Dziś mamy 6 czerwca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

17 lutego 2020

Festiwal Szachowo – Warcabowy zakończony. Odbyły się 4 turnieje

fot. Piotr Szybowicz

fot. Piotr Szybowicz

W I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie zakończył się Festiwal Szachowo - #Warcabowy "Powstanie Wielkopolskie 1918/1919", składający się z 4 oddzielnych turniejów rozgrywanych w różnorodnych klasyfikacjach: 1) Mistrzostw Województwa w Grze Błyskawicznej w Warcabach Klasycznych, 2) XIII FIDE OPEN Szubin - Mistrzostw Województwa w Szachach Błyskawicznych, 3) Drużynowych Mistrzostw Województwa w Szachach Błyskawicznych, 4) Turnieju Szachowego - Powstanie Wielkopolskie - Puchar Zdobywców Pociągu Pancernego "Danuta".

Na liście głównych organizatorów przedsięwzięcia znajdowali się: I LO im. Stanisława Wyspiańskiego, Kujawsko - Pomorski Związek Szachowy, Szubiński Dom Kultury i MDK 1 Bydgoszcz. Fundusze pozyskano z: Urzędu Miasta i Gminy Szubin, Szubińskiego Domu Kultury i MDK 1 w Bydgoszczy.

Na festiwalu byli obecni: burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski, dyrektor I LO w Szubinie Elżbieta Kłosowska - Hilscher, prezes Kujawsko - Pomorskiego Związku Szachowego Jarosław Wiśniewski. W skład obsady sędziowskiej wchodzili: Jarosław WiśniewskiAnna Sternalska - Lepak, Piotr Szybowicz i Mikołaj Włoch. Kierownictwo festiwalu spoczywało w rękach Piotra Szybowicza.

We wszystkich imprezach składających się na Festiwal Szachowo - Warcabowy w I LO w Szubinie startowało 178 zawodników (warcaby klasyczne - 50, szachy - 128). Szczegółowy rozkład uczestników przedstawiał się w następujący sposób: MW w Grze Błyskawicznej w Warcabach Klasycznych (64) - 50, MW w Szachach Błyskawicznych - 52, DMW w Szachach Błyskawicznych - 42, Turniej Szachowy - Powstanie Wielkopolskie - Puchar Zdobywców Pociągu Pancernego "Danuta" - Turniej A - 26, Turniej B - 8. Wród uczestników znalazło się 44 przedstawicieli gminy Szubin: MW w Grze Błyskawicznej w Warcabach Klasycznych (64) - 22, MW w Szachach Błyskawicznych - 3, DMW w Szachach Błyskawicznych - 4, Turniej Szachowy - Powstanie Wielkopolskie - Puchar Zdobywców Pociągu Pancernego "Danuta" - Turniej A - 7, Turniej B - 8.

W drugim dniu Festiwalu Szachowo - Warcabowego "Powstanie Wielkopolskie 1918/1919" w szubińskim I LO im. Stanisława Wyspiańskiego odbyły się Mistrzostwa Województwa w Szachach Błyskawicznych i Drużynowe Mistrzostwa Województwa w Szachach Błyskawicznych. Turniej zorganizowano pod patronatem Kujawsko - Pomorskiego Związku Szachowego. Obowiązki arbitra pełnił: prezes KPZSzach Jarosław Wiśniewski, któremu asystował Mikołaj Włoch. Obowiązki dyrektora imprezy sprawował Piotr Szybowicz. Nagrody wręczali: burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski i dyrektor LO Elżbieta Kłosowska - Hilscher

Mistrzem województwa w szachach błyskawicznych został Oskar Górniewicz (AZS UMK Toruń), a kolejne miejsca na podium zajęli: Mateusz Brzeziński (UKS MDK 1 Hetman Bydgoszcz) i Antoni Paprocki (Włóki). Wśród kobiet lista laureatek przedstawiała się następująco: I miejsce Aleksandra Dąbrowska (BKS Chemik Bydgoszcz), II miejsce Anna Mackiewicz (AZS UMK Toruń), III miejsce Sandra Waszkowska (KSz Gambit Świecie). Najlepszym zawodnikiem gminy Szubin okazał się Paweł Kadukowski (UKS Szachowa Dwójka Szubin, który ukończył championat na XX pozycji.

W Drużynowych Mistrzostwach Województwa w Szachach Błyskawicznych startowało 10 zespołów, wśród których na podium znalazły się: BKS Chemik Bydgoszcz Bydgoszcz (Kacper Kacprzak, Marek Olszewski, Karol Kacprzak, Mateusz Budnik), AZS UMK Toruń (Oskar GórniewiczKonrad DrozdowskiMarek LewandowskiAdam Musiał, Anna Mackiewicz) i KSz Gambit Świecie (Jacek Urban, Krzysztof Żołnierowicz, Przemysław Szmidt, Damian Kamiński). Po raz pierwszy w historii rozgrywek wystąpił zespół I LO w Szubinie, który uplasował się na VI pozycji (Piotr Szybowicz, Alan Jagodziński, Olaf Jagodziński, Jerzy Białas).

Materiał: Piotr Szybowicz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)