Dziś mamy 22 października 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

09 lipca 2018

UKS Krzywousty na ogólnopolskich zawodach pływackich

fot. Paweł Juszczak

fot. Paweł Juszczak

W dniach 09 – 10 czerwca 2018 roku w Centrum Sportowo – Rehabilitacyjnym Słowianka w # Gorzowie Wlkp., odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 13 letnich w pływaniu.

Gminę Nakło nad Notecią, reprezentował Uczniowski Klub Sportowy Krzywousty, który na najważniejszą imprezę sezonu pływackiego pojechał z najlepszymi zawodnikami. W dwudniowych zawodach łącznie wzięło udział 360 pływaków z całej Polski, którzy rywalizowali na dystansie od 100 do 400 m wszystkimi stylami. Do klasyfikacji drużynowej liczone były dwa najlepsze wyniki w każdej konkurencji indywidualnej oraz dwa najlepsze wyniki zespołów sztafetowych.

Systematyczna praca w klubie i w szkole zaowocowała wieloma rekordami życiowymi i dała powody do dumy i zadowolenia.  Mistrzostwa w Gorzowie,  były dla „UKS-u” dużym wyzwaniem i poważnym sprawdzianem przed przyszłorocznymi Mistrzostwami Polski 14-latków.

Naszą gminę reprezentowali zawodnicy: Agnieszka Bala, Lena Bzdawka, Kacper Koszny, Dominik Szcześniak, Maciej Szpara, którzy na co dzień są uczniami klasy sportowej o profilu pływackim w  ZSP nr 4 w Nakle nad Notecią. Swoje umiejętności podnoszą na zajęciach wychowania fizycznego, które uzupełniają treningami w klubie Krzywousty. Oceniając uzyskane wyniki z nadzieją patrzymy na sportową przyszłość nakielskiego pływania. Liczne rekordy życiowe i zdobyte miejsca w rywalizacji potwierdzają dobrą formę i wysoki poziom wyszkolenia młodych pływaków.

Materiał: Paweł Juszczak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Wyniki zawodów w poszczególnych kategoriach zamieszczamy do pobrania poniżej.

Oceń artykuł: 2 0
Pliki do pobrania
4x50m dowolny.pdf
4x50m zmienny.pdf
100m dowolny CH.pdf
100m dowolny DZ.pdf
100m grzbietowy CH.pdf
100m grzbietowy DZ.pdf
100m klasyczny CH.pdf
100m klasyczny DZ.pdf
100m motylkowy CH.pdf
200m grzbietowy CH.pdf
200m grzbietowy DZ.pdf
200m klasyczny CH.pdf
200m klasyczny DZ.pdf
200m zmienny CH.pdf
200m zmienny DZ.pdf
400m dowolny CH.pdf
400m dowolny DZ.pdf

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Biotyna. Dobrodziejstwo dla włosów

Biotyna, nazywana potocznie witaminą piękna, ma duży wpływ na wygląd naszych włosów, paznokci i skóry.# Regularnie dostarczana do organizmu, pełni niezwykle ważną funkcję zarówno w metabolizowaniu węglowodanów, jak i tłuszczów. Jej zadaniem jest wytwarzanie hemoglobiny, której rolą jest przenoszenie tlenu do wszystkich komórek ludzkiego ciała. Jak biotyna wpływa na stan naszych włosów i czy warto uzupełniać jej niedobór w organizmie?

(czytaj więcej)
0

Grzybobrania czas. Co powinniśmy wiedzieć?

Tylu grzybów w lasach nie było od lat i świadczy o tym fakt, że niemal każda osoba, która udała się do lasu z koszykiem, wraca z nim wypełnionym aż po brzegi grzybami.# Gorący oraz wilgotny wrzesień spowodował tym samym, że grzybiarze mają dosłownie pełne ręce roboty, jednakże oprócz pracy potrzebna jest też podstawowa wiedza związana z rozpoznawaniem grzybów jadalnych i trujących oraz świadomość, że nawet będąc w lesie można otrzymać... mandat.

(czytaj więcej)
0

Przejechał dla Zuzi granicami Polski. Warto działać

Ponad 3 tysiące kilometrów w 35 dni. Taki dystans granicami Polski przejechał na rowerze pan Andrzej Błonk w ramach zorganizowanej przez siebie akcji charytatywnej.# Zebrane w ten sposób pieniądze zasilą konto 5-letniej Zuzi, która potrzebuje ich na dalszą rehabilitację.

(czytaj więcej)