Dziś mamy 20 lutego 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

16 stycznia 2020

Ferie tuz tuż. Policjanci rozpoczęli cykl spotkań o bezpieczeństwie

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

W związku ze zbliżającymi się feriami nakielscy policjanci rozpoczęli cykl spotkań #profilaktycznych związanych z zimowym wypoczynkiem. Jako pierwsze policyjną profilaktyką objęte zostały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sipiorach.

Policjanci z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii nakielskiej komendy w ramach swoich zadań służbowych prowadzą szeroko pojętą profilaktykę w różnych szkołach na terenie powiatu. Spotkania dostosowane są do wieku odbiorców oraz między innymi pory roku.

W związku z tym, że już niebawem rozpoczynają się ferie zimowe, mundurowi rozpoczęli cykl spotkań, podczas których rozmawiać będą o bezpieczeństwie w tych właśnie wolnych dniach. Pierwsze tego typu spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej w Sipiorach.

Pogadanki zorganizowano w dwóch grupach wiekowych. Dzieci z klas młodszych usłyszały rady, jak bezpiecznie przemieszczać się po trasach, jak strzec się niebezpieczeństw związanych z zawieraniem bliższych relacji z nieznajomymi oraz jak korzystać z wolnego czasu bezpiecznie, ze szczególną uwagą na bezpieczne zachowania w trakcie pobytu na zimowiskach.

Z racji tego, że czas wolny od szkoły czasem wiąże się z mniejszym nadzorem ze strony rodziców, uczniowie klas starszych, prócz informacji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz podczas pobytu na zimowych wyjazdach, usłyszeli też kilka słów na temat zgubnego wpływu narkotyków i dopalaczy. Policjanci przypominali również o obowiązujących przepisach prawych oraz odpowiedzialności prawnej, jaką ponosi młodzież za zachowania niezgodne z normami społecznymi.  

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Novitus Mała Plus
sugerowana cena producenta: 1217,70 PLN
Meble systemowe Dąb Sonoma/ Biały Połysk
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Tonery Directions
27PLN
Sprawdzanie świateł
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Najsłodszy dzień w roku. Sprawdź propozycje przepisów na tłusty czwartek!

Pączki ziemniaczano-dyniowe, ruchańce drożdżowe, amoniaczki, pierniczki na różne #sposoby a może ciasto marchewkowe? Na naszej regionalnej Liście Produktów Tradycyjnych znajduje się już 18 wyrobów piekarniczych i cukierniczych. W tłusty czwartek warto sięgnąć do tradycyjnych przepisów i przygotować niektóre z tych słodkości.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)