Dziś mamy 15 czerwca 2019, sobota, imieniny obchodzą:

10 października 2018

Forum sołtysów. Nie brakowało podsumowań i tematów do dyskusji

fot. LZ

fot. LZ

Do końca września wszystkie sołectwa gminy Szubin musiały podzielić fundusz sołecki. Gdy # mieszkańcy zadecydowali już, na co przeznaczyć pieniądze w szubińskim magistracie zorganizowano forum sołtysów.

Na początku przywitano nowego sołtysa Wąsosza – Andrzeja Kurowskiego. Burmistrz Artur Michalak zwrócił się też do ogółu z podziękowaniem za dotychczasową współpracę. Podkreślił też, że z roku na rok, coraz więcej sołectw przeznacza pieniądze na zadania inwestycyjne. Mówił też o frekwencji na zebraniach, z którą wciąż nie jest najlepiej.

Środki w ramach funduszu sołeckiego na 2019 rok to w sumie 844 tys. 565,04 zł. Zakończyły się już prace związane z badaniem wniosków. Wszystkie były kompletne i zostały zaopiniowane pozytywnie. Jak powiedział burmistrz, wszystkie zostaną wprowadzone do budżetu gminy na 2019 rok. Jednak urzędnicy cały czas zastanawiają się nad dwoma zadaniami ujętymi we wnioskach – chodzi o sporządzenie kontrraportu dla planowanej budowy tuczarni na Wrzosach i obsługę prawną dla grupy mieszkańców Królikowa w sprawie uciążliwości zapachowej.

Podczas forum rozmawiano także o tegorocznym funduszu. Na dzień 30 września br. wykorzystano już 80% środków. Do końca października sołtysi, na mocy zwołanego zebrania, mogą jeszcze wprowadzać zmiany w bieżącym funduszu.
Na koniec rozmawiano o wyborach samorządowych, tj. o konieczności wywieszania obwieszczeń w tablicach informacyjnych w sołectwach. Burmistrz przypomniał też, że zamieszczanie w tych tablicach plakatów i ulotek wyborczych jest przestępstwem.
Na koniec zebrania sołtysi wzięli udział w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy zorganizowanym przez OSP Szubin.

Oceń artykuł: 4 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (6)

    Moralność Pinokia Michalaka, w dniu 11-10-2018 15:10:04 napisał:

    Burmistrz przypomniał też, że zamieszczanie w tych tablicach plakatów i ulotek wyborczych jest przestępstwem. No i burmistrz pokazał co się robi z plakatami powieszonymi na słupach wyznaczonych przez Pinokia Michalaka do prowadzenia agitacji wyborczej. Urzędnicy Miejscy pozrywali ze słupów miejskich wszystkie plakaty kandydatów w wyborach samorządowych. Moralność Kalego. „Kali ukraść krowe dobrze, Kalemu ukraś krowe źle”

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Siłownia
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Gabinet / jadalnia / pokój dzienny
Budowa hal
Stół z blatem szklanym + krzesła
Gabaryty (3,2m x 4,5m)
Makijaż na każdą okazję
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)