Dziś mamy 9 sierpnia 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

02 grudnia 2019

Geo – Planeta w Krzywoustym. Uczniowie rozwiązywali zadania konkursowe

fot. Andrzej Kinderman

fot. Andrzej Kinderman

Ciekawą rozrywką umysłową, a jednocześnie sprawdzianem wiedzy i umiejętności #geograficznych jest Ogólnopolski Konkurs Geograficzny „Geo – Planeta”.

W tegorocznej edycji w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego  w Nakle nad Notecią do konkursu zgłosiła się grupa 24 uczniów reprezentujących wszystkie poziomy kształcenia. We wtorek 26 listopada 2019 r. młodzi geografowie rozwiązywali zadania konkursowe składające się testu jednokrotnego wyboru (zawierającego 30 pytań) oraz części opisowej.

Młodzież musi uzbroić się w cierpliwość, ponieważ wyniki konkursu „Geo – Planeta” znane będą dopiero w drugim semestrze obecnego roku szkolnego, ale już teraz życzymy sukcesów wszystkim młodym geografom.

Uczestnictwo w konkursie przyczyniło się do popularyzacji i pogłębienia wiedzy z zakresu geografii fizycznej, regionalnej i społeczno-ekonomoicznej oraz kartografii. Młodzież do konkursu przygotowywała się pod kierunkiem nauczyciela geografii Andrzeja Kindermana.

Materiał: Andrzej Kinderman

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)