Dziś mamy 18 lipca 2018, środa, imieniny obchodzą:
25 czerwca 2018

Gimnazjaliści na spacerze edukacyjnym. Była to niesamowita lekcja historii

fot. Michał Wiśniewski

fot. Michał Wiśniewski

21 czerwca br gimnazjaliści klasy II e Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Nakle nad Notecią # wraz z wychowawcą p. Michałem Wiśniewskim uczestniczyli w lekcji muzealnej oraz spacerze edukacyjnym pt. „Nakło – miasto trzech kultur”.

Poznanie przeszłości Nakła oraz wkładu jego polskich, niemieckich oraz żydowskich mieszkańców w rozwój miasta było możliwe dzięki ogromnej wiedzy i pasji pracownika Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle - p. Anny Sergott, która poprowadziła lekcję i spacer.

Podczas tej niesamowitej lekcji historii gimnazjaliści dowiedzieli się o wielu mniej znanych wydarzeniach z historii miasta, a mijając poniemieckie i pożydowskie budynki uświadomili sobie, że ich miasto w XIX i pierwszej połowie XX wieku nie było monolitem kulturowym i religijnym.

Rekreacyjnym elementem przedostatniego dnia roku szkolnego było wspólne wyjście do pizzerii i na lody.

Materiał: Michał Wiśniewski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Dziś Światowy Dzień Emoji. Wyobrażasz sobie bez nich komunikację?

W kalendarzu znajdziemy wiele dziwnych świąt, o których na co dzień nawet nie #pomyślimy. Tymczasem dzisiaj swoje święto obchodzą emoji - co to takiego?

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)