Dziś mamy 5 czerwca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

04 listopada 2019

Europejskie programowanie. Promyczki realizowały projekt

fot. Jolanta Storzyńska/Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

fot. Jolanta Storzyńska/Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

Promyczki z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie w przeciągu # dwóch tygodni, podjęły tematykę europejskiego Code Week 2019 i realizację 10 zadań z nagrodą gwarantowaną Puzzli AR z Uczymy Dzieci Programować.

Dzieci do podjęcia zadań zachęciły oddział przedszkolny ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie, seniorów z programu Aktywni Razem, uczniów ze Szkoły Specjalnej oraz rodziców.

Wszyscy byli mocno zaangażowani w programowanie i kodowanie zarówno samodzielnie jak i w zespołach. Maluszki dzieliły się swoimi doświadczeniami w zakresie odczytywania współrzędnych na macie edukacyjnej, programowania drogi dla ozobotów z użyciem sekwencji kolorów i odczytywaniem tablicy kodów, używaniu puzzli AR oraz układaniu puzzli z gotowymi kodami dla ozobotów, ożywianiu kartki z kodem Quiver, układaniu według schematu graficznego kolorowych kubeczków z zastosowaniem sekwencji komend i określaniem kierunków również z warunkiem.

Celem wyzwania codeweek.eu było upowszechnianie kodowania, pokazanie, że kodowanie nie jest trudne, a realizacja aktywności związanych z kodowaniem nie wymaga dostępu do stacjonarnego sprzętu komputerowego.

Dzieci podczas zadań rozwijały logiczne, algorytmiczne myślenie, umiejętność pracy w zespołach oraz przede wszystkim uczyły się przez zabawę. Podjęta kolejny raz europejska inicjatywa Code Week stała się powszechnym zamierzeniem i umożliwiła udział i zwycięstwo podczas ogłoszonego konkursu przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK” „1000 pierwszych inicjatyw zgłoszonych do Codeeek2019”.

Zarejestrowane wydarzenie stało się jednym z pierwszych inicjatyw wspierających CodeWeek2019. Tegoroczna liczba wszystkich zgłoszonych inicjatyw w Polsce w ramach Europejskiego Tygodnia kodowania zapewniła w europejskim wyścigu drugie miejsce.

Promyczki czują się szczególnie wyróżnione, gdyż przyczyniły się do utworzenia 15 wydarzeń i zarejestrowaniu ich na mapie świata na stronie codeweek.eu. Zarówno nasza placówka jak i każdy mały Promyczek otrzymał Certyfikat CodeWeek2019 oraz dyplom udziału w wyzwaniu Uczymy Dzieci Programować.

Nasze miasto Szubin z małymi cztero-pięciolatkami z daltońskiego przedszkola, osiągnęło swój cel, aby w ciekawy, kreatywny sposób promować umiejętności cyfrowe w Europie i rozpowszechniać nowoczesną technologię w naszym środowisku.

materiał: Jolanta Storzyńska/Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 8 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)