Dziś mamy 29 maja 2020, piątek, imieniny obchodzą:

28 września 2019

Fascynujący świat mrówek. Dzieci otrzymały certyfikaty

fot. Przedszkole Donald

fot. Przedszkole Donald

25 września w Przedszkolu ,,Donald” gościliśmy pana, który podzielił się z nami wiedzą #na temat mrówek. Na spotkanie przywiózł ilustracje, rekwizyty oraz żywą mrówkę - królową mrowiska.

Podczas spotkania odkrył przed dziećmi tajemnice królestwa fascynujących owadów, jakimi są mrówki. Na warsztatach edukacyjnych dzieci poznały zwyczaje i hierarchię mrówek, budowę i strukturę mrowiska, zobaczyły mrówki, a także oglądały świat mrówczymi oczami.

Na zakończenie interesującego spotkania przedszkolaki spróbowały  miodu spadziowego, którymi żywią się mrówki. Każde dziecko otrzymało certyfikat ukończenia warsztatów oraz materiały do wykonania własnego mrowiska.

materiał: Magdalena Burchardt

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)