Dziś mamy 7 czerwca 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

09 lipca 2018

UKS Krzywousty na ogólnopolskich zawodach pływackich

fot. Paweł Juszczak

fot. Paweł Juszczak

W dniach 09 – 10 czerwca 2018 roku w Centrum Sportowo – Rehabilitacyjnym Słowianka w # Gorzowie Wlkp., odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 13 letnich w pływaniu.

Gminę Nakło nad Notecią, reprezentował Uczniowski Klub Sportowy Krzywousty, który na najważniejszą imprezę sezonu pływackiego pojechał z najlepszymi zawodnikami. W dwudniowych zawodach łącznie wzięło udział 360 pływaków z całej Polski, którzy rywalizowali na dystansie od 100 do 400 m wszystkimi stylami. Do klasyfikacji drużynowej liczone były dwa najlepsze wyniki w każdej konkurencji indywidualnej oraz dwa najlepsze wyniki zespołów sztafetowych.

Systematyczna praca w klubie i w szkole zaowocowała wieloma rekordami życiowymi i dała powody do dumy i zadowolenia.  Mistrzostwa w Gorzowie,  były dla „UKS-u” dużym wyzwaniem i poważnym sprawdzianem przed przyszłorocznymi Mistrzostwami Polski 14-latków.

Naszą gminę reprezentowali zawodnicy: Agnieszka Bala, Lena Bzdawka, Kacper Koszny, Dominik Szcześniak, Maciej Szpara, którzy na co dzień są uczniami klasy sportowej o profilu pływackim w  ZSP nr 4 w Nakle nad Notecią. Swoje umiejętności podnoszą na zajęciach wychowania fizycznego, które uzupełniają treningami w klubie Krzywousty. Oceniając uzyskane wyniki z nadzieją patrzymy na sportową przyszłość nakielskiego pływania. Liczne rekordy życiowe i zdobyte miejsca w rywalizacji potwierdzają dobrą formę i wysoki poziom wyszkolenia młodych pływaków.

Materiał: Paweł Juszczak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Wyniki zawodów w poszczególnych kategoriach zamieszczamy do pobrania poniżej.

Oceń artykuł: 2 0
Pliki do pobrania
4x50m dowolny.pdf
4x50m zmienny.pdf
100m dowolny CH.pdf
100m dowolny DZ.pdf
100m grzbietowy CH.pdf
100m grzbietowy DZ.pdf
100m klasyczny CH.pdf
100m klasyczny DZ.pdf
100m motylkowy CH.pdf
200m grzbietowy CH.pdf
200m grzbietowy DZ.pdf
200m klasyczny CH.pdf
200m klasyczny DZ.pdf
200m zmienny CH.pdf
200m zmienny DZ.pdf
400m dowolny CH.pdf
400m dowolny DZ.pdf

Czytaj również

udostępnij na FB
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)