Dziś mamy 6 czerwca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

16 października 2019

Europejski tydzień kodowania. Kolejne wydarzenie u Promyczków

fot. Jolanta Storzyńska

fot. Jolanta Storzyńska

W daltońskim Samorządowym Przedszkolu nr 2 w Szubinie, grupa Promyczków # kodowała obrazy za pomocą kolorowych kartoników i kubeczków plastikowych: tworzymy zakodowane obrazy z Uczymy dzieci programować.

Na początku zabawy, dzieci za pomocą kolorowych figur geometrycznych podzieliły się na zespoły. W zespołach wyłoniły lidera grupy. Liderzy wylosowali kartę z zakodowanym obrazem, a następnie poszczególne zespoły przystąpiły do odczytywania kodu, liczenia kratek i układania kartoników  w odpowiednio wyznaczonym miejscu.

Radość wielka i zachwyt z wykonanego zadania. Każda kolejna grupa z coraz większym zaangażowaniem pomagała sobie przeliczać pola na macie edukacyjnej i układać zgodnie z osią symetrii Emotkę. Na koniec odważna grupa zaśpiewała piosenkę Daltonka.

Samodzielność dzieci zarówno w działaniu jak i myśleniu, wyrabiała poczucie odpowiedzialności i współpracy za wykonane zadanie.

materiał: Jolanta Storzyńska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)