Dziś mamy 5 czerwca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

14 maja 2019

Festiwal Historyczny. Julia Iwanek z nagrodą główną

fot. pow.

fot. pow.

W minioną sobotę 11 maja 2019 r. w Dworku Prezydenckim w # Ciechocinku miał miejsce finał V edycji Festiwalu Historycznego „Tradycja i Pamięć”.

Tym razem tematyka konkursu wiedzy historycznej nawiązywała do dziejów II Rzeczypospolitej. Finał rozgrywany był w dwóch kategoriach. Najpierw rywalizowali uczniowie gimnazjum i szkół podstawowych, a następnie uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Szczegółowe pytania dotyczyły losów II Rzeczypospolitej od powstania do upadku, włącznie z kampanią polsko-niemiecką 1939 r. Z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle, podczas wcześniejszych eliminacji rejonowych, awans do szerokiego finału zapewniła sobie uczennica klasy I c Julia Iwanek.

Finałowa rozgrywka, w której uczestniczyło czternaścioro zawodników odbywała się na zasadzie turnieju telewizyjnego „Jeden z dziesięciu”. Wykazując się dużą wiedzą, Julia zapewniła sobie awans do wąskiego finału, który był bardzo zacięty.

Po pasjonującej walce Julia pokonała wszystkich konkurentów i wywalczyła I miejsce oraz główną nagrodę – wycieczkę do Strasburga. Na zwycięzcę turnieju oraz pozostałych uczestników finału czekały również inne cenne nagrody.

materiał: Krzysztof Borus

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 12 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)