Dziś mamy 13 listopada 2019, środa, imieniny obchodzą:

04 listopada 2019

Europejskie programowanie. Promyczki realizowały projekt

fot. Jolanta Storzyńska/Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

fot. Jolanta Storzyńska/Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

Promyczki z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie w przeciągu # dwóch tygodni, podjęły tematykę europejskiego Code Week 2019 i realizację 10 zadań z nagrodą gwarantowaną Puzzli AR z Uczymy Dzieci Programować.

Dzieci do podjęcia zadań zachęciły oddział przedszkolny ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie, seniorów z programu Aktywni Razem, uczniów ze Szkoły Specjalnej oraz rodziców.

Wszyscy byli mocno zaangażowani w programowanie i kodowanie zarówno samodzielnie jak i w zespołach. Maluszki dzieliły się swoimi doświadczeniami w zakresie odczytywania współrzędnych na macie edukacyjnej, programowania drogi dla ozobotów z użyciem sekwencji kolorów i odczytywaniem tablicy kodów, używaniu puzzli AR oraz układaniu puzzli z gotowymi kodami dla ozobotów, ożywianiu kartki z kodem Quiver, układaniu według schematu graficznego kolorowych kubeczków z zastosowaniem sekwencji komend i określaniem kierunków również z warunkiem.

Celem wyzwania codeweek.eu było upowszechnianie kodowania, pokazanie, że kodowanie nie jest trudne, a realizacja aktywności związanych z kodowaniem nie wymaga dostępu do stacjonarnego sprzętu komputerowego.

Dzieci podczas zadań rozwijały logiczne, algorytmiczne myślenie, umiejętność pracy w zespołach oraz przede wszystkim uczyły się przez zabawę. Podjęta kolejny raz europejska inicjatywa Code Week stała się powszechnym zamierzeniem i umożliwiła udział i zwycięstwo podczas ogłoszonego konkursu przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK” „1000 pierwszych inicjatyw zgłoszonych do Codeeek2019”.

Zarejestrowane wydarzenie stało się jednym z pierwszych inicjatyw wspierających CodeWeek2019. Tegoroczna liczba wszystkich zgłoszonych inicjatyw w Polsce w ramach Europejskiego Tygodnia kodowania zapewniła w europejskim wyścigu drugie miejsce.

Promyczki czują się szczególnie wyróżnione, gdyż przyczyniły się do utworzenia 15 wydarzeń i zarejestrowaniu ich na mapie świata na stronie codeweek.eu. Zarówno nasza placówka jak i każdy mały Promyczek otrzymał Certyfikat CodeWeek2019 oraz dyplom udziału w wyzwaniu Uczymy Dzieci Programować.

Nasze miasto Szubin z małymi cztero-pięciolatkami z daltońskiego przedszkola, osiągnęło swój cel, aby w ciekawy, kreatywny sposób promować umiejętności cyfrowe w Europie i rozpowszechniać nowoczesną technologię w naszym środowisku.

materiał: Jolanta Storzyńska/Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 5 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Zero na koncie? Oby tak dalej!

Co Polacy zrobili w tym roku już ponad 454 tysiące razy?# Sprawdzili online swoje punkty karne. Zrób to i Ty. Zwłaszcza, że przed nami kolejny długi weekend. Wielu spędzi go w drodze.

(czytaj więcej)