Dziś mamy 28 marca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

17 lutego 2020

Festiwal Szachowo – Warcabowy zakończony. Odbyły się 4 turnieje

fot. Piotr Szybowicz

fot. Piotr Szybowicz

W I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie zakończył się Festiwal Szachowo - #Warcabowy "Powstanie Wielkopolskie 1918/1919", składający się z 4 oddzielnych turniejów rozgrywanych w różnorodnych klasyfikacjach: 1) Mistrzostw Województwa w Grze Błyskawicznej w Warcabach Klasycznych, 2) XIII FIDE OPEN Szubin - Mistrzostw Województwa w Szachach Błyskawicznych, 3) Drużynowych Mistrzostw Województwa w Szachach Błyskawicznych, 4) Turnieju Szachowego - Powstanie Wielkopolskie - Puchar Zdobywców Pociągu Pancernego "Danuta".

Na liście głównych organizatorów przedsięwzięcia znajdowali się: I LO im. Stanisława Wyspiańskiego, Kujawsko - Pomorski Związek Szachowy, Szubiński Dom Kultury i MDK 1 Bydgoszcz. Fundusze pozyskano z: Urzędu Miasta i Gminy Szubin, Szubińskiego Domu Kultury i MDK 1 w Bydgoszczy.

Na festiwalu byli obecni: burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski, dyrektor I LO w Szubinie Elżbieta Kłosowska - Hilscher, prezes Kujawsko - Pomorskiego Związku Szachowego Jarosław Wiśniewski. W skład obsady sędziowskiej wchodzili: Jarosław WiśniewskiAnna Sternalska - Lepak, Piotr Szybowicz i Mikołaj Włoch. Kierownictwo festiwalu spoczywało w rękach Piotra Szybowicza.

We wszystkich imprezach składających się na Festiwal Szachowo - Warcabowy w I LO w Szubinie startowało 178 zawodników (warcaby klasyczne - 50, szachy - 128). Szczegółowy rozkład uczestników przedstawiał się w następujący sposób: MW w Grze Błyskawicznej w Warcabach Klasycznych (64) - 50, MW w Szachach Błyskawicznych - 52, DMW w Szachach Błyskawicznych - 42, Turniej Szachowy - Powstanie Wielkopolskie - Puchar Zdobywców Pociągu Pancernego "Danuta" - Turniej A - 26, Turniej B - 8. Wród uczestników znalazło się 44 przedstawicieli gminy Szubin: MW w Grze Błyskawicznej w Warcabach Klasycznych (64) - 22, MW w Szachach Błyskawicznych - 3, DMW w Szachach Błyskawicznych - 4, Turniej Szachowy - Powstanie Wielkopolskie - Puchar Zdobywców Pociągu Pancernego "Danuta" - Turniej A - 7, Turniej B - 8.

W drugim dniu Festiwalu Szachowo - Warcabowego "Powstanie Wielkopolskie 1918/1919" w szubińskim I LO im. Stanisława Wyspiańskiego odbyły się Mistrzostwa Województwa w Szachach Błyskawicznych i Drużynowe Mistrzostwa Województwa w Szachach Błyskawicznych. Turniej zorganizowano pod patronatem Kujawsko - Pomorskiego Związku Szachowego. Obowiązki arbitra pełnił: prezes KPZSzach Jarosław Wiśniewski, któremu asystował Mikołaj Włoch. Obowiązki dyrektora imprezy sprawował Piotr Szybowicz. Nagrody wręczali: burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski i dyrektor LO Elżbieta Kłosowska - Hilscher

Mistrzem województwa w szachach błyskawicznych został Oskar Górniewicz (AZS UMK Toruń), a kolejne miejsca na podium zajęli: Mateusz Brzeziński (UKS MDK 1 Hetman Bydgoszcz) i Antoni Paprocki (Włóki). Wśród kobiet lista laureatek przedstawiała się następująco: I miejsce Aleksandra Dąbrowska (BKS Chemik Bydgoszcz), II miejsce Anna Mackiewicz (AZS UMK Toruń), III miejsce Sandra Waszkowska (KSz Gambit Świecie). Najlepszym zawodnikiem gminy Szubin okazał się Paweł Kadukowski (UKS Szachowa Dwójka Szubin, który ukończył championat na XX pozycji.

W Drużynowych Mistrzostwach Województwa w Szachach Błyskawicznych startowało 10 zespołów, wśród których na podium znalazły się: BKS Chemik Bydgoszcz Bydgoszcz (Kacper Kacprzak, Marek Olszewski, Karol Kacprzak, Mateusz Budnik), AZS UMK Toruń (Oskar GórniewiczKonrad DrozdowskiMarek LewandowskiAdam Musiał, Anna Mackiewicz) i KSz Gambit Świecie (Jacek Urban, Krzysztof Żołnierowicz, Przemysław Szmidt, Damian Kamiński). Po raz pierwszy w historii rozgrywek wystąpił zespół I LO w Szubinie, który uplasował się na VI pozycji (Piotr Szybowicz, Alan Jagodziński, Olaf Jagodziński, Jerzy Białas).

Materiał: Piotr Szybowicz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Wspólne gotowanie może być super zabawą. Zaangażuj w nie swoją rodzinę

Gotowanie może być fantastycznym sposobem na oderwanie się od przyziemnych spraw związanych z# pracą lub pomysłem na spędzenie czasu w gronie najbliższych. Zwłaszcza, gdy okoliczności nie sprzyjają wychodzeniu z mieszkania.

(czytaj więcej)