Dziś mamy 20 października 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

28 września 2019

Fascynujący świat mrówek. Dzieci otrzymały certyfikaty

fot. Przedszkole Donald

fot. Przedszkole Donald

25 września w Przedszkolu ,,Donald” gościliśmy pana, który podzielił się z nami wiedzą #na temat mrówek. Na spotkanie przywiózł ilustracje, rekwizyty oraz żywą mrówkę - królową mrowiska.

Podczas spotkania odkrył przed dziećmi tajemnice królestwa fascynujących owadów, jakimi są mrówki. Na warsztatach edukacyjnych dzieci poznały zwyczaje i hierarchię mrówek, budowę i strukturę mrowiska, zobaczyły mrówki, a także oglądały świat mrówczymi oczami.

Na zakończenie interesującego spotkania przedszkolaki spróbowały  miodu spadziowego, którymi żywią się mrówki. Każde dziecko otrzymało certyfikat ukończenia warsztatów oraz materiały do wykonania własnego mrowiska.

materiał: Magdalena Burchardt

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Biotyna. Dobrodziejstwo dla włosów

Biotyna, nazywana potocznie witaminą piękna, ma duży wpływ na wygląd naszych włosów, paznokci i skóry.# Regularnie dostarczana do organizmu, pełni niezwykle ważną funkcję zarówno w metabolizowaniu węglowodanów, jak i tłuszczów. Jej zadaniem jest wytwarzanie hemoglobiny, której rolą jest przenoszenie tlenu do wszystkich komórek ludzkiego ciała. Jak biotyna wpływa na stan naszych włosów i czy warto uzupełniać jej niedobór w organizmie?

(czytaj więcej)
0

Grzybobrania czas. Co powinniśmy wiedzieć?

Tylu grzybów w lasach nie było od lat i świadczy o tym fakt, że niemal każda osoba, która udała się do lasu z koszykiem, wraca z nim wypełnionym aż po brzegi grzybami.# Gorący oraz wilgotny wrzesień spowodował tym samym, że grzybiarze mają dosłownie pełne ręce roboty, jednakże oprócz pracy potrzebna jest też podstawowa wiedza związana z rozpoznawaniem grzybów jadalnych i trujących oraz świadomość, że nawet będąc w lesie można otrzymać... mandat.

(czytaj więcej)
0

Przejechał dla Zuzi granicami Polski. Warto działać

Ponad 3 tysiące kilometrów w 35 dni. Taki dystans granicami Polski przejechał na rowerze pan Andrzej Błonk w ramach zorganizowanej przez siebie akcji charytatywnej.# Zebrane w ten sposób pieniądze zasilą konto 5-letniej Zuzi, która potrzebuje ich na dalszą rehabilitację.

(czytaj więcej)