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)