Dziś mamy 12 grudnia 2018, środa, imieniny obchodzą:

05 grudnia 2017
Komenda Powiatowa PSP w Nakle nad Notecią ostrzega

Fałszywe kontrole przeciwpożarowe w firmach. Oferują zakup sprzętu

fot. arch.

fot. arch.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nakle n/Not. informuje, iż otrzymuje sygnały # od firm i instytucji publicznych na terenie powiatu nakielskiego o oferowaniu zakupu sprzętu przeciwpożarowego dla danej firmy w związku z rzekomą kontrolą wykonywaną przez strażaka lub powoływaniu się na Komendę Powiatową PSP w Nakle n/Not.

W związku z powyższym tut. Komenda odcina się od tego typu działań podejmowanych przez niezwiązane z PSP osoby i jednocześnie informuje, że funkcjonariusz prowadząc czynności kontrolno – rozpoznawcze w danej firmie, szkole czy instytucji publicznej informuje kontrolowanego z 7 dniowym wyprzedzeniem o dniu kontroli, natomiast zalecenia pokontrolne wydawane są w formie decyzji administracyjnej z określeniem terminu ich wykonania.

Obecnie na rynku funkcjonuje wiele firm oferujących sprzęt przeciwpożarowy, których jednym ze sposobów na pozyskanie środków finansowych jest nieuczciwe postępowanie i o tego typu wymuszeniach, godzących w wizerunek Państwowej Straży Pożarnej, poinformowano Komendę Powiatową Policji w Nakle n/Not. Ponadto zwracamy się z prośbą do osób, które otrzymały tego typu telefony z powoływaniem się na Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Nakle n/Not.

z „propozycją” kupna sprzętu przeciwpożarowego lub oznakowania ewakuacyjnego o kontakt z Komendą pod numerem telefonu 52 386 70 10 lub 52 386 70 31 w celu zweryfikowania informacji.

materiał: KP PSP Nakło n/Not.

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

    • -2 (6)

    Kcynianin , w dniu 05-12-2017 21:40:24 napisał:

    Niezmiernie przykre że PanSzaruga boi się opinii publicznej i nie wyraża zgody na komentowanie artykułów. Strach zagląda mu w oczy a nieszczerosc przerasta. Więc komentuje tutaj wszem i wobec opowiada bzdury o braku pieniędzy a iluminacja świąteczną w mieście na moje oko kosztuje ponad 20 tyś to jak to jest Panie Marku Szaruga - żeby od kłamstw Pan nos nie urusł. My mieszkańcy prosimy o publicznej przedstawienie na łamach prasy ile nas mieszkańców kosztuje iluminacja świąteczną oraz koszty montażu itp.

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (2)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Balustrady Bramy Ogrodzenia
Meble pokojowe
Gabaryty (3,2m x 4,5m)
Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
ŁÓŻKA
BIURKA
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Fotokubek klasyczny
19,90PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)